Demirdöküm Aden Kombiye Su Nasıl Basılır?

Demirdöküm Aden Kombiye Su Nasıl Basılır? Demirdöküm Aden model kombide 60 LED i yanıp sönüyorsa bu tesisat su basıncının düşük olduğunu yani basınç değerinin 1 bar altında olduğunu gösterir. Bu durumda tesisat basıncını artırmak yani kombi tesisatına su basmak gerekir. Demirdöküm Aden kombilerde tesisat basıncı nasıl yükseltilir? Kombiye nasıl su doldurulur? merak ediyorsanız videomuzu izleyebilirsiniz. Videomuzda Demirdöküm Aden kombi basıncını artırma işlemi uzman teknisyenimiz tarafından uygulanarak gösterilmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. mustafa ateş dedi ki:

  slm usta.evimizde demirdöküm aden hermetik kombimize kombimize bakım ve petek temizliği yapıldı.ancak kombiye uzak arkadaki 2 odanın petekleri ısınmıyor..rotaj ayarı kombinin sıcak su çıkış filtresi peteklerin havası alındı..ama yine değişme olmadı..kombiye yakın odanın peteklrini kapattınca arkadaki 2 odaya sıcak su gidiyor..ne yapmam lazım yardımlarınızı rica ederim
  ev 3*1 110 metre kare

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Yakındaki petek vanaları kapatıldığında ısınmayan o iki petek ısınıyorsa, o halde tesisatta bir tıkanıklık yok demektir. Muhtemelen kombinin gücü yetmiyor yani harici bir pompa gerekebilir. Kombiniz çok eski ise, daha yüksek kapasiteli bir kombi alabilir; kombi çok eski değil ise tesisatçı çağırarak tesisatınıza harici bir pompa taktırabilirsiniz.

 2. Halis Yılmaz dedi ki:

  Merhaba Ben Halis kombimin şu göstergesi 5 gösteriyorsa normal mıdır yoksa şu mu vermek gerektir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Halis Bey… Kombi basınç göstergesi en fazla 4 bar olur. 5 dediğiniz 0.5 bar olabilir mi acaba? 0.5 bar olduğunda cihazın arızaya geçmesi gerekir. Böyle bir durumda su basma işlemi uygulamak gerekir. İdeal kombi su basınç değeri 1 ile 2 bar arasıdır.

 3. Rafet dedi ki:

  Sürekli tahliyeden su eksiltiyor. 1 günde 2 kere olabiliyor. Aden maerka basic

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rafet Bey… Kombi tahliyeden su akıtıyorsa eğer evet bu duruma bağlı basınç düşebilir. Kombiye sürekli su basmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumu yerinde görüp incelemek gerekir. Yani emniyet ventili bozuk olabilir veya cihazda farklı sorunlar olabilir.

 4. Halil Simsek dedi ki:

  Kombi hostergesi 00 gostrriyor.su basmiyor.ne yapmam gerekir.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Halil Bey… Makalemizde anlattığımız gibi Demirdöküm Aden model kombilerde sol alt kısımda siyah musluk, doldurma musluğudur. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelmesi lazım. Su sesi gelmiyorsa parçada sorun vardır yani boşa dönüyordur. Servis yardımı almanız gerekir. Sizin bu durumda yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef.