Eca WhiteStar Kombi Kullanımı

Eca WhiteStar Kombi Nasıl Kullanılır?

Eca White Plus Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. 0/1 konumlu açma kapama düğmesi
 3. 2 numaralı düğme
 4. Konum seçme/kalorifer ısı ayar düğmesi
 5. 3 numaralı lamba
 6. Kalorifer devresi işletme lambası
 7. 4 numaralı buton
 8. Reset butonu
 9. 5 numaralı lamba
 10. Kullanım suyu işletme lambası
 11. 6 numaralı lamba
 12. Brülör işletme kontrol lambası
 13. 7 numaralı düğme
 14. Sıcak su ayar düğmesi
 15. 8 numaralı gösterim
 16. Termo-Manometre

Eca Whitestar Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Kalorifer simgeli konum seçme düğmesini sol kısımda yer alan “güneş sembolü” ne çevirdiğinizde kalorifer devresi kapanır ve kombi yaz konumunda yani sadece sıcak su devresinde çalışır. Sıcak su ayarı yapmak için de bu düğmenin hemen sağında bulunan musluk simgeli düğmeyi saat yönüne doğru çevirebilirsiniz. Musluktan akan suyun sıcaklığına bağlı sıcaklık ayarını istediğiniz zaman düşürebilir, istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz.

Sıcaklık aralığı 40-60°C arasıdır.

Eca Whitestar Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Kalorifer simgeli konum seçme düğmesini “kar sembolü” olan yerden sağa doğru çevirdiğinizde kombiyi hem kış konumuna almış olursunuz hem de kalorifer için sıcaklık derecesi belirlemiş olursunuz. Düğme saat yönüne doğru çevrildikçe sıcaklık derecesi yükselir, saat yönünün tersine çevrildikçe sıcaklık derecesi düşer. Peteklerinizin ısısına göre istediğiniz sıcaklığı belirleyebilirsiniz.

ECO Modu Nedir?

Yalnızca kalorifer devresinde etkili olan bir fonksiyondur. Kombiyi ekonomik yani tasarruflu modda çalıştırır. Ortam ayarlanan ısıya geldiğinde cihaz çalışmasını durdurur. Ortam ısısı düşünce cihaz yeniden devreye girerek bu şekilde yakıt tüketimini azaltmış olur. Ancak kombi bu fonksiyonda 60°C civarında çalışma yapar.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. SERKAN dedi ki:

  MERHABALAR Eca whirstar kombim 55 DERECEDEN ASAGIYA DÜSMÜYOR ECO MODDA OLABİLİR FAKAT BU MODDAN NASIL ÇIKAR ONUDA BİLMİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey… Kombi eco modundaysa kalorifer simgeli düğmeyi eco yazan yerden çıkararak farklı bir konuma getirmelisiniz. Bu şekilde eco modundan çıkılmış olur. Düğme eco modunda değilse cihaz eco modunda değildir, cihazda bir sorun vardır ve servis yardımı almanız gerekir.

 2. Polat dedi ki:

  Eca whirstar kombim sıcak su düğmesini açmadan kaynar derecede sıcak su akıyor musluklardan nedenini öğrenebilirmiyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Polat Bey… Sıcak su sensörü, kart gibi parçalarda sorun olabilir. Ancak yine de cihazı yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 3. Elif genç dedi ki:

  Kombim Eco modda çalışıyor evim yerden ısıtma ben 38 e ayarlıyorum fakat kombi 30 gösteriyor kendisi inip cikiyor neden acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım… Isı ayarlaması yaptıktan birkaç saniye sonra ekranda beliren sıcaklık tesisatta ölçülen suyun sıcaklığıdır. Kombi devreye girdiğinde yani ısıtma yaptığında sıcaklık yükselebilir, kombi dinlenmeye geçtiğinde sıcaklık düşebilir. Yani ekranda çok hızlı olmamak şartı ile farklı sıcaklıklar görmeniz normaldir, bir arıza değildir.

 4. Gökhan dedi ki:

  Yeni kiraladığım kombinin teknik bir konuda birşeyini soracaktım sitenizde çok güzel açıklamışsınız çok teşekkürler Allah razı olsun selamlar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize Gökhan Bey… Değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür ederiz.

Petek Yıkama