Atron Arıza Kodları

Atron Arıza Kodları nın bulunduğu yazımızı inceleyerek siz değerli Demirdöküm kullanıcıları da bilgilere ulaşabilir. Atron kombilerde oluşan arıza kodları açıklamalı bir şekilde yazımızda belirtilmiştir. Bu sebeple de Atron Arıza Kodları başlığı altında toplanan bu yazımızı incelemelisiniz.

F1 Arıza Kodu : Atron kombide aşırı ısınma meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda limit termostatında sorun var diyebiliriz. Parça değişimi gerekeceği için Demirdöküm Atron Servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

F2 Arıza Kodu : Sıcak su ntc sinde sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda sıcak su sensörü arızalı olduğu için kombi sıcak su vermez. Sorunun çözümlenmesi için sensör değişimi gerekmektedir. Bunun için Atron Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F3 Arıza Kodu : Kombinin tesisata yolladığı suyun değerini ölçme görevinde olan sensöründe bağlantı sorunu yaşanıyor demektir. Bu durumda tüketici olarak müdahale edebileceğiniz herhangi bir işlem olmamaktadır. Demirdöküm Kombi Servisi’ni 444 18 37 numaralı telefondan arayarak yardım istemelisiniz.

F4 Arıza Kodu : Cihazın ateşlemeyi yapmadığını belirten bu uyarı kodunda cihaz ateşlemeyi sağlamadığı için verimli olmaz. Bu nedenle de gaz valfinde ya da iyonizasyonda sorun var dyebiliriz. Demirdöküm Teknik Servisi arayarak konu hakkında yardım almalısınız.

F5 Arıza Kodu : Hava akışının sağlanmadığını belirten hata kodudur. Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise hava prosestatı arızalı diyebiliriz. Prosestat değişimi gerekeceği için Atron Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F6 Arıza Kodu : Cihazın tesisata gönderdiği suyun dönüş değerini ölçme görevinde olan sensörünün arızalı olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumun çözümlenmesi için Atron Servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

F7 Arıza Kodu : Kombi ekranında F7 hata kodu belirdi ise gaz armatürün de sorun var demektir. Gaz armatöründe sorun olduğu için cihaz ateşleme yapmaz doğal olarak da Atron kombi verim sağlamaz. Bu durumda sorunun çözüme ulaşması için Demirdöküm Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F8 Arıza Kodu : Cihazın tesisat devresine göndermekte olduğu suyun değerini ölçme görevinde olan sensöründe aşırı ısınma problemi olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir. Cihaza müdahale etmemeli direk Demirdöküm Atron Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

F9 Arıza Kodu : Prosestatta kısa devre sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda hava prosestatı arızalı bu sebeple de hava akışını sağlamıyor diyebiliriz. Parça değişimi sonrasında sorun çözümlenecektir. Yalnız bunun için Dermirdöküm Servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

F10 Arıza Kodu : Atron kombinin basıncının 0,3 barın altında olduğunu gösteren uyarı kodudur. Bu durumda kombiye 1,5 bar kadar doldurma musluğu ile su basmalı sonrasında cihaza reset atmalısınız. Sorun bu şekilde çözümlenecektir.

F11 Arıza Kodu : Atron kombide bu uyarı kodu belirdi ise su akışı sağlanmıyor demektir. Bu durumda kombi içinde su dolaşımı olmuyor diyebiliriz. Sorunun çözümlenmesi için Demirdöküm Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F12 Arıza Kodu : Daireye gelen voltajın 165 V altında olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazı kullanmamalı voltaj dengeleyici özellikte olan regülatör cihazını kullanmalısınız. Aksi taktirde cihazın içinde bulunan parçaları zarar görerek yanabilir.

F13 Arıza Kodu : Atron kombinin kalorifer gidiş ve dönüş sensörlerinin arasındaki sıcaklık farkında problem olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda Demirdöküm Teknik Servisi’ni aramalısınız.

Atron Arıza Kodları hakkında sunulan bilgilerimiz dışında sorularınız da var ise bizlere çekinmeden ulaşabilir sorunlarınız karşısındaki yardımları alabilirsiniz. Atron Arıza Kodları başlığı altında sunulan bilgiler konusundaki çözümleri bizlere bırakın rahat edin…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir