Baymak Digitech/Falke-Lambert Lx Kombi Kullanımı

Baymak Digitech/Falke-Lambert Lx Kombi Nasıl Kullanılır?

Önemli Bilgi: Makalemizde Baymak Digitech 24 Fi, Falke Fx 24 Fi ve Lambert Lx 24 Fi model kombilerin kullanım kılavuzu ile alakalı bilgiler yer almaktadır.

Baymak Digitech/Falke-Lambert Lx Kombi Kullanımı

 1. Soldaki düğme
 2. Kullanım suyu derece ayarı/sadece ısınma/servis bilgi düğmesi
 3. Sağdaki düğme
 4. Kalorifer derece ayarı/yaz konumu/açma-kapama/reset düğmesi

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Sadece sıcak su talebi için kullanmak istediğinizde kombinizi yaz konumuna almanız gerekir. Bunun için sağda bulunan petek simgeli düğmeyi sol tarafta yer alan “güneş” sembolüne doğru çevirin. Güneş sembolünde kalırsa cihaz sadece sıcak su talebine karşılık verir petek konumunu kapatır.

Sıcak Su Derecesini Ayarlama

Solda yer alan musluk simgeli düğmeyi sağa doğru çevirdiğinizde sıcak su ayarını artırmış olursunuz. Düğmeyi çevirdiğinizde derece artar ve bu değeri ekranda görebilirsiniz. Beklentinize göre kullanım suyu derecesini bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayarladığınız derece ekranda çok kısa süreliğine görüntülenir, sonrasında çıkış suyu sıcaklık değeri belirir.

Sıcak su derecesi min. 35°C max. 60°C kadardır.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Petekleri çalıştırmak istediğinizde sağda bulunan petek simgeli düğmeyi güneş modundan çıkararak sağa doğru çevirmelisiniz. Cihaz hem kış konumuna geçer hem de petek sıcaklık ayarlamasını bu şekilde yapmış olursunuz. Kış konumunda kombinin önceliği sıcak su talebini karşılamaktır. Bu yüzden kış konumunda iken sıcak su musluğunu açarsanız eğer kombi petek konumunu kapatarak sıcak su talebinizi karşılar. Sıcak su musluğunu kapattığınızda ise petek konumunu yeniden devreye alır. Petekleri ısıtmaya devam eder.

Petek Isı Derecesini Ayarlama

Baymak Digitech/Falke-Lambert Lx Kombi Kullanımı sırasında sağda yer alan petek simgeli düğmeyi sağa çevirerek ısıtma ayarı seçebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Dereceye bakarak beklentinize göre bir ısıtma ayarı seçebilirsiniz. Yaptığınız ayar neticesinde ısıtma çok olursa düğmeyi sola, az olursa düğmeyi sağa çevirebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız derece kısa süreliğine belirir, sonra çıkış suyu sıcaklık değeri yer alır.

Petek konumunda derece min. 30°C max. 85°C dir.

Kombiyi Sadece Isıtmada Kullanma

Sıcak su konumunu iptal ederek sadece petek konumunu aktif etme modudur. Bunun için solda yer alan musluk simgeli düğmeyi “musluk üzerine / işaretli konum” a getirmeli, sağda yer alan petek simgeli düğmeyi sağa çevirerek sadece ısıtma ayarı belirlemelisiniz. Bu konumda kombi sıcak su talebini sonlandırır ve sadece ısıtma talebine karşılık verir. Sıcak su ihtiyacınız olursa musluk simgeli düğmeyi sağa doğru çevirmeniz yeterli olacaktır.

Kombiyi Resetleme

Baymak Digitech/Falke-Lambert Lx Kombi Kullanımı sırasında ekranda “A” veya “E” harfi yanında rakam beliren çeşitli arıza kodları yer alabilir. Bu arıza kodları cihazın arızaya geçtiğini ve bir sebeple çalışmadığını ifade eder. Bu gibi uyarılar aldığınız zaman her arıza durumunda olmasa da bazı arıza durumlarında servis öncesi resetleme işlemi sorunun çözümlenmesinde işe yarayabilmektedir. Arıza durumu ile karşılaştığınızda öncelikle arıza açıklamasını inceleyin. Açıklamada servis öncesi resetleme uyarısı varsa cihazı resetlemeniz gerekir.

Kombiyi resetlemek için; sağda yer alan petek simgeli düğmeyi “off/reset” yazan konuma getirin. Birkaç saniye bekledikten sonra yeniden mevcut konumuna (yaz ya da kış konumu) geri getirin. Bu işlemi de arıza düzelmediği sürece birkaç kez tekrar edebilirsiniz. Sorun yine de düzelmiyorsa;

Baymak Digitech 24 Fi modeli için; Baymak Digitech 24 Fi Arıza Kodları linkinden bilgi alabilirsiniz.
Baymak Falke Fx 24 Fi modeli için; Baymak Falke Fx 24 Fi Arıza Kodları linkinden bilgi alabilirsiniz.
Baymak Lambert Lx 24 Fi modeli için; Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları linkinden bilgi alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (96 Yorum)

 1. SEHMUS CİHANGİR dedi ki:

  Bagmak falke fx 24 Kombi basıncı düştü su almiyor.Gecen haftada ayni sorun oldu sonra tekrar şu aldı. Tekrarlayan bir arıza. Var.sorun nedir ne yapabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sehmus Bey… Doldurma musluğu arızalı olabilir, şebeke suyu basıncı düşük olabilir ya da başka bir parçada arıza söz konusu olabilir. Arıza teşhisi ve çözümü için servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

 2. Cevat Diker dedi ki:

  Ev yerden ısıtma cihazı 43 dereceye sabitlemişler 50 dereceye nasıl cıkarırız

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cevat Bey… Bu durum için ya kart değiştirilir ya da karta müdahale edilir. Teknik servis yardımı almalısınız.

 3. Muzeyyen ozdemir dedi ki:

  Kombimiz surekli ariza veriyo sicak su akti zaman belirli zaman sonra soguk akiyo kapaniyo bunun icin ne yapmamiz gerekiyo sanirsam ayeslenmesinde sikinti var

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Müzeyyen Hanım… Sıcak suda dalgalanma durumu söz konusu. Bu durum genel olarak tek bir parçaya bağlı olmaz. Ancak bu gibi durumlarda cihazı yerinde görmemiz gerekiyor. Teknik yardım almanızı öneririz.

 4. MUSTAFA KALE dedi ki:

  Lambert lx 24 fi kombimde sıcak su kullanmak istediğimde gelen su miktarı çok az oluyor.kombi girişine baktığımda giriş suyunun gayet iyi olduğunu görüyorum sorun ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Suyun tazyiği genel olarak tesisata bağlıdır. Bu durum dairenizdeki tüm musluklarda oluyorsa sorun tesisat veya kombiye bağlı olabilir. Ancak bu durum sadece tek bir muslukta oluyorsa (mesela sadece banyoda oluyor mutfakta olmuyorsa) muhtemel sebep tesisattır. Bu konuda uzman bir tesisatçıdan yardım almanızı öneririz.

 5. Abdüsselam Yüceer dedi ki:

  Kombiyi yaz moduna sadece sıcak su için çalıştırmak istiyorum ekranda musluk işareti var ama alev işareti gelmiyor kombi den çalışma sesinde geliyor ama musluktan sıcak su kombini markası lambert lx 24 fi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Abdüsselam Bey,
   Bu durum tesisatla ilgili de olabilir. Uzman bir tesisatçıdan yardım almalısınız.

Petek Yıkama