444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Demirdöküm Millennium Plus Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Demirdöküm Millennium Plus Hata Kodları

 1. F1 ve F4 Arıza Kodu Ateşleme başarısızlığıdır.
 • Çözüm Kombi ateşlemeyi sağlamadığından dolayı randıman almanız imkansızdır. Bu durumda önce konutunuza ve kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Bu sebeple de gaz girişlerini kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Gaz vanaları açık olmasına rağmen sorun yaşanıyor ise bu durumda resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında da sorun devam ediyorsa eğer; iyonizasyon-ateşleme elektrotlarında, gaz valfinde, anakartta sorun olabilir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 1. F2 Arıza Kodu Hava başarısızlığı anlamına gelen arıza kodudur.
 • Çözüm Millennium Plus model kombilerde hava akış sorunu olarak adlandırabileceğimiz bu arıza durumunda fan, elektronik kart veya prosestat gibi parçalarda sorun olabilir. Net tespit için mutlaka uzman yardımı alın.
 1. F3 Arıza Kodu Prosestat sorunu.
 • Çözüm Fan motorundan aldığı artı basınç ile ana karta atık gazda problem olup olmadığını aktaran parçada yani hava prosestatında sorun meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Sorun sadece prosestat ile alakalı değil fan ya da elektronik kart ile alakalı da olabilir. Çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. F5 Arıza Kodu Limit termostat sorunu.
 • Çözüm Kombi su sıcaklığının maksimum seviyeye ulaştığını ve bu sebeple de aşırı ısıdan dolayı limit termostatın devreye girdiğini belirten arıza kodudur. Cihaz bu durumda bloke olur ve çalışma yapmaz. Petek konumunda bu sorun yaşandı ise petek vanalarının açık olduğundan emin olun, kapalı ise muhakkak açın. Yaz konumunda oldu ise cihazı resetleyin. Resetleme sonrasında da sorun devam ediyorsa eğer; pompa sıkışmış olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, ana eşanjörde kireç veya tıkanma olabilir, tesisat tıkalı olabilir veya kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Net teşhis için servisi aramalısınız.
 1. F6 Arıza Kodu Sıcak su sensörü sorunudur.
 • Çözüm Kullanım suyu sensörü arızalandığında, sensör kablolarında kopma veya kısa devre olduğunda, borularda nemlenme olduğunda bu sorun yaşanabilir. Sıcak su ntc sorunu olarak adlandırılan bu arıza durumunda uzman yardımı almalısınız.
 1. F9 Arıza Kodu Kalorifer sensörü sorunudur.
 • Çözüm Bu durumda muhtemelen kaloriferleriniz ısınmayacak ya da az ısıtacaktır. Kalorifer sensörü arızasının yanı sıra kablolarda veya borularda sorun olabilmektedir. Net tespit için servisi aramalısınız.
 1. F11/F13 Arıza Kodu Elektronik kart sorunu.
 • Çözüm Millennium Plus model kombinin anakartında sorun olduğu zaman ekranda belirir. Bu durumda cihaz çalışmayacaktır. Anakart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Servisi arayarak bu konuda yardım almalısınız.
 1. F12 Arıza Kodu Ekran kart sorunu.
 • Çözüm Ekran kartında problem olduğunu belirten arıza kodudur. Daha öncesinde müdahale edildi ise yanlış bağlanmış olabilir. Teknik açıdan net tespit ve çözüm adına servisi aramalısınız.
 1. F14 Arıza Kodu Kalorifer sıcaklığı 950 nin üstünde.
 • Çözüm Kalorifer sıcaklığının olması gerekenden yüksek olduğunu belirtir. Bu durumda kalorifer vanalarını kontrol edin. Kapalı ise mutlaka açın. En azından 3 kalorifer vanası mutlaka açık olsun. Kalorifer vanaları açık durumda ise resetleme işlemi uygulayın. 3 reset sonrasında sorun hala devam ediyorsa tespit ve müdahale için Demirdöküm Servisi arayın.
 1. F15 Arıza Kodu Gaz mekanizmasında steps motor sorunu.
 • Çözüm Step motor adı verilen parça üç yollu vana grubuna ait olduğu için kombi bu arıza kodunu verdiğinde sıcak su kullanımında petekleriniz de ısınabilir. Ya da sıcak su alamayabilirsiniz. Parçaya müdahale gerekir. Bu nedenle de mutlaka uzman yardımı alın. Cihaza herhangi bir müdahalede bulunmayın.
 1. F16 Arıza Kodu Kombi kapalı olmasına rağmen ateşleme yapmaya devam ediyor.
 • Çözüm Bu durumda önce cihazı resetlemeyi deneyin. 3 resetleme sonrasında sorun düzelmezse eğer arızalı olan kısım iyonizasyondur. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta problem olabilir. Teşhis ve çözüm için mutlaka servisi arayın.
 1. F17 Arıza Kodu Kombiye gelen voltaj düşük durumda.
 • Çözüm Millennium Plus model kombiye gelen veya daireye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Cihaz bu durumda otomatik resetlenir. Bu yüzden herhangi bir müdahalede bulunmadan bir süre kadar beklemelisiniz. Bekleme sonrasında sorun hala devam ediyorsa düşük voltaj sebebi ile elektronik kart yanmış olabileceğinden Demirdöküm Servisi arayarak yardım isteyin. Karta yapılan müdahale sonrası sorun düzelebilir, fakat yeniden yaşanma olasılığı da vardır. Bu olasılığı göz önünde bulundurarak mutlaka kombi regülatörü kullanın.
 1. F19 Arıza Kodu Sıcak su ntc si sıcak su talebinde ancak boru üstünde irtibat yok.
 • Çözüm Bu durumda sıcak su isteği karşılanamaz. Sıcak su sensörü veya bağlantıları ile alakalı sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm adına mutlaka servisi arayın.
 1. F20 Arıza Kodu Ekran kartı ile anakartın uyum sağlamadığını belirtir.
 • Çözüm Cihazın ekran kartının değişimi yapıldı ise servis ayarları yapılmamış olabilir. Bu durumda servis ayarlarının yapılması için Demirdöküm Servisi’ni aramalısınız. Ekran kartı değişimi yapılmadıysa anakart arızalı olabilir. Değişim ya da tamir işlemi için yine servisi aramanız gerekir.
 1. F21 Arıza Kodu Tesisat su basıncı düşük.
 • Çözüm Bu durumda servis çağırmaya gerek yoktur. Kombi tesisatında su olmadığını ve suya ihtiyacı olduğunu belirtir. Millennium Plus kombinin sol alt kısmındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek 1,5 bar kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında mavi doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulayın. Reset sonrasında düzelme olmadığında veya işlemi yapamadığınız durumda Demirdöküm Servisi’ni arayabilirsiniz.
 1. F22 Arıza Kodu Tesisat su basıncı yüksek.
 • Çözüm Kombi su basıncının 2,5 barın üstünde olduğunu belirten arıza kodudur. Yüksek su basıncı sebebi ile cihaz arızaya geçmiş demektir. Bu durumda yüksek basıncı düşürmeniz gerekir. Yüksek basıncı düşürmek için kombiye en yakın peteğin havasını alabilirsiniz. Hava alma kısmını açarak su aldığınızda basınç düşecek sorun çözümlenecektir. Düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

  1. kombi petekleri sorunsuz şekilde ısıtabiliyor fakat sıcak su konumunda açıldıgında derece göstermiyor su basıncını gösteriyor 1.5 gibi 3 5 saniye ateşleme yapıp ılık suyu veriyor sonra ateşleme kesiliyor su soğuyor muslugu tekrar kapatıp actıgımda tekrar aynısını yapıyor sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim…

   1. Merhaba Sefa Bey… Kombinizde sadece sıcak su sisteminde çalışan parçalarda sorun olabilir. Bunlar; sıcak su sensörü, üç yollu vana, plaka eşanjör, akış şalteri, conta, elektronik kart veya pompa olabilir. Yine de net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

  2. Sorunum ;kombiyi kalorifer için açtığımda 1.konumda derece göstergesihızla yükselip 87C. çıkıyor.Pompa çalışıyor.Kombi ateşleme yapmıyor.İlk çalıştırdığımda yanmıştı.Çok çabuk söndü.Ben bunun peteklerin vanalarının kapalı olmasından kaynaklandığını düşünerek vanaları açtım.Ama yine ateşleme yapmadı.Pompa çalışıyor.Ateşleme yapmamasının sebebi ne olabilir?Teşkkürler.

   1. Merhaba Erol Bey… Kombiyi 1.konumda çalıştırdığınızda 87°C lere kadar çıkıyorsa eğer cihazınızda aşırı ısınma sorunu var demektir. En düşük derecede bu kadar yüksek derecede ısıtma yapmaması lazım. Buna bağlı olarak aşırı ısı termostatı devreye giriyor ve cihazı bloke ediyor olabilir. Yani cihaz bu yüzden devreden çıkıyor bloke konuma geçiyor olabilir. Tabi yine de sorunu yerinde görmek, incelemek gerekir. Bunun için servis yardımı almalısınız.

  3. petek suyunu alarak barı düşürdüğümde zamanla tekrar bar yükseliyor ve su damlatarak atıyor farkına vardığımda tekrar petek suyunu alıyorum barı düşürüyorum ama bu tekrarlıyor ne yapmalıyım?

   1. Merhaba Lütfi Bey… Kombiye yalnızca fazla su basıldığında petekten su alarak basıncı düşürmek gerekir. Kombi basıncı kendi kendine yükseliyorsa bu bir arızadır. Kombinizde yüksek basınç sorunu var. Yapmanız gereken tek şey kombiye su bastığınız doldurma musluğunu kontrol etmektir. Doldurma musluğu sağa çevrilerek kapanır, sağa doğru kapalı olduğundan emin olun. Kapalıysa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmuyor maalesef. Doldurma musluğu, eşanjör, genleşme tankı gibi parçalarda sorun olabilir. Bu yüzden net teşhis yapılması adına servis çağırmanız gerekir.

  4. Demirdöküm Milenyum kombimde makinayı açtıktan 3-5 saniye sonra ekran ve üstündeki yeşil ışık sönüyor, 3-5 saniye herşey normal çalışıyor, ekran ve ışık gidince komple kesiliyor, nedeni ne olabilir? Hata kodu almıyorum, alsamda ekran gittiği için göremiyorum.

   1. Merhaba Caner Bey… Kombilerde ekrana ışığı yani enerjiyi veren elektronik karttır. Ancak bazı modellerde ekran kartı da bulunuyor. Kombinizde ya ekran kart ya da anakart arızası söz konusu. Bu yüzden ekrandaki ışık aniden kesiliyor. Parçaların arıza durumunda tamiri de olabiliyor değişimi de. Çözüm konusunda yardım ve destek almak için bizi 444 1 837 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

  5. Kombi kalorifer peteklerini çok iyi ısıtıyor sıcak suyu açınca az bir su geliyor ve hemen kesiliyor ko.mbinin girişinde şu var çıkışında yok

   1. Merhaba Yakup Bey… Sıcak su arızası birçok sebebe bağlıdır. Yani birçok parçada sorun olabilme ihtimali vardır. Kombi bir arıza kodu veya uyarı veriyor olsa tahmini bilgi aktarılabilir. Ancak öyle bir durum da olmadığı için sorunu yerinde görmeden bilgi vermek çok zor. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.