Arçelik DGK 20 HK LCD Kombi Kullanımı

Arçelik DGK 20 HK LCD Kombi Nasıl Kullanılır?

Arçelik DGK 20 HK LCD model kombilerde 2 düğme ve 1 ekran bulunur.

Arçelik DGK 20 HK LCD Kombi Kullanımı

 1. Musluk simgeli düğme
 2. Sıcak su ayarı/sadece ısınma/servis modu düğmesidir.
 3. Kalorifer simgeli düğme
 4. Kalorifer ayarı/yaz konumu/kapama-resetleme düğmesidir.

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Öncelikle kalorifer simgeli düğmeyi en solda bulunan “güneş sembolü” ne getirmeniz gerekir. Bu yaz konumudur ve kombi bu konumda sadece sıcak su için çalışır, yani kalorifer konumunu kapatır. Musluk simgeli düğmeyi sağa çevirdiğinizde sıcak su derecesini ayarlarsınız. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde sıcak su derecesinde artış olur, sola çevirdiğinizde sıcaklık derecesi düşer. Ekranda ayarladığınız derece kısa süreliğine görüntülenir, daha sonrasında çıkış sıcaklık değeri görüntülenir.

► Sıcak su için ısı aralığı en düşük 35°C en yüksek 60°C dir.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Kalorifer simgeli düğmeyi “güneş” konumundan çıkarıp sağa doğru çevirdiğinizde kış moduna geçmiş olursunuz. Bu düğmeyi sağa çevirdiğinizde aynı zamanda kalorifer sıcaklık ayarını da yapmış olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde ısı derecesi artar, sola çevirdiğinizde düşer. Ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesi de görüntülenecektir. Beklentinize göre ısıtma ayarı seçebilirsiniz.

► Kalorifer sistemi için ısı aralığı en düşük 30°C en yüksek 85°C dir.

Kombiyi Sadece Kalorifer Konumunda Çalıştırma

Bunun için musluk simgeli düğmeyi “musluk üzerine / işaretli sembol” e getirmelisiniz. Sıcak su kullanımı iptal olur. Kalorifer simgeli düğmeyi de sağa çevirerek kalorifer ısı ayarı belirleyebilirsiniz. Ekranda sadece kalorifer simgesi belirir ve ayarladığınız sıcaklık birkaç sn. kadar ekranda görüntülenir. Sonrasında çıkış sıcaklık derecesi belirir.

Resetleme İşlemi

Arçelik DGK 20 HK LCD Kombi Kullanımı sırasında ekranda arıza kodu belirdiğinde kalorifer simgeli düğmeyi off/reset yazılı bölüme getirin. Birkaç saniye sonra yeniden mevcut konuma (cihaz hangi konumda ise; yaz veya kış) getirin. İşlemi arıza devam ettiği sürece birkaç defa tekrarlayın. Sorunda düzelme olmazsa veya arıza durumunun sebeplerini öğrenmek isterseniz Arçelik DGK 20 HK LCD Arıza Kodları linkini tıklayabilirsiniz.

►► Arçelik kombinizde düşük su basınç arızası ile karşılaşırsanız eğer alt kısımda monteli durumda olan kırmızı musluk şeklindeki dolum vanasını sola çevirerek kombiye su basabilirsiniz. İşlemi yapamadığınız durumlarda ya da arızanın çok sık tekrar ettiği durumlarda servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Ali çıkık dedi ki:

  Sıcak su düğmesi boş dönüyor değişimi oluyor mu?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey.. Elbette sıcak su düğmesinin değişimi mümkün. Parça değişimi için 0850 811 88 22 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 2. Serdal dedi ki:

  Petek basınç vanasını açıyorum şu giriş yok

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serdal Bey… Doldurma musluğundan bahsettiğinizi varsayarak, su sesi duymadığınızı düşünerek bilgi aktarıyoruz; doldurma musluğunu açtığınızda sus sesi gelmiyorsa parça bozuktur ve değişimi gerekir. Tabi öncesinde dairede su kesintisi olmadığından ve soğuk su giriş vanasının açık olduğundan emin olmalısınız.

 3. Alkan Pınarbaşı dedi ki:

  Merhaba Kombi çalışıyormuş gibi ses çıkartıyor arıza kodu vermiyor ama hiçbir şekilde çalışmıyor ne gibi bir arıza olabilir aceba şu basıncı var gaz geliyor herşey tamam ve bir anda böyle oldu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alkan Bey… Maalesef ki kombi bir hata kodu veya uyarı vermediği sürece arızalar hakkında bilgi aktarmamız çok zor. Kombi ateşleme sesi çıkarıyor ancak çalışmıyorsa; kart, sensör, pompa, üç yollu vana, eşanjör gibi birçok parçayı yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 4. Bahadır Sarp dedi ki:

  Merhabalar.Yaziniz kombiyi kullanimimda cok isime yaradi.Kombi su an sicak su vermiyor.Ekraninda E harfi ve 10 sayisi sirayla yanip duruyor.Reset islemini denedim fakat ise yaramadi.Kombinin sigortasini kapatip resetledim fayda etmedi.Napabilirim?Yardimci olabilirseniz sevinirim.Teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bahadır Bey… Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize… Kombiniz E10 arıza kodunu düşük basınç uyarısı olarak veriyor. Kombi altına baktığınızda kırmızı renkte bir musluk göreceksiniz. Kombiye monteli durumda. O musluğu sola çevirin su sesi gelecek. Bir de yuvarlak bir bar göstergesi olacak. Göstergeyi aynı zamanda takip edin, ilerleme olduğunu göreceksiniz. Bar değeri 1 ile 2 bar arasına geldiğinde kırmızı musluğu kapatın. Tesisat basıncını yükseltmiş olursunuz ve sorununuz düzelir.

 5. Ilsiar Khafizova dedi ki:

  Merhabalar. Kombi yaklasık 10 gundur evde olmadıgımdan kombi calıştırmadım. Geldimğimde sıcak su ısınmıyor, sadece ekranda 26 derece gostergesi var ve reset, kapatıp acma yapmama ragmen su ısınmıyor ve alev gostergesi yok. Her hangi arıza da gostermiyor. Basıncı 1 bar olarak gosteriyor. Yardımlarınız için şimdiden tesekkurler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Kombi kapatıldığı zaman şebekeden borularla kombiye gelen gaz özelliğini yitiriyor ve yeniden açıldığında kombi yeni gazı algılamıyor. Bu yüzden ateşleme yapmıyor. Muhtemelen bu sebeple sıcak su alamıyorsunuz. Birkaç reset işlemi deneyin. Bir süre kadar sıcak su musluğunu açıp kapatın. Arızada düzelme olmazsa eğer servis müdahalesi gerekir. Bunun için de servis çağırabilirsiniz.

Petek Yıkama