Demirdöküm Aden 90 Arızası

Demirdöküm Aden 90 LED Arızası Nedir?

Demirdöküm Aden kombide 90 ışığı gaz beslemesi-iyonizasyon sorunudur.

Sorun Neden Yaşanır?

Aden kombide 90 arızası birçok sebeple yaşanabilir. Bu arıza durumunda kullanıcılar yapılması gerekenleri merak eder. Kullanıcı olarak da servis öncesi yapabileceğiniz bazı uygulamalar bulunmaktadır.

Kullanıcı Ne Yapmalı?

 • Bu sorunda dairede ya gaz yoktur ya da gaz olmasına rağmen iyon okumuyordur ve başarısız alevleme oluyordur. Siz yine de her ihtimale karşı dairenizde gaz olduğundan emin olmalısınız. Gaz vanalarına bakarsanız eğer açık olup olmadığını anlayabilir kapalı ise açabilirsiniz. Gaz vanası hangi tarafa çevrildiğinde açık olur merak ediyorsanız linki tıklayabilirsiniz.
 • Uygulama sonrasında sonuç alamadıysanız eğer cihazı sıfır konumuna getirin. Birkaç saniye sonrasında yeniden açın. İşlemi birkaç kez tekrar edin. Yine de sonuç aynı ise yani sorun düzelmiyor ise servis yardımı almanız gerekir.

Hangi Parçalarda Sorun Olabilir?

 • Anakart arızalı olabilir Alev yokluğunda anakart sorunları genelde karşımıza çıkabilmektedir. Anakart arızası sebebi ile alev algılanamıyor bu sebeple bu sorun yaşanıyor olabilir. Anakart arızası tespit edilir ise anakart tamiri yapılabilir ya da değişimi ile sorun giderilebilir.
 • Gaz valfi arızalı olabilir Gazı şebekeden alarak bir kısmını brülöre göndererek ateşlemeye yardımcı olan önemli parçalardan biridir. Gaz valfinin arızalı olduğu durumda da aynı sorun yaşanabilir. Bu durumda gaz valfi değişimi ile sorun çözümlenebilir.
 • İyon çubuğu arızalı olabilir Brülörde bulunan elektrotlardan biridir. Bu sorunda karşımıza çıkabilmektedir. Arıza durumu görülür ise iyon çubuğu temizlenir ya da değişimi yapılarak sorun giderilir.
 • Ateşleme çubuğu arızalı olabilir Brülörde bulunan elektrotlardan biridir. Ateşleme sisteminde önemi büyük parçalardandır. Ateşleme çubuğu arızası olması durumunda parça temizlenir ya da değişimi yapılır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (24 Yorum)

 1. Mahbup karabudak dedi ki:

  Merhaba demirdöküm aden kombim var sıcak su kısmı çalışmıyor kalorifer ısınıyor ama

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mahbup Karabudak… Aden kombilerde ekran yoktur ve ledler vardır. Yanıp sönen bir led uyarısı varsa eğer belirtirseniz arıza hakkında size yardımcı olmaya çalışırız. Ancak bir led uyarısı yoksa sıcak su arızası birçok sebebe bağlı olduğu için bu konuda teknik servis yardımı almanız gerekiyor.

 2. Barış Çalışkan dedi ki:

  Aden kombi yanacak gibi oluyor cat cat ses geliyor ana hiç alev yok lütfen yardımcı olun ufak çocuk var

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Barış Bey,
   Fan motorunda sorun olabilir, pompa arızalı olabilir, gaz grubunda sorun olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, kombi kapağı yerine oturtulmamış olabilir, kombi bacası yerinden çıkmış olabilir. Arızanın net teşhis edilmesi için sorunun yerinde görülmesi gerekir. İletişim sayfamızdan çağrı merkezimize ulaşarak kaydınızı bırakabilir, uzman teknik servis ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

Petek Yıkama