444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Demirdöküm Atron F01 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Demirdöküm Atron F01 Arıza Kodu Nedir?

Limit termostatın aşırı ısınma sebebi ile devreye girerek cihazı bloke ettiğini anlatan arıza kodudur.

Demirdöküm Atron F01 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

 • Atron kombinize reset atın Atron kombide ekranın hemen alt kısmında eco/comfort/reset yazan düğme vardır. Bu düğmeye bir kez basmanız ile resetleme işlemini yapmış olursunuz. Bu arıza durumunda resetleme işlemini maksimum 3 kez tekrarlamalısınız.
 • Atron kombi kış konumunda ise kalorifer vanalarına bakın Atron kombinizi kış yani kalorifer modunda kullanırken bu sorunla karşılaşırsanız eğer kalorifer vanalarına bakın ve kapalı olmadığından emin olun. En azından 3 kaloriferi mutlaka kullanır durumda olun.

Bu kontrol ve uygulamalardan sonra kesin sonuç alırsınız gibi bir bilgi aktaramayız. Uygulamalar neticesinde sonuç değişmiyorsa başka bir işlem yapmamalısınız. Aksi halde sorun çözümlenmeyecek aksine daha da büyüyecektir. Uzman Demirdöküm Servisi yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Atron F01 Arızası nın Çözümü

 • Pompa çalışma sırasında sıkışıyor veya arızalı olabilir Pompa Atron kombilerde su sirkülasyonu yani devir daimi yapar. Sıkışma yaparsa veya arızalı ise bu sebeple aşırı ısınma sorunu yaşanabilir. Yani su sıcaklığı olması gerekenin üstüne çıkabilir. Cihaz bu durumda koruma amaçlı arızaya geçer. Pompa tamiri olursa veya parça değiştirilir ise sorun çözümlenir.
 • Kalorifer dönüş borusu içindeki filtre tıkanmış olabilir Atron kombi altında genelde 4 tesisat borusu yer alır. Bunlardan ikisi sıcak su içindir geri kalan ikisi ise kalorifer sistemi içindir. Kalorifer dönüş borusu içerisinde filtre bulunmaktadır. Filtrenin görevi pislik tutmaktır. Pislik ile tıkandı ise yani uzun süre cihaz bakımsız kaldı ise bu sorun yaşanabilir. Filtre sökülerek temizlenir yeniden yerine takılır ise sorun çözümlenebilir.
 • Ana eşanjörde kireç veya tıkanma durumu olabilir Atron kombi bu iki durumda suyu rahat dolaştıramaz ve bu sebeple de su sıcaklığı kombi tesisatı içerisinde yükselebilir. Bu durumda ana eşanjöre yapılan müdahale ile sorun giderilebilir.
 • Üç yollu vananın konum değiştiriyor ya da ortada bir yerde kalıyor olabilir Üç yollu vana Atron kombide önemli parçalar arasında gelir. Çünkü Atron kombilerde yaz ve kış konumunu birbirinden ayırır. Kendi kendine konum değiştirdiğinde veya çalışma sırasında ortada kaldığında talep edilen isteğe yanıt vermez. Bu nedenle de aşırı ısınma durumu oluşabilir. Parça arızalı durumda ise değişimi veya tamiri ile sorun çözümlenebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

   1. Merhaba İsmail Bey… Kombinizi resetleyin, su basıncı düşükse (basınç 1 in altındaysa) kombiye su basın, kombi kış konumundaysa en az 3-4 petek vanası açık olsun. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer servis müdahalesi gerekir.

  1. Abi bendeki nepto doğalgaz olmadığı için tüp ile sıcak su temininde kullanıyorum f 01 hatası verdi reset liyorum ama olmuyor Allah razı olsun

   1. Merhaba Halil Bey… Demirdöküm Nepto model kombilerde F01 aşısı sıcaklık uyarısıdır. Cihaz içerisindeki su sıcaklığının maksimum değeri aştığını belirtir. Sıcak su ayarını düşürerek resetleme işlemi deneyin. Arızada düzelme olmazsa eğer sorunun yerinde görülerek tespit edilmesi gerekir. Bunun için de servis çağırmanız gerekiyor.