444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Demirdöküm Atron F04 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Demirdöküm Atron F04 Arıza Kodu Nedir?

Brülörde yanma olmadığını ve Atron kombinin ateşleme yapmadığını belirten arıza kodudur.

Demirdöküm Atron F04 Arızası nda Tüketici Ne Yapabilir?

 • Gaz Kontrolü Yapın Dairenizde gaz olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Mesela ocağınız doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırarak gaz olup olmadığını deneyebilirsiniz. Ocağınız çalışır durumda ise dairenize gaz geliyordur. Bu durumda Atron kombi yanındaki gaz vanasına bakın ve açık olduğundan emin olun. Gaz vanası hangi konumda açık demektir merak ediyorsanız linki tıklayabilirsiniz. Ocağınız da çalışmıyorsa ana vanaya (kapı dışında olan vanaya) bakın, kapalı ise açın. Vana açık ocak ve Atron kombi çalışmıyorsa bölgede gaz kesintisi olabilir. Doğalgaz dağıtım şirketinden yardım alın.
 • Resetleme Yapın Atron kombide karşınıza çıkan F04 Arıza kodunda cihazı resetlemeyi deneyin. Ekranın hemen alt kısmında eco/comfort/reset düğmesi yer alır. Bu düğme hem eco/comfort ayarının yapılmasına hem de resetlemeye yarar. Arıza durumunda bir kez basmanız halinde cihazı resetlemiş olursunuz. Arıza düzelmiyorsa eğer resetlemeyi birkaç kez daha tekrarlayın.

Atron F04 Arızası durumunda kullanıcı olarak bu kontrol ve işlemleri yapın. İşlemler sonucunda sorun düzelir ise cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorun düzelmediğinde ise başka bir işlem veya uygulama yapmayın. Demirdöküm Servisi arayarak yardım talebinde bulunun.

Demirdöküm Atron F04 Arızası nın Çözümü:

 • Gaz valfi arızası Atron kombinin ateşleme sistemindeki en önemli parçadır. Gazı şebekeden alarak gazın bir kısmını brülöre yollar ve yanma oluşmasına katkıda bulunur. Arızalandığı zaman gazı şebekeden alamaz ve brülörde yanma oluşumu olmaz. Bu durumda gaz valfinin değişimi gerekmektedir.
 • Anakart arızası Atron kombinin beynidir. En önemli parçadır. Tüm parçaların çalışması emrini veren parçadır. Arıza durumunda ateşleme başta olmak üzere birçok sorun yaşanabilir. Anakart arızası durumunda genelde kombilerde çalışmama sorunu ile karşılaşılır. Arızalı olduğu durumda yani ekranda F04 arıza kodu yer aldığında tamir veya değişim uygulaması ile sorun çözümlenebilir.
 • İyonizasyon ateşleme elektrodu arızası Brülörde elektrotlar yer almaktadır. İyon elektrodu ve ateşleme elektrodu, ateşlemeye ve alev algılamaya yardımcıdır. Bu parçalarda sorun olduğunda da ateşleme sorunu ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Parça genelde tıkanır veya arızalanır. Bu gibi durumlarda değişimi ile sorun çözümlenmiş olur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

  1. Bilgi vericiydi, fakat her arıza için ayrı bir harf olsa daha iyi. F4 gaz gelmediğinden mi ana karttan mı muamma

   1. Merhaba Turan Bey… Maalesef kombide her arıza için tek bir sebep olmuyor. F4 veya F04 arıza kodları için de aynı durum geçerli. Gaz yokluğu sorunu olarak bilinir. Gaz yokluğunun muhtemel sebepleri de makalemizde sıraladığımız gibidir. Direk anakart, elektrot veya gaz valfi arızası demek mümkün değildir. Ancak servis ekiplerince sorun yerinde görülürse net teşhis yapılabilir. Biz de firma olarak muhtemel arıza sebepleri hakkında bilinçli olun düşüncesiyle bu bilgileri makalelerimizle paylaşıyoruz.

    1. Merhaba Ahmet Bey… Kart arızalarında kartın neden arızalandığını ya da hangi sorun olduğunu görmeden fiyat bilgisi veremiyoruz maalesef. Arıza durumuna bağlı maliyet ücreti değişmektedir. Yine de tahmini de olsa fiyat aralığı konusunda bilgi almak için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

  2. merhabalar sürekli Demirdöküm markalı kombimde f04 hatası veriyor sürekli resetliyorum ama aynı hata meydana geliyor

   1. Merhaba Arda Bey… Makalemizde belirtmiş olduğumuz gibi öncelikle gaz vanalarını kontrol edin, dairede gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Birkaç resetleme işlemine rağmen sorunda düzelme olmuyorsa yine makalemizde belirtmiş olduğumuz gibi; anakart, iyon ve ateşleme elektrodu, gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis çağırmalısınız.

  3. Merhabalar;
   Demirdöküm Atron Kombi kullanıcısıyım. Ben de son 1 aydır F04 hatası alıyorum yalnız benim cihazımda ilginç bir durum var cihaz F04 hatasını akşam 20:00 ila 07:30 arası yapıyor fakat sabah 7:30 ila akşam 20:00 arasında gayet sağlıklı bir şekilde ateşleme yaparak hem kalorifer sistemi hemde sıcak su sistemi çalışıyor. Servis ile görüştüğümde bana elektrik hattının değişmesi gerektiğini söyledi bu durum sizce de öylemi olması gerekiyor. Daha doğrusu ne yol izlemem gerekli.

   1. Merhaba Cengiz Bey… Kombinizde yaşadığınız sorun ilginç ancak bir zaman sonra gündüz de çalışmayacaktır. F04 arıza kodu makalemizde de belirttiğimiz gibi gaz yokluğu-ateşleme arızasıdır. Cihazda düzensiz ve dengesiz bir çalışma varsa eğer bunun sebebi genel olarak anakart diyebiliriz. Tabi öncesinde dairenize şebekeden gelen elektrik voltajını da ölçtürün. Elektriksel bir sorun varsa giderilsin. Aksi halde bu durum ileride de başınızı ağrıtabilir. Elektriksel bir sorun yoksa eğer anakarta müdahale edilmesi gerekir. Bunun için servis yardımı almalısınız.

Diğer Yorumlar