Demirdöküm Vinto Kombide F02 Arızası

Demirdöküm Vinto F02 Arızası Nedir?

Hava akış problemidir. (Atık gaz sistemi sorunu olarak da bilinir) Bu arıza durumu 2 saat 40 dakika içinde 3 kez tekrarlanır ve müdahale gerçekleşmez ise ekrandaki hata kodu F03 olur.

Arıza Durumunda Kullanıcı Ne Yapabilir?

Kullanıcı olarak bu arıza durumunda herhangi bir işlem ya da müdahale uygulayamazsınız. Yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Teknik açıdan yardımları almak üzere Demirdöküm Servisi’ni aramanız gerekmektedir. Cihaza yapacağınız her tür müdahale can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atacaktır.

Vinto model kombide bu hata kodu ile karşılaştığınız zaman hangi parçada sorun olduğunu belirtebilmemiz açısından cihazın çeşidini öğrenmemiz gerekir. Yani Vinto kombi hermetik mi yoksa bacalı mı bunu bilmek gerekir. Bacalı kombilerde arıza durumunun sebepleri farklıdır, hermetik kombilerde farklıdır.

Vinto Bacalı Kombide F02 Arızası

 • Baca çekişi kuvvetli değil veya baca tıkalı olabilir
 • Baca sensöründe sorun olabilir
 • Anakart arızalı olabilir

Bu durumda önce baca çekişi kontrol edilir, kuvvetli değilse veya baca tıkalı ise temizliği yapılmalıdır. İşlemi her bir Demirdöküm Servisi yapmaz. Genelde bayilikler veya itfaiye yapar. Cihaz bu arıza durumunda bloke olduğu için çalışma yapmaz. Sorundan kurtulmak adına baca temizliği yaptırmanız gerekebilir. Baca sensöründe sorun varsa da değişimi yapılır ve sorun çözümlenmiş olur. Anakart arızalı ise tamiri veya değişimi yapılarak problem çözümlenir. Bu durumda Demirdöküm Servisi’nden yardım alabilirsiniz.

Vinto Hermetik Kombide F02 Arızası

 • Fan arızalı olabilir
 • Prosestat arızalı olabilir
 • Anakart arızalı olabilir
 • Hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir
 • Hava akım borusu uzun olabilir

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Hakan Demir dedi ki:

  Demirdöküm vinto kombim biranda F2 arızası verdi ara ara kapatıp açtım olmadı baca çok sicakti açtım yeniden taktım olmadı sonra baktım ateşleme yapmıyor hangi yolu izlemeliyim en azından şu sıkıntılar var diyebileyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Makalemizde arıza durumu hakkındaki tüm detaylar yazmaktadır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Sizi yönlendirerek yaptırabileceğimiz bir uygulama olmadığı için bu konuda servis yardımı almalısınız. Fan, prostat, kart gibi parçaların ve baca sisteminin kontrol edilmesi gerekiyor.

 2. Tarık kutlu dedi ki:

  Merhaba Vinto marka kombim arıza yaptı F2 arıza veriyor kombi çalışıyor ateşleme yapmıyor yani sıcak su açtığımız da ateşleme yapmıyor çıt çıt ses geliyor ama su ısınmıyor ne yapabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tarık Bey… Makalemizde arıza durumuyla alakalı yapılması gerekenler ve arızalı olabilme ihtimali olan parçalar hakkında detaylı bilgiler yazmaktadır. İşlemleri uyguladınız yine de sorun düzelmiyorsa servis yardımı almanız gerekir. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

Petek Yıkama