Arçelik DGK 20 HP LCD Kombi Kullanımı

Arçelik DGK 20 HP LCD Kombi Nasıl Kullanılır?

Önemli Bilgi: Arçelik DGK 20 HP LCD, DGK 26 HP LCD ve DGK 20 HPT LCD model kombilerin kullanım talimatları ile alakalıdır.

Arçelik DGK 20 HP LCD Kombi Kullanımı

  1. K1 düğmesi
  2. Kalorifer sıcaklığını artırma düğmesi (+)
  3. K2 düğmesi
  4. Kalorifer sıcaklığını düşürme düğmesi (-)
  5. K3 düğmesi
  6. Konum seçme/açma-kapama düğmesi
  7. K4 düğmesi
  8. Reset düğmesi
  9. K5 düğmesi
  10. İnfo bilgi ve yaz konumu seçme düğmesi
  11. K6 düğmesi
  12. Sıcak su ayarını düşürme düğmesi (-)
  13. K7 düğmesi
  14. Sıcak su ayarını yükseltme düğmesi (+)

Yaz Konumunda Çalıştırma

Ekranda musluk simgesini görene kadar (K3) konum seçme düğmesine basmalısınız. Ekranda sadece musluk simgesi belirdiğinde cihaz yaz konumunda çalışır ve sadece sıcak su verir. Sıcak su ayarını yapmak için de + (K7) ve – (K6) düğmelerini kullanabilirsiniz. Düğmeleri kullandığınız sürece ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesinde değişiklik olacaktır. Beklentinize göre bir sıcak su ayarı belirlediğinizde ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesi değil cihazın çıkış suyu sıcaklık derecesi görüntülenecektir.

Kullanım suyu sıcaklığı min. 35°C max. 60°C kadardır.

Kış Konumunda Çalıştırma

Ekranda petek ve musluk simgesi görene kadar (K3) konum seçme düğmesine basın. Ekranda petek ve musluk simgesi belirdiği zaman cihaz kış konumuna geçer. Bu konumda sıcak su ve petek konumu aktif olur. Kış moduna geçtikten sonra kalorifer sıcaklık ayarı belirlemelisiniz. Bunun için de + (K1) ve – (K2) düğmelerini kullanabilirsiniz. Ekranda ayarladığınız sıcaklık kısa süreliğine belirecektir. Kış modunda sıcak su talebi olursa eğer cihaz petek konumunu kapatır ve ekranda çıkış su sıcaklığı görüntülenir ve musluk simgesi yanıp söner. Musluğu kapattığınızda petek konumu devreye girer ve petek simgesi yanıp sönmeye başlar.

Kalorifer sisteminde sıcaklık min. 30°C max. 85°C kadardır.

Kombiyi Resetleme

Arçelik DGK 20 HP LCD Kombi Kullanımı sırasında ekranda “E” ya da “F” harfi ile başlayan bir arıza kodları belirdiğinde cihaz arızaya geçmiş demektir. “E” harfi ile gösterilen arıza durumları resetlenebilir arıza durumlarıdır. “F” harfi ile gösterilen arıza durumlarında direkt servisi aramanız gerekir. Ekranda “E” harfi ile bir arıza kodu yer aldığı zaman reset düğmesine (K4) basmanız yeterlidir. Sorun düzelmezse işlemi birkaç kez tekrar edin. Yine de sorun düzelmezse Arçelik DGK 20 HP LCD Arıza Kodları linkini tıklayarak arıza hakkındaki tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz.

İ Konumlu Düğme

İnfo düğmesidir. Cihazın o anki durumunu gösterir. Bu düğme ancak servis ekipleri tarafından kullanılabilir. Kullanıcı olarak düğmeye basıp ayarlar ile oynamamanızı tavsiye ederiz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (19 Yorum)

 1. buket gündoğan dedi ki:

  kombi su derecesi 60 olmasına rağmen sicak su gelmiyor neden acaba

 2. Kadir kara dedi ki:

  Kombimiz petekleri ısıtmıyor neden olduğunu soyleyebir misiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kadir Bey… Kombi altında bulunan tesisat vanaları açık, petek vanaları açık, kombi su basıncı da ideal değerde (1 ile 2 arasında) ise teknik problemler sebebiyle ısıtma olmuyordur. Muhtemel sebepler; eşanjör, pompa, sensör, anakart, üç yollu vana arızası, tesisatta tıkanıklık, kalorifer dönüş filtresinde tıkanıklık olabilir. Tabi teşhisi net olarak yerinde yapabiliriz. Teknik yardım almak isterseniz; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 3. Fatma maden dedi ki:

  Su haznesinde su yok gösteriyor aldırmıyorum ama kombi den su geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatma Hanım… Kombi su akıttığı için basıncı düşürmüş olabilir ve sizin tabirinizle bu yüzden su haznesinde su yok gösteriyor olabilir. Bu aşamada kombinin nereden veya hangi parçadan su akıttığına bakmak ve onarmak gerekir. Bu aşamada da servis yardımı almanız gerekiyor.

 4. Dursun bozdere dedi ki:

  Birde basınç göstergesi dek iprede 0 da yani basınç uygulamıyor heralde

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   O halde cihaz düşük basınç uyarısı veriyordur ekranda Dursun Bey… Kombi altında monteli durumda olan (genellikle mavi veya kırmızı renkte olabiliyor) doldurma musluğunu sola doğru çevirin. Su sesi duyduktan sonra basıncı takip edin, basınç 1.5 bar olunca doldurma musluğunu kapatıp işlemi sonlandırın. Muhtemelen cihaz işlem sonrası normale dönecektir.

 5. Dursun bozdere dedi ki:

  Kombi Yaz konumunda ama su ısıtmıyor ekranda iki farklı şekilde iisaretler gidip geliyor bunu ne yapmalıyız

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Dursun Bey… Ekranda bir hata kodu-uyarı varsa net olarak belirtebilirseniz kontrol ederek size yardımcı olabiliriz. Ancak sıcak su problemlerinde kombi bir hata kodu uyarı vermediği sürece uzaktan bilgi aktarmamız veya sizi yönlendirmemiz çok zor.

Petek Yıkama