İsofast Arıza Kodları

Bu yazımızda siz değerli tüketicilerimize İsofast Arıza Kodları ile alakalı bilgileri sunmuş bulunuyoruz. İsofast Arıza Kodları konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşmak amacı ile yazımızı inceleyiniz.

F01/F04 Arıza Kodu : İsofast kombinin ateşleme başarısızlığı yaptığını belirten hata kodudur. Cihazın ateşlemeyi yapmaması sebebi ile cihazdan verim alınamaz. Bu durumda iyonizasyon sorunu var diyebiliriz. Sorunun çözümlenmesi için de İsofast Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F02 Arıza Kodu : İsofast kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi sie hava akışının sağlanmadığı anlamına gelir. Bunun nedeni prosestatın arızalı olmasıdır. Bu durumda Demirdöküm Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F03 Arıza Kodu : Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise cihaz 2 saat 40 dakika içinde sorunu yaşattırıyor ise prosestatta sorun vardır. Çözümü için Demirdöküm İsofast Servisi’ni aramalısınız.

F05 Arıza Kodu : Kombide sıkça karşılaşılan F05 arıza kodunun açıklaması aşırı ısınmadır. Kısacası cihazın aşırı ısınma termostatı olan limit sensörü hasar görme sebebi ile cihaz arızaya geçiyor diyebiliriz. Bu konuda yardımları Demirdöküm İsofast Servisi’nden alabilirsiniz.

F06 Arıza Kodu : Kalorifer devresi sensöründe sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda peteklerin ısınmasını sağlayan sensör arızalı diyebiliriz. Sensör değişimi gerektiği için Demirdöküm Teknik Servisi aramalısınız.

F07 Arıza Kodu : Kombinin sıcak su devresi için çalışan sensöründe sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensör arızalı olduğu için kombiden sıcak su alamazsınız. Sorunun çözümlenmesi için Demirdöküm İsofast Servisi’ne ulaşmalısınız.

F08 Arıza Kodu : İsofast kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise kalorifer sensörleri arızalı demektir. Yalnız önemli olan hangi sensörün arıza yaptığını bulabilmektir. Kombi bu hata kodunu veriyor ise birden çok sensörde sorun olabilir. Bu durumda hem arıza tespiti hem de müdahalesi için Demirdöküm Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

F09 Arıza Kodu : Sıcak su sensörünün arızalı olduğu ve dolayısıyla da kombide sıcak su sorununun yaşandığı arıza kodudur. Sıcak su sensörünün değişimi gerektiği için İsofast Kombi Servisi’nden yardım istemelisiniz.

F10 Arıza Kodu : Kombinin kalorifer devresine gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını kontrol eden sensöründe hata oluştuğunu ve bu sebeple de sensörün görevini gerçekleştirmediğini belirten hata kodudur. Böyle bir durumda Demirdöküm İsofast Servisi’nden yardım almalısınız.

F11 Arıza Kodu : İsofast kombinin ana kartından sinyal alınamadığını belirten uyarı kodudur. İsofast Kombi bu durumda çalışmaz. Sorunun çözümlenmesi için Demirdöküm Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F12 Arıza Kodu : Ekran kartından sinyal alınamadığı zaman İsofast kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. Bu durumda ekran kartının ya değişimi ya da tamiri gerekmektedir. Bu durumda gereken yardımları Demirdöküm İsofast Servisi’nden almalısınız.

F13 Arıza Kodu : İsofast kombinizin ekranında bu hata kodu belirdi ise ana kartta sorun var demektir. Böyle bir durumda kart teknik bir sorun sebebi ile arızalanmıştır. Değişimi ya da tamiri gerekebilir. Bu durumda İsofast kombi çalışmaz. Sorunun çözüme ulaşması için Demirdöküm Teknik Servisi’ni arayınız.

F14 Arıza Kodu : Cihazın kalorifer su sıcaklık derecesinin 95 0C den fazla olduğunu belirten uyarı kodudur. Derecede kendiliğinden yükselme oluyorsa cihaza müdahale etmemeli Demirdöküm İsofast Servisi’ni aramalısınız.

F15 Arıza Kodu : Cihazın gaz mekanizmasında üç yollu vanaya ait olan step motorda sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda step motor değişimi gerekebilir. Tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli Demirdöküm Kombi Servisi numarasını aramalısınız.

F16 Arıza Kodu : Brülörün sönmesine rağmen ateşlemenin hala devam ettiğini bildiren arıza kodudur. Bu durumda İsofast kombide iyonizasyon sorunu yaşanıyor diyebiliriz. Konu hakkındaki yardımları Demirdöküm Kombi Servisi’nden almalısınız.

F17 Arıza Kodu : İsofast kombiye gelen voltajın 170 V değerinden az olduğunu belirten uyarı kodudur. Cihaz bu sorunu sürekli olarak yaşattırıyor ise bu durumda cihazda bulunan parçalar zarar görüp yanabilir. Voltaj düzenleyicisi diye bilinen regülatör cihazını kullanmanız gerekmektedir.

F18 Arıza Kodu : Ekran kartında sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Ekran kartı değişimi yapıldı ise büyük ihtimalle ayarları yapılmamış demektir. Ekran kartına herhangi bir müdahale gerçekleşmedi ise bu durumda arızalı diyebiliriz. Değişimi ya da tamiri gerekeceği için İsofast Kombi Servisi ile iletişime geçmelisiniz.

F19 Arıza Kodu : İsofast kombinin kalorifer sensörünün bağlı olmadığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda petekler ya az ısınır ya da hiç ısınmaz. Sensör kopukluğunun çözümlenebilmesi adına servisin müdahalesi gerekmektedir. Bunun için Demirdöküm Teknik Servisi’ni 444 18 37 numaralı telefondan aramalısınız.

F20 Arıza Kodu : İsofast kombide yer alan elektronik kart ile ekran kartın uyumlu olmadığını belirten arıza kodudur. Kombiye müdahale edilmiş ekran kartı ya da elektronik kart değiştirilmiş ise ayarları yapılmamış olabilir. Cihaza müdahale edilmedi ve parça değişimi yapılmadı ise elektronik kart arızalı diyebiliriz. Demirdöküm İsofast Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

F21 Arıza Kodu : İsofast kombinin tesisata gönderdiği suyun dolaşımında problem olduğu aynı zamanda cihazın dolaşımı sağlamadığı durumlarda kombi ekranında beliren hata kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeyin. Demirdöküm Kombi Servisi’ni arayarak yardım isteyin.

F23 Arıza Kodu : İsofast kombide tesisat daha doğrusu kalorifer devresinin sıcaklığının 50C/cn den daha hızlı yükseldiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda tüketici olarak cihaza reset atmalısınız. Sorun reset işleminden sonra düzelmiyor ise Demirdöküm Kombi Servisi’ni çağırmalısınız.

Sunulan İsofast Arıza Kodları nı incelediniz. Yaşanılan arıza durumlarının açıklamaları çözüm olarak sizlere sunulmuştur. Bu konudaki yardımları almak ya da İsofast Arıza Kodları hakkındaki sorularınıza yanıt bulmak için bizleri arayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir