Ferroli Divatech-Domitech Kombi Kullanımı

Ferroli Divatech-Domitech Kombi Nasıl Kullanılır?

Makalemizde Ferroli Divatech F32 D – Domitech F24 model kombilerin kullanım kılavuzu hakkında bilgiler sunulmuştur. Her iki ayrı modelin de paneli aynı olduğu için bilgiler tek bir sayfada toplanmıştır.

Ferroli Divatech-Domitech Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Kullanım suyu sıcaklık ayarı azaltma düğmesi (-)
 3. 2 numaralı düğme
 4. Kullanım suyu sıcaklık ayarı yükseltme düğmesi (+)
 5. 3 numaralı düğme
 6. Kalorifer sistemi sıcaklık ayarı azaltma düğmesi (-)
 7. 4 numaralı düğme
 8. Kalorifer sistemi sıcaklık ayarı yükseltme düğmesi (+)
 9. 5 numara
 10. Gösterge (LCD ekran)
 11. 6 numaralı düğme
 12. Reset / Yaz-Kış konumu seçme düğmesi
 13. 7 numaralı düğme
 14. Eco / Comfort modu seçme / Açma-kapama düğmesi
 15. 17 numara
 16. Manometre (bar göstergesi)

Divatech F32 D-Domitech F24 Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

İlk başta 6 numaralı düğmeye ekranda musluk resmi görene kadar basın. Musluk resmi göründüğünde kombi artık sıcak su konumunda yani yaz konumunda demektir. Sıcak suyun ısı derecesini ayarlamak için 1 ve 2 numaralı düğmeleri kullanmanız gerekir. 1 numaralı – tuşu ile sıcak su ayarını düşürebilir 2 numaralı + tuşu ile sıcak su ayarını yükseltebilirsiniz. Düğmeleri kullandığınız sürece ekranda ayarladığınız sıcak suyun derecesi görüntülenecektir. Bu sayede ayarladığınız sıcak su derecesini bilerek hareket edebilirsiniz.

► Sıcak su ayarı min. 40°C max. 55°C dir.

Divatech F32 D-Domitech F24 Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Bu konum kombiyi hem sıcak su hem de kalorifer sistemi konumunda çalıştıracaktır. Öncelikle 6 numaralı düğmeye ekranda petek ısı simgesi belirene kadar basın. Bu simgeyi gördüğünüzde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Isı derecesi ayarlamanız gerekir. Bu ayarlamayı da 3 ve 4 düğmelerini kullanarak yapabilirsiniz. 3 düğmesi ile kalorifer ısı ayarını düşürebilir 4 düğmesi ile kalorifer ısı ayarını yükseltebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesi belirir. Bu şekilde ideal konfor sıcaklığınızı isteğinize bağlı belirleyebilirsiniz.

► Kalorifer su ayarı min. 30°C max. 80°C dir. Genelde 45°C altında çalıştırılmaması önerilir.

Divatech F32 D-Domitech F24 Kombide Eco/Comfort Modu Nedir?

Kombi ünitesi yüksek bir sıcak su çıkış hızını ve kullanıcı rahatlığını garanti altına alan fonksiyon ile donatılmış durumdadır. Bu fonksiyon ise Eco/Comfort fonksiyonudur. Anlamı ise cihazı ekonomik ve konforlu bir şekilde kullanabilmektir. Comfort modunda kombi çalışır durumdayken kombide bulunan su sıcak halde tutulur. Yani musluğu açtığınız zaman hiç beklemenize gerek kalmaz. Kombi çıkışından sıcak su alabilirsiniz. Comfort da konfor modu demektir. Konforlu kullanım için tercih edilebilir.

Kombiyi eco/comfort moduna almak isterseniz eğer 7 numaralı düğmeye basmanız gerekir. Ekranda eco ya da comfort yazar. Ekranda beliren simgelerle hangi modu istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Divatech F32 D-Domitech F24 Kombiyi Resetleme

Ferroli Divatech-Domitech Kombi Kullanımı sırasında 6 numaralı düğmeye bir kez basmanız halinde kombiyi resetlemiş olursunuz. İşlemi yalnızca ekranda arıza kodu belirdiği zaman uygulamalısınız. Uygulama sonrası arıza devam ederse işlemi birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz. Uygulama sonrası düzelme olmazsa eğer Divatech kombiler için Ferroli Divatech Arıza Kodları linkini tıklayabilir, Domitech kombiler için Ferroli Domitech Arıza Kodları linkini tıklayarak arızanın asıl sebebini, arızalı olabilme ihtimali olan parçaları ve servis öncesi çözüm önerilerini inceleyerek uygulayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (42 Yorum)

 1. Alptekin Esmen dedi ki:

  Çok teşekkür ediyorum ama ben oda içi kablosuz kontrol kumanda cihazının nasıl programlandigini öğrenmek istiyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alptekin Bey… Firma olarak oda termostatı hizmeti sunmadığımız için bu konuda teknik bilgiye sahip değiliz. Servis yardımı almayı düşünmüyorsanız, internette konuyla ilgili anlatımlı videolardan bilgi alabilirsiniz.

 2. ALPTEKİN ESMEN dedi ki:

  FERROLİ F24 KOMBİ ODA İÇİ KONTROL KUMANDASI NASIL SIFIRLANIR YADA YENİDEN NASIL PROGRAMLANIR
  İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alptekin Bey… Oda termostatlarında kalibrasyon ayarı olur. Kalibrasyon ayarı için bağlantı yaptırdığınız firmadan veya servisten yardım alabilirsiniz.

 3. Müzeyyen canöz dedi ki:

  Merhaba kombiyi eco comfort mi kullanmak daha uygun ya da normal mi tasarruf açısından teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Müzeyyen Hanım… COMFORT modu kombinin sıcaklık derecesiyle ilgili değildir. Comfort modunda kombi çalışır durumdayken kombide bulunan su sıcak halde tutulur. Yani musluğu açtığınız zaman hiç beklemenize gerek kalmaz. Kombi çıkışından sıcak su alabilirsiniz. Tasarruf açısından ECO modunu kullanmanızı öneririz.

Petek Yıkama