Demirdöküm Atron Condense F04 Arızası

Demirdöküm Atron Condense F04 Arızası Nedir?

Gaz yokluğu sorunudur.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

  1. Dairede gaz olup olmadığına, gaz kesintisi olup olmadığına bakabilir. Gaz kesintisi, gaz vanalarının kapalı olması gibi durumlarda kombiler çalışmaz ve genellikle gaz yokluğu-ateşleme arızası verir. Bu yüzden bu gibi durumlarda kontrol edilmesi gereken ilk şey doğalgaz vanalarıdır. Gaz vanaları kapalı ise açılmalı, açık ise gaz kesintisi gibi durumlar söz konusu olmadığından emin olunmalıdır. Gaz vanaları açık olmasına karşın dairede doğalgazlı olan ve kullanılan ocak gibi cihazlar da çalışmıyorsa yani gazla alakalı bir sorun varsa 187 numaralı doğalgaz hattı aranmalıdır.
  2. Kombiyi resetleyebilir. Arıza durumlarının birçoğu reset işlemi ile çözümlenebilmektedir. Bu yüzden servis çağırmadan önce mutlaka kombiye reset atmak gerekir. Demirdöküm Atron Condense model kombi ekranının hemen alt kısmında bulunan “reset” tuşuna birkaç saniye basılı tuttuğunuzda kombiye reset atmış olursunuz. Bu işlemi arıza tekrarında veya düzelmediği durumlarda arka arkaya maksimum 3 kez uygulayabilirsiniz.

Gereken kontrolleri ve işlemleri yaptınız ancak hala bir sonuç elde edemediyseniz yani arıza durumu devam ediyor, çok sık tekrar ediyorsa başka bir işlem veya uygulama yapmadan mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

Arızanın Çözümü

  • Elektronik kart,
  • İyon çubuğu,
  • Ateşleme çubuğu,
  • Gaz armatörü arızası söz konusu olabilir.

Tabi bu sorun kış döneminde yaşanıyorsa ve yoğuşma gideri açık ortama bırakılmış yani bir gider bağlantısı yapılmamışsa donma yapmış olabilir.

Bu aşamada yalnızca size önerilen işlemleri uygulamalı, belirtilen parçalara müdahale etmemelisiniz. Can ve mal güvenliğiniz açısından mutlaka teknik servis yardımı almanızı öneririz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama