444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Demirdöküm Vinto Kombide F02 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Demirdöküm Vinto Kombide F02 Arıza Kodu Nedir?

Hava akış problemidir. (Atık gaz sistemi sorunu olarak da bilinir) Bu arıza durumu 2 saat 40 dakika içinde 3 kez tekrarlanır ve müdahale gerçekleşmez ise ekrandaki hata kodu F03 olur.

Demirdöküm Vinto Kombide F02 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

Kullanıcı olarak bu arıza durumunda herhangi bir işlem ya da müdahale uygulayamazsınız. Yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Teknik açıdan yardımları almak üzere Demirdöküm Servisi’ni aramanız gerekmektedir. Cihaza yapacağınız her tür müdahale can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atacaktır.

Demirdöküm Vinto Kombide F02 Arızası nın Sebepleri Nelerdir?

Vinto model kombide bu hata kodu ile karşılaştığınız zaman hangi parçada sorun olduğunu belirtebilmemiz açısından cihazın çeşidini öğrenmemiz gerekir. Yani Vinto kombi hermetik mi yoksa bacalı mı bunu bilmek gerekir. Bacalı kombilerde arıza durumunun sebepleri farklıdır, hermetik kombilerde farklıdır.

Bacalı Vinto Kombide F02 Arızası

  • Baca çekişi kuvvetli değil veya baca tıkalı olabilir
  • Baca sensöründe sorun olabilir
  • Anakart arızalı olabilir

Bu durumda önce baca çekişi kontrol edilir, kuvvetli değilse veya baca tıkalı ise temizliği yapılmalıdır. İşlemi her bir Demirdöküm Servisi yapmaz. Genelde bayilikler veya itfaiye yapar. Cihaz bu arıza durumunda bloke olduğu için çalışma yapmaz. Sorundan kurtulmak adına baca temizliği yaptırmanız gerekebilir. Baca sensöründe sorun varsa da değişimi yapılır ve sorun çözümlenmiş olur. Anakart arızalı ise tamiri veya değişimi yapılarak problem çözümlenir. Bu durumda Demirdöküm Servisi’nden yardım alabilirsiniz.

Hermetik Vinto Kombide F02 Arızası

  • Fan arızalı olabilir
  • Prosestat arızalı olabilir
  • Anakart arızalı olabilir
  • Hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir
  • Hava akım borusu uzun olabilir

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.