Airfel Digifix-Digifel Kombi Kullanımı

Airfel Digifix-Digifel Kombi Nasıl Kullanılır?

Airfel Digifix / Digifix Duo – Airfel Digifel / Digifel Duo model kombilerin paneli aynı olduğu için makalemizde bu modellerin kullanım kılavuzu konusundaki bilgiler aktarılmıştır.

Airfel Digifix-Digifel Kombi Kullanımı

 1. 1 Numara
 2. Rakamlar: Sıcaklık, parametre değeri, arıza kodu göstergesi
 3. 2 Numara
 4. Anahtar simgesi: Cihazın arızaya geçtiğini belirtir
 5. 3 Numara
 6. Alev simgesi: Brülörde yanma olduğunu belirtir.
 7. 4 Numara
 8. Alev yok simgesi: Brülörde yanma olmadığını belirtir.
 9. 5 Numara
 10. Kalorifer simgesi: Kombinin kalorifer konumunda çalıştığını belirtir.
 11. 6 Numara
 12. Petek simgesi: Kombinin sıcak su konumunda çalıştığını belirtir.
 13. 7 Numara
 14. °C simgesi: Sıcaklık değer birimini ifade etmektedir.
 15. 8 Numaralı Düğme
 16. Petek simgeli düğme: Kalorifer sıcaklık ayarı ve yaz konumu düğmesi.
 17. 9 Numaralı Düğme
 18. Musluk simgeli düğme: Sıcak su ayar düğmesi.
 19. 10 Numaralı Düğme
 20. R düğmesi: Arıza durumunda arızadan çıkmak için resetleme düğmesi.

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Bu durumda öncelikle 8 numaralı kalorifer simgeli düğmeyi en sola çevirmeniz gerekir. En solda “kalorifer üzerine / işareti olan simge” bulunmaktadır. Bu simge kalorifer konumunu kapatır ve yaz konumunu açar. Yani kombi yalnızca sıcak su konumunda çalışma yapar. Ekranda da musluk simgesi olur. Daha sonrasında 9 numaralı musluk simgeli düğmeyi sağa çevirerek sıcak su ayarı belirlemelisiniz. Düğmeyi sağa çevirerek ısı derecesini artırabilir, sola çevirerek ısı derecesini düşürebilirsiniz.

► Kullanım suyunda ısı derecesi; 35°C ile 55°C arasıdır.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

8 numaralı kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirmeniz ile kış konumuna geçmiş olursunuz. Ekranda musluk ve kalorifer simgesi olur. Kombi kış konumunda kaloriferleri çalıştırır ve sıcak su verir. Kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirdikçe kalorifer ısı derecesini artırmış olursunuz. Tam tersi sola çevirdiğinizde ise ısı derecesi düşer. Ekranda ayarladığınız ısıyı kısa süreliğine görebilirsiniz.

Kış konumunda kombinin önceliği sıcak su olmaktadır. Yani musluğu açtığınız ve sıcak suyu kullandığınız sürece kombi kalorifer konumunu kapatır. Sıcak su musluğunu kapattığınızda ise kalorifer konumunu devreye alır ve kaloriferler yeniden ısınmaya başlar.

► Kalorifer ısı derecesi; 35°C ile 85°C arasıdır.

Kalorifer simgeli düğmeyi 35°C olan konuma çevirirseniz eğer cihaz stand-by yani bekleme moduna geçer. Bu durumda ekranda merkezi ısıtmanın sıcaklık değeri görüntülenir.

Bilmenizi İsteriz: Airfel Digifix/Digifix Duo – Airfel Digifel/Digifel Duo model kombilerde ekranda anahtar simgesi gördüğünüzde 10 numaralı “R” butonuna bir kez basmalısınız. Airfel Digifix-Digifel Kombi Kullanımı sırasında resetleme işlemi yaptığınızda ekranda hata kodu görüntülenecektir. Hata kodları değişir ve her biri farklı bir arızayı belirtir. Arıza durumunun açıklamasına göre cihazın servis öncesi resetlenmesi gerekiyor ise “R” düğmesine bir kez basabilirsiniz. Arızada düzelme olmuyorsa;

Airfel Digifix / Digifix Duo modellerdeki sorunlar için; Airfel Digifix / Digifix Duo Arıza Kodları linkini tıklayabilirsiniz.
Airfel Digifel / Digifel Duo modellerdeki sorunlar için; Airfel Digifel / Digifel Duo Arıza Kodları linkini tıklayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (100 Yorum)

 1. Aynur kilic dedi ki:

  Kombi çalışmadı,resetledim AO kodu çıktı ne yapmalıyım teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aynur Hanım… Kombinin parametre ayarlarına girmişsiniz. Cihazın büyük ihtimalle i tuşuna bastınız. Çünkü A0 bir hata kodu değildir. Kalorifer gidiş suyu sıcaklığını gösterir. Petek simgesi – tuşuyla çıkış yapabilirsiniz. Kombi çalışmıyorsa servis gerekiyor.

 2. Yusup Gurbanov dedi ki:

  Selam ben size Türkmenistandan yaziyorum. Bende Airfel Digifel Duo 24 KW KM1-24CE kombim var. AF ariza kodu verdi fan sesli calistigi icin rulmanlarini degistim 1 gun sonra yine ayni kodu verdi. Prosestata bagli boruda vakuum yapinca kombi calisti. Sizce ariza fandami yoksa prosestattami cevabiniz icin şimdiden teşekkürler. Bide burada servis merkezi yok.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yusuf Bey… Airfel kombide AF uyarısı baca sistemi arızasıdır. Baca yerinden çıkmadıysa, baca uzun değilse veya bacayı tıkayan herhangi bir şey yoksa; fan, prosestat, kart arızası olabilir. Cihazı yerinde incelemeden net bilgi aktarmamız çok zor.

 3. abdullah yılmaz dedi ki:

  sayın hocam airfel digifel condense kombim var. kombinin filtre ve petekleri temizlemiş olmama rağmen kış modunda iken merkezi(petek) ısıtma sistemini 55 dereceye bile ayarlamama rağmen peteklerim ısınmıyor. zaten topu topu 3 tane petek var. Bazen kombi kendi kendine ateşleme yapıp 1 dakika sonra sönüp tekrar petekler soğuyor kombiyi 60 dereceye getirmeme rağmen peteklerin ısısını muhafaza edemiyor ve kombi kendi kendine arada sırada ateşleme yapıp sönüyor ve petekler soğumuş oluyor. 40 derecede hiç ısınmıyor bazen ateşleme yapıp yaklaşık olarak 30 saniye sonra sönüyor, ekranda petek ısısı 55 derece olmasına rağmen petekler soğuk oluyor. bar 1,8.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdullah Bey… Peteklerinizde ısınma sorunu var. Ancak bu sorun tek bir sebebe bağlı değildir. Kombi bir arıza kodu veya uyarı vermediği için uzaktan arıza hakkında net bilgi aktarmamız çok zor. Dilerseniz https://kombitamircisi.com.tr/bilgi-servisi/radyatorler-calismiyor/ linki inceleyerek petekler neden ısınmaz ve servis öncesi neler yapılır bilgiler alabilirsiniz. Teknik yardım istiyorsanız bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Petek Yıkama