Demirdöküm Nepto Arıza Kodları

 Demirdöküm Nepto Hata Kodları

Demirdöküm Nepto HK T 224 – HK T 228 model kombilerde yaşanılan arıza kodları ve anlamları aşağıdaki metinde sunulmuştur.

 1. F01 Arızası Aşırı ısınma sorunu
 • Çözüm Nepto kombide tesisat suyu sıcaklığının yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Nepto F01 arızası çözümü için linki tıklayabilir, sayfayı inceleyebilirsiniz.
 1. F02 Arızası Kullanım suyu sensör sorunu
 • Çözüm Kullanım suyu sensöründe arıza olduğunu belirten uyarı kodudur. Tesisat gidiş-dönüş sensörleri Nepto kombide kullanım suyu ihtiyacını karşılar. Bu sorun yaşandığında sensör arızalıdır diyebiliriz. Sensör arızasının yanı sıra kablolarda kopma-kısa devre, borularda nemlenme gibi durumlar olabilir. Teşhis ve müdahale için servisi aramalısınız.

 1. F03 Arızası Tesisat devresi gidiş sensörü sorunu
 • Çözüm Tesisat suyu gidiş sensöründe sorun olduğunu ya da kablo bağlantılarında hata olduğunu belirtir. Arızanın net teşhisi ve müdahalesi adına servisi arayarak yardım talep etmeniz gerekmektedir.
 1. F04 Arızası İyonizasyon ve ateşleme sorunu
 • Çözüm Bu gibi sorunlar gaz yokluğu sebebi ile yaşanmaktadır. Bu durumda öncelikle konutunuzda gaz olup olmadığına bakın. Gaz vanaları kapalı ise açın. Daha sonrasında resetleme işlemi yapın. Resetleme işleminden sonrasında sorun düzelmez ise servis yardımı alınmalıdır. Ateşleme sorunlarında; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Sıkça karşılaşılan bu sorunda uzman yardımı almak gerekmektedir.
 1. F05 Arızası Hava akış anahtarı sorunu
 • Çözüm Nepto kombide hava akış anahtarı sorunu genelde prosestat sorunu olarak bilinmektedir. Yalnız sadece prosestat sorunu anlamına gelmez. Hermetik Nepto kombilerde prosestatın yanı sıra fan ya da anakartta sorun olabilmektedir. Bacalı kombilerde ise baca sensörü arızalı olabilir veya baca tıkalı olabilir. Servis yardımı almanız gerekir.
 1. F06 Arızası Tesisat devresi dönüş sensör sorunu
 • Çözüm Nepto kombide tesisat suyu dönüş sensöründe sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda sensör arızalı olabilir. Bunun yanı sıra kablo bağlantılarında sorun olabilir. Sorunun çözümlenmesi adına servis yardımı almanız gerekir.
 1. F07 Arızası Gaz valfi geri besleme sorunu
 • Çözüm Nepto kombide kablo sorunu ya da farklı etmenler sebebi ile anakartın gaz geri beslemesinde sorun olup sinyalin ulaşmadığını belirtir. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına Demirdöküm Servisi’ni aramanız gerekir.
 1. F08 Arızası Tesisat devresi gidiş sensöründe aşırı ısınma sorunu
 • Çözüm Nepto kombide tesisat devresi gidiş sensörünün ölçümü 91°C nin üstüne çıktığı zaman bu hata kodu ekranda belirir. Bu durumda kullanıcı olarak cihazı sadece resetleyebilirsiniz. Arıza çözümlenmez de sorun devam ederse Demirdöküm Servisi’ni arayarak yardım almanız gerekir.
 1. F09 Arızası Hava akış anahtarı kapalı sorunu
 • Çözüm Nepto kombinin çalışmaya başlamasının hemen sonrasında prosestatın kontaklarını kapatması ya da çalışma sırasında prosestat kontolü esnasında fanın duruyor olmasına rağmen prosestatın kontaklarının yine de kapalı durumda olması sonucunda meydana gelen bir hata kodudur. Bu durum sadece prosestat ile alakalı olmayabilir. Anakart veya fan motorunda da sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramanız gerekmektedir.
 1. F10 Arızası Tesisat su basıncı sorunu
 • Çözüm Tesisat su basıncının yüksek veya düşük olduğunu belirtir. Bar göstergesine bakarak basıncın hangi seviyede olduğunu görebilir ve ona göre müdahalede bulunabilirsiniz. Basınç düşük ise Nepto kombinin sağ alt köşesinde yer alan mavi doldurma musluğu ile su basmalısınız. Yüksek ise en yakın petek havasını alarak basıncı düşürmelisiniz. Sonrasında sorun düzelecektir. Sorunda düzelme olmazsa resetleme işlemi yapabilirsiniz. Yine de sorun devam etmekte ise bu durumda servis yardımı almanız gerekmektedir.
 1. F11 Arızası Sirkülasyon sorunu
 • Çözüm Tesisat gidiş ve tesisat dönüş suyu arasında 40°C sıcaklık farkı olduğu zaman ekranda F11 arıza kodu belirir. Kullanıcı olarak tesisat vanaları ve petek vanaları açık mı diye kontrol etmelisiniz. Kapalı ise açmalısınız. Açmanıza rağmen sorun yine de devam eder ise Demirdöküm Servisi’ni aramanız gerekmektedir.
 1. F12 Arızası Düşük voltaj sorunu
 • Çözüm Şebeke gerilimi 165 V dan az olduğu zaman Nepto kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Cihaz otomatik resetlenecektir. Şebeke voltajının düzelmesini beklemeniz gerekmektedir. Bir süre kadar bu şekilde bekleyin. Uzun süre beklemenize rağmen düzelme durumu olmaz ise düşük voltaj sebebi ile Nepto kombide sorun meydana gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda genelde elektronik kart yanmış veya hasar görmüş oluyor. Yine de net teşhis için servis yardımı almanız gerekmektedir. Bu sorunu bir kez daha yaşamamak adına veya hiç yaşamamak adına KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (46 Yorum)

 1. Cemalettin Aslan dedi ki:

  Bar seviyesinden 1.8 olmasına rağmen ısıtmaya geçmiyor ayar portunu artirdigimda gürültülü bir sesle çalışıyor sonra kalıyor kombi Demir döküm nepto

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cemalettin Bey… Kombi hem ses yapıyor hem de çalışmıyorsa bir problem vardır. Ancak arızayı yerinde görmeden uzaktan tahmini de olsa bilgi aktarmak zordur. Kombi bir hata kodu da vermediği için bu aşamada sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem de bulunmuyor. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 2. Ersin Arıkan dedi ki:

  Demirdöküm nepto kombi kullanıyorum sıcak suyu açtığımızda kombi bir devreye giriyor bir çıkıyor kombinin göstergesinde alev işaret i yanıp sönüyor kombi hafifçe sarsılıyor su ısınıyor soğuyor herhangi bir arıza kodu çıkmıyor su basıncı normal sebebi nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ersin Bey… Bu durum eğer tüm musluklarda oluyorsa kombi bir hata kodu veya uyarı vermediği için sorunu yerinde görmeden net bilgi sunmak çok zor. Ancak tek bir muslukta oluyorsa (mesela mutfakta olmuyor sadece banyoda oluyorsa) batarya-musluk bozuk olabilir, filtre tıkalı olabilir veya tesisatınızda sorun olabilir.

 3. Canip sahin dedi ki:

  Doğalgaz sıcak su vermiyor bar seviyesini yuksettim ve bi gun oldu digerki gün aynı hatayı aldım yardımcı olurmusunuz nolur

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Canip Bey… Kombi sıcak su vermiyor ve ekranda bir hata kodu da yoksa sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem yok maalesef. Bu konuda servis yardımı almalısınız. Kombi ekranda bir hata kodu veriyorsa zaten hata kodunun açıklaması ve yapılması gerekenler bilgisi makalemizde yazmaktadır. Önerimiz servis çağırmanız, servis yardımı almanız yönündedir.

 4. Sena seper dedi ki:

  İyi calismalar kombide f- uyarisi var ve baska bir rakam cikmiyor bunun nedeni ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sena Hanım… Kombide önce F_ belirir bu harf silinir ardından bir rakam ya da sayı belirir. Mesela önce F_ ardından 04 gibi. Böyle bir rakam ya da sayı beliriyorsa bize buradan yazarsanız ona göre bilgi aktarabiliriz. Sadece F_ diyorsanız yani sonrasında rakam sayı yok diyorsanız servis yardımı almalısınız.

 5. selin deniz dedi ki:

  Demirdöküm kombim var. Petekleri yeni kullanmaya başladım, bu yuzden petek ayarını yazın başından beri ilk kez değiştirmiş oldum. Ancak kombiden çınlama sesi geliyor ve kulak tırmalayan rahatsızlık veren bir düzeyde. Ne yapabilirim?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Selin Hanım… Kombideki sesi yerinde dinlemeden bilgi vermek çok zor. Ancak ses yapma durumları genelde; fan, pompa, gaz valfi veya üç yollu vana gibi birçok parçalara bağlıdır. Yine de sesi yerinde duymamız gerekir.

 6. HÜSEYİN TEKERCİ dedi ki:

  Merhaba benim kombi demir döküm nepto kombinin sorunu yıllık bakım yaptırıyorum 8 yıllık kombi bu yıldan geriye 2 yıl bakım yapmadık ama aldığımdan beri su bar basıncı devamlı olarak düşüyor devalarca su takviyesi yaptım bakımcı geldi hava basından diyor hava bastık gün içerisinde su basıncı düşüyor acaba arıza ne olabilir şimdiden teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Kombide basınç düşme durumu tabi ki bakımsızlığa da bağlı ancak tek sebebi bakımsızlık değildir. Genleşme tankının bir kısmı hava bir kısmı su doludur. Hava bittiği ya da azaldığı zaman kombi tesisat basıncını dengeleyemez ve basınçta düşme-yükselme sorunları olabilir. Tanka hava basılmasına rağmen havası yine de bitiyorsa membranı delik olabilir. Yani hava olan bölüme, su olan bölümden su doluyor olabilir. Tabi bu bir ihtimal. Basınç düşme durumlarında biz öncelikle kaçak ararız. Su kaçağı durumu olma ihtimali vardır. Eğer kombiye günde 3 kereden fazla su basmak zorunda kalıyorsanız bu her şekilde kombi ya da tesisat kaçağı olduğu anlamına gelir. Kombi altında, petek veya tesisatta su kaçağı yani su akıntısı varsa eğer önce bu kaçağın giderilmesi gerekir. Gözle görülür bir kaçak yok diyorsanız buna rağmen günde 3 kereden fazla kombiye su basmak zorunda kalıyorsanız bu sıva altı tesisat kaçağıdır. Günde 1-2 kez su basmak zorunda kalıyorsanız bu genel olarak genleşme tankı veya eşanjöre bağlı arızalar oluyor. Tabi yine de sorunu yerinde görüp incelemeden sadece tahmini bilgi aktarabiliriz. Net teşhisi ancak yerinde görüp yapabiliriz.

 7. tekin çeliksüngü dedi ki:

  demirdöküm nepto kombim devamlı su eksiltiyor.sebebi ne olabilir.servis anakartı değiştirdi 550 tl aldı şimdide eşanjör değişmesi lzım diyor 1100 tl onun için istedi.birde havatankının değişmesi gerekiyor dedi 500 tl de onun için istedi bende bir arkadaşıma sohpet arasında bahsettim size danışamı tavsiye etti beni bilgilendirirsenin memnun olurum…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tekin Bey… Öncelikle kombilerde basıncın düşmesi durumunu incelemek gerekir. Basınç ne kadarda bir düşüyor. Yani kombiye su basıyorsunuz ve kaç saat sonra ya da kaç gün sonra yeniden su basmak zorunda kalıyorsunuz? Bir yerde su kaçağı var mı? Bu gibi soruların yanıtını almamız gerekir. Bir yerde su kaçağı görüyorsanız eğer damlalar halinde de olsa basıncın düşmesine neden olabilir. Bu yüzden önce mevcut kaçağın giderilmesi gerekir. Petek veya tesisat borularında su kaçağı görürseniz eğer mutlaka bir tesisatçı çağırın. Kombide su kaçağı varsa kombi servisi müdahale eder. Gözle görülür bir yerde su kaçağı yok diyorsanız eğer, yani bundan eminseniz basıncın ne kadar düştüğüne bakmak gerekir. Basınç eğer günde 3-4 kereden fazla düşüyorsa yani kombi bu kadar sık su eksiltiyorsa muhtemelen sıva altı tesisat kaçağı vardır. Gözle görülmeyen, duvarda nem bırakmayan bir sıva altı tesisatında kaçak olabilir. Bu durumda tesisatçı çağırın ve tesisatınızı kontrol ettirin. Kombi bu kadar sık su eksiltmiyorsa eğer yani günde 1-2 kez su basmak zorunda kalıyorsanız genleşme tankının havası bitmiş olabilir, tank delik olabilir ya da düşük oranda da olsa ana eşanjörde problem olabilir.
   Öncelikle belirtmek isteriz ki bu sorunun anakart ile bir alakası yoktur. Ancak anakartta harici bir sorun görüldü de müdahale edildiyse onu bilemeyiz. Özetlemek gerekirse eğer basınç; genleşme tankı, eşanjör, tesisat veya kombi su kaçağı gibi durumlara bağlı sık sık düşmektedir. Eşanjörle tank aynı anda değiştirilmez. Yani ikisinden birinde sorun olma ihtimali yüksek. Ancak gelen servis ekipleri sorunu net olarak teşhis edemediyse ya da bir sorun göremediyse muhtemel durumları göz önünde bulundurarak ve işini garantiye almak için bu iki parça değişimini önermiş olabilir. Tabi bu sadece bir ihtimaldir. Sorunu yerinde görmemiz gerekir. Ancak bu şekilde net bir tespit ile çözüm bilgisini size sunabiliriz. Bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 8. soner aksoy dedi ki:

  Merhaba DD Nepto kullanıcısıyım ancak imkanların kısıtlı olduğu doğu illerimizin birinde yaşıyorum. Kombi de F2 arızası ile karşılaşıyorum. Kombide NTC sensörü tam olarak nerede bulamadım. Yardımcı olma imkanınız var mı? Yerinin nerede olduğunu bulabilsem söküp yenisini temin edip takmak istiyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Soner Bey… Biz buradan size işlemi veya parçanın yerini tarif edemiyoruz maalesef. İmkanınız kısıtlı olabilir ancak yanlış bir müdahale can ve mal güvenliği açısından tehlike demektir. Bu riskin altına kimse giremez ve biz sizi yönlendirerek de böyle bir risk alamayız. Yardımcı olamadığımız için de ayrıca üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.

 9. ömür kara dedi ki:

  merhabalar benim kombi F-arıza veriyor ve peteklere sıcaklık gitmiyor nedendir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ömür Bey… F_ sonrası ekranda bir de rakam belirmesi gerekir. Örneğin F_10 gibi. Bu rakamı da belirtebilirseniz arıza durumu hakkında bilgi sunarak yardımcı olmaya çalışırız.

 10. İbrahim ayva dedi ki:

  Benim kombimde f_daha sonra 05 çıkıyor sadece sıcak su açtığımda bu hatayı veriyor ne anlama geliyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… Nepto model kombilerde F05 hava akış sorunudur. Yani atık gaz yolunda sorun olduğu anlamına gelir. Cihaz ya çalışmak için gereken temiz havayı baca yolu ile alamıyor ya da atık gazı yine baca yolu ile dışarıya atamıyor. Yaşadığınız sorun bu duruma bağlıdır. Bacanın yerinden çıkmadığından emin olun. Baca yerinden çıkmadıysa eğer; anakart, fan ya da prosestat gibi parçalarda sorun olabilir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekir.

   1. Metin mert dedi ki:

    Demirdöküm nepto kombini termostat ısı göstergesi sürekli hızlı bi şekilde değişiklikler oluyor fıldır fıldır oynuyor. Elimle gösterge panelini bir köşesine bastırınca gerçek değeri gösteriyor birkaç dakika sonra yine sapıtıyor sebeb ne olabilir acaba

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Metin Bey… Oda termostatında belli ki bir tutarsızlık durumu söz konusu ve bu yüzden ekrana bastırdığınız zaman doğruyu gösteriyor. Oda termostatının incelenmesi gerekir. Termostatı satın aldığınız yerle veya servisi ile görüşerek bu konuda yardım almalısınız. Firma olarak oda termostatı hizmeti vermediğimiz için bu konuda net bilgiye sahip değiliz maalesef.

     1. Metin Mert dedi ki:

      Oda termostadı yok ki

     2. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Termostat göstergesi yazmışsınız? o yüzden oda termostatı olarak algıladık. O halde kombi ekranındaki sıcaklık değerlerinden bahsediyorsunuz? Doğru mu anlıyorum? Eğer öyleyse bir kart sorunu olabilir.

    2. Metin Mert dedi ki:

     Evet kombi üzerindeki sıcaklık değerlerini kasdediyorum

     1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      O halde dediğimiz gibi kart sorunu var Metin Bey. Yine de tabi tespit için yerinde görmek lazım. Servis yardımı almalısınız.

 11. Davut eryılmaz dedi ki:

  Merhaba nepto kombi ve tesisat yeni peteklerin alt kısmı ısınmıyor 55derecenin altında servis anakartı denedi devir dayım pompayı degişdi yinede birsey degişmedi tesisatcı geldi baktı tesisatta sorun yok dedi servisde kombide sorun yok diyor ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Davut Bey… Peteklerin üst ve alt kısımları arasında her zaman için ortalama 20°C kadar ısı farkı olur. Ancak bu ısı farkı fazlaysa eğer önce tesisatı kontrol etmek gerekir. Tesisat vanalarında sorun olabilir, tesisat tıkalı olabilir, tesisat boruları inceyse bu yüzden de alt kısımlara yeterli ısı dolaşımı sağlanamıyor olabilir. Tesisatçı kontrol etti ve bir sorun görmediyse eğer sorun kombide de olabilir. Ancak muhtemel sebepler pompa, sensör, anakart gibi parçalardır. Anakart ve pompaya da müdahale edilmiş sorun yine de düzelmemiş. Görmeden buradan net bilgi vermek çok zor.

 12. Mehmet Kondu dedi ki:

  Kombi ateşleme yapıyor lakin gaz alev almıyor yada yanma odasına gaz mı gitmiyor bilgim olmadığından tam olarak bilmiyorum. Sonuç olarak duyduğum sese göre çakmak ateşliyor ve alev almayıp sistemi başa sarıp bunu sonsuz döngüde tekrarlıyor. Ne yapmam gerek? Kolay gelsin.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kullanıcı olarak bu durumda sizin yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor. Kombide alev oluşmuyorsa bu direk parça arızasına bağlı bir durumdur. Cihaz eğer arızaya geçiyorsa arıza kodu veya led uyarısı veriyorsa yapabileceğiniz tek işlem resetleme işlemidir. Ancak cihaz arızaya geçmiyorsa buna rağmen yanma olmuyorsa; elektrotların, gaz armatörünün ve elektronik kartın kontrol edilmesi gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

 13. Ramazan can dedi ki:

  Benim kombim hkt 224 sıcak su akıyo ama petekler tam ısınmayı ve sürekli ateşleme yapıp doluyo ve sürekli petek işareti yanıp sönüyor

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Kombide petek işaretinin yanıp sönmesi cihazın o an petek devresinde çalıştığını yani peteklerin ısındığını belirtir. Cihazı düşük derecede kullanıyorsanız ısıtma az olur. Ancak yüksek derecede bile ısı durumu az oluyor yani petekler olması gerekenden az ısıtıyorsa petek temizliği, kombi bakımı gerekebilir. Kombi parçalarında sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 14. bilhan ılgaz dedi ki:

  Demirdöküm Nepto kombi kullanıyorum. Su ısınmıyordu. baktığımızda sıcaklık 20-21 derecede kalıyordu. sonra f4 kodunu vermeye başladi. ne yapmalıyız . Bir gün önce bir sıkıntı yoktu. Teşekkürler.İyi çalışmalar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bilhan Bey… Nepto kombilerde F4 gaz yokluğu iyonizasyon sorunudur. Yani kısa süreli bir gaz kesintisi olabilir veya brülörde yanma oluşmuyor olabilir. Bu durumla karşılaştığınızda cihazı resetleyin. Resetleme sonrası düzelme olmazsa eğer servis yardımı almalısınız. Gaz yokluğu veya iyonizasyon sorunlarında; gaz valfi, elektronik kart, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabiliyor. Yine de net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

 15. Hakan Vural dedi ki:

  Merhaba Benim Kombim Demirdöküm Nepto kombimde sıcaksuyu açardım ekrana alev işareti gelirdi suyu ısıtmaya başlardı musluğu kapatana kadar ekranda dururdu alev işareti. şimdi sıcaksu problemi yaşamaya başladım musluğu açıyorum ekrandaki alev işareti 1 2 saniye geliyo suyu ısıtıyor ve sonra su açık olmasına rağmen alev işareti kaybolup su soğumaya başlıyor Bu yüzden sıcaksu kullanamaz hale geldik Kombinin borusunu kısalttım acaba ondan olabilirmi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Kombinin borusunu kısalttım derken baca borusu mu tesisat borusu mu? Baca borusunu kısalttıysanız bu sebeple sıcak su sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Çünkü standart dışı baca kullanımında atık gaz sorunu yaşanır. Yani cihaz hava akışı sağlamadığı için çalışmaz.

 16. volkan dedi ki:

  Merhaba Demirdöküm Nepto kombimiz var yaklaşık 4 yıldır sorunsuz kullanıyoruz ancak arada bir hata vermeye başladı. Sıcak su kesiliyor, açıp kapatınca düzeliyor sizce bunun sebebi ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Volkan Bey… Kombi sıcak su vermediği zaman ekranda bir uyarı kodu veriyor mu vermiyor mu bi kontrol edin. Arıza kodu veriyorsa eğer arıza kodunun açıklamasına bağlı olarak muhtemel sebepler bellidir. Ancak cihaz hiçbir uyarı kodu vermiyorsa eğer sıcak su ntc sinde veya elektronik kartta sorun olabilir. Yine de net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için servis çağırmalısınız.

 17. Tulin finci dedi ki:

  Yeni Neptokombi takıldı çalışırken ses cikartirmi cevap verirseniz sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tülin Hanım… Kombi çalışırken ateşleme sesi çıkarır. Sıcak su kullanımında, sıcak su talebiniz sonlanana kadar ses yapması da normaldir. Bu durumlar dışında sürekli ses yapıyorsa ve bu ses sizi rahatsız ediyorsa servis çağırarak baktırmanız gerekir.

 18. Hüseyin dedi ki:

  merhaba ;

  DD Nepto kombim var .Sorunum Banyo suyu açıldığında kombi far far şeklinde alev yükseliyo düşüyor.Aynı şekilde mutfakta sıcak su açıldığında bir poblem yok.Araştırma sonrası bir çok cevap buldum ama etki etmedi.Mesela bina su geliş basıncı yüksek olduğundan olabilrmiş.Kıstım biraz düzeldi.sonrasında banyo armatüründen olabilir dediler yüksek debi de açmak yapabilir diye söylenmiş kısık yapıyorum yine oluyor.Kombinin içinde en ufak bir problem gözükmüyor.Ancak eşanjörden şüpheliyim.Onun haricinde hepsini kontrol ettim.AMa eşanjör sökmek biraz teferruatlı olduğundan yapmadım.Bir öneriniz var mı konu hakkında.sanırım bu olaya sıcak su dalgalanması deniyormuş.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Kombide sorun olsa her muslukta aynı durum olurdu. Mutfakta sıcak su kullanımında sorun yok ancak banyo suyu açıldığında bu durum oluyorsa banyoya giden su tesisatında da sorun olabilir. Bataryada da problem olabilir. Eşanjörde olsa her muslukta aynı durum yaşanır. Ancak yine de sorunu yerinde görmek gerekir. Görmeden biz de net bilgi veremiyoruz maalesef.

 19. sebnem dedi ki:

  benim kombim sadece f- gösteriyor bu ne anlama geliyor yardımcı olursanız sevinirim …

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şebnem Hanım. Nepto model kombilerde F- sonrası mutlaka bir rakam belirmesi lazım. Mesela; F-01 gibi … Bu şekilde net belirtirseniz muhtemel sebepler hakkındaki bilgileri sunarak yardımcı olabiliriz.

   1. Muhammet bolat dedi ki:

    Merhabalar ben DD NEPTO kombi kullanıyorum. Kombiden peteklere sıcaklık sürekli gidip geliyor kesiliyor ve derece ekranında derece 60-70 arası sürekli iniş çıkış halinde. Kendi çapımda ufak bir araştırma yaptım basınç sorunu olabilir dediler belirli bir bara kadar su bas kombiye dediler ama kombimde bar göstergesi yok yardımcı olabilir misiniz

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Muhammet Bey… Kombilerde basınç evet peteklere giden sıcaklığı etkiler. Ama şöyle etkiler: basınç eğer 1 barın altındaysa düşük demektir. Tesisat su basıncı düşükse cihaz zaten arızaya geçer, ekranda F_10 uyarısı belirir. Basınç ideal seviyedeyse zaten cihaz bu uyarıyı vermez. Yani cihaza su basma gibi bir işlem gerekmez. Kısacası yaşadığınız sorun basınca bağlı bir sorun değil. Petekler neden ısınıp devre dışı kalır? petekler tıkalı yani temizliğe ihtiyacı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, pompa, anakart, kalorifer sensörü, üç yollu vana, eşanjör gibi parçalarda sorun olabilir. Yani birçok parçaya bağlı olabileceği için sorunu yerinde görüp bi inceleme, tespit yapmak gerekir. Bu konuda yardım almak isterseniz 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Petek Yıkama