Ferroli Domicompact F24 Kombi Kullanımı

Ferroli Domicompact F24 Kombi Nasıl Kullanılır?

Ferroli Domicompact F24 Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı buton
 2. Kalorifer Isı ayarı / Yaz-kış konum seçimi / Kapatma
 3. 2 numaralı buton
 4. Sıcak su ayarı ve kapatma kumandası
 5. 3 numaralı buton
 6. Eco / Sıfırlama (resetleme) düğmesi
 7. 4 numara
 8. Sıcaklık gösterge ekranı

Domicompact F24 Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 1 numaralı düğmeyi en solda yer alan “güneş sembollü off” konumuna getirmelisiniz. Kış konumunu kapatmış kombiyi yaz konumuna yani yalnızca sıcak su konumuna almış olursunuz. Daha sonrasında 2 numaralı sıcak su ayar düğmesini sağa doğru çevirin. Sıcak su ayarı yapmış olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdiğiniz sürece ısı ayarı yükselir, sola çevirdiğinizde ısı ayarı düşer. Ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesini görebilirsiniz. Ayarlama sonrasında musluğu açtığınız zaman su kısa sürede ısınacaktır.

Sıcak su ayarı min. 40°C, max. 55°C dir.

Domicompact F24 Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

1 numaralı düğmeyi sağa doğru çevirerek kış konumuna geçmiş olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdiğiniz sürece kalorifer ısı ayarı yükselecektir. Ayarı düşürmek için 1 numaralı düğmeyi yeniden sola doğru çevirebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız kalorifer ısı ayarı görüntülenecektir. Bu şekilde ayarladığınız sıcaklık derecesini görerek isteğe bağlı konfor ayarı belirleyebilirsiniz. Kombinin önceliği her zaman için sıcak su olduğundan ekranda sıcak su talebi görünecektir.

Kalorifer ayarı min. 30°C, max. 85°C dir.

Kombiyi Sadece Kalorifer Konumunda Çalıştırma

Bunun için 2 numaralı düğmeyi en sola çevirerek “off” konumuna getirmeniz gerekir. Bu şekilde sıcak su konumunu kapatmış olursunuz. Ekranda ise musluk simgesi söner petek simgesi belirir. Sıcak su ihtiyacınız halinde düğmeyi yeniden sağa doğru çevirebilirsiniz.

Domicompact F24 Kombiyi Resetleme

Ferroli Domicompact F24 Kombi Kullanımı sırasında ekranın altında 3 numarası ile adlandırılan “reset” yazılı butona bir kez basmanız ya da birkaç saniyeliğine basılı tutmanız halinde kombiyi resetlersiniz. İşlemi sadece ekranda arıza kodu belirdiği zaman uygulamalısınız. Tek bir resetleme ile arızada düzelme olmazsa eğer işlemi birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Resetleme işlemine rağmen arıza durumunda bir değişiklik olmazsa eğer Ferroli Domicompact Arıza Kodları linkini tıklayarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 Kombide düşük su basınç arızası ile karşılaşırsanız alt kısımda monteli durumda olan doldurma musluğu ile su basma işlemi yapabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Murat han dedi ki:

  Merhaba domicompact f24
  Kaç bin kw kaç binlik oluyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Cihaz 24 KW yani cihazın adı da oradan geliyor.

 2. Cengiz Kamanlı dedi ki:

  Feroli dominik f f24 kombi kullanıyorum 10 yıldır sorun ısıtmaya geçince BİR miktar bar yukseliyor durunca normal konumda. Birde kombi zaman zaman kendine su alma esnasında bar duşüyor ve kombi den tuaf ilğinç su hava sesleri geliyor yani langurlungurfaşırfuşurfışırtılı tuaf sesler 🤔😊nedendir teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cengiz Bey… Kombinizde kullanıma bağlı basınç yükselme ve düşme problemleri var. Bu sorunlar genel olarak ana eşanjör ve genleşme tanıkan bağlıdır. Ancak cihazı yerinde incelemeden uzaktan net bilgi aktarmamız çok zor. Kombiden çıkan sesi de yerinde dinleyip, tespiti yerinde yapmamız lazım.

 3. Osman YARALI dedi ki:

  Merhaba iyi günler
  ferroli domiproject f24d kombim var.
  Kombi her 2 dakikada bir devreye giriyor 40-45 derece arası 6-7 saniye çalışıp kapatıyor 2 dakika sonra bu döngü devam ediyor.
  Bu 2 dakika normal mı yoksa kombimde sıkıntı mı var. Günlük 10-12 m3 yakıt yakıyorum 3 Petek çalışırken

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Osman Bey… Normal olup olmadığını tespit etmek adına cihazı yerinde incelememiz lazım. Kombiler dinlenmeye geçtikten sonra yeniden devreye girme süreleri ve dereceleri otomatik belirler. Yani bu durum ntc sensörün tesisatta ölçtüğü sıcaklığa ve brülör bekleme süresine bağlıdır. Bu aşamada bir ayarlama da yapılamaz maalesef. Yani kombi şu dereceye geldiğinde dinlenmeye geçsin, şu dereceye düşünce yeniden çalışsın gibi bir ayarlama olmaz. Ayarlanan sıcaklık düşükse, tesisat tıkalı yıllardır temizlenmiyorsa, kombiye uzun zamandır bakım yapılmıyorsa, binada ve dairede ısı kaybı varsa, kombi daireye göre yetersiz kalıyorsa, düşük sıcaklıklarda kullanılıyorsa harici olarak parçalarda kireçlenme ve arıza gibi durumlar söz konusuysa cihaz çok sık çalışıp, düşük verim sağlayıp fatura tutarını yükseltebilir. Ancak dediğimiz gibi bu incelemeyi yerinde yapmamız gerekiyor.

Petek Yıkama