Demirdöküm Sargon Condense Kombi Kullanımı

Demirdöküm Sargon Condense Kombi Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm Sargon Condense Kombi Kullanımı

 1. 1 konumlu düğme
 2. Açma/kapama/konum seçme düğmesi
 3. 2 konumlu düğme
 4. Kalorifer sıcaklık ayar düğmesi
 5. 3 konumlu düğme
 6. Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesi
 7. 4 konumu
 8. Program saati
 9. 5 konumu
 10. LCD ekran

Sargon Condense Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 1 numaralı düğmeyi kullanarak yaz konumuna almalısınız. Musluk simgesine doğru düğmeyi çevirmelisiniz. Sıcak su ayarını yapmak için de 3 numaralı düğmeyi kullanmalısınız. Düğmeyi sağa çevirdiğiniz zaman sıcak su ayarını yükseltmiş olursunuz. Düşürmek için de sola doğru çevirebilirsiniz. Düğmeyi çevirdiğiniz sürece ekrandaki sıcak su ayar derecesini görüntülemiş olursunuz. Beklentinize göre bir sıcak su ayarı belirlediğinizde düğmeyi çevirmeyi bırakın. Musluğu açtığınızda kombi devreye girerek suyu ısıtır. Ekranda sizin ayarladığınız derecede yükselme olur. Bu suyun çıkış derecesidir. Musluğu kapattığınız zaman derecede düşme olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Sargon Condense Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 1 numaralı düğmeden kombiyi kış konumuna almanız gerekir. Düğmeyi petek ve musluk simgeli olan konuma doğru çevirin ve bırakın. Kış konumuna geçmiş olursunuz. Kalorifer sıcaklık ayarını belirlemek için 2 numaralı düğmeyi kullanabilirsiniz. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde ısı derecesi yükselir, sola çevirdiğinizde ısı derecesi düşer. Ekranda ayarladığınız ısı derecesini görüntülenecektir. Beklentinize göre bir ayar belirlemelisiniz. Ekranda alev sembolü belirecek ve kaloriferler ısınmaya başlayacaktır.

Kış konumunda kombi hem kalorifer hem de sıcak su konumunda çalışır. Ancak kombinin önceliği her zaman sıcak su içindir. Bu yüzden sıcak su musluğunu açtığınızda kalorifer konumu devre dışı kalır. Musluğu kapattığınızda kalorifer konumu yeniden devreye girer.

Sargon Condense Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Sargon Condense Kombi Kullanımı sırasında cihazda arıza oluştuğunda direkt reset tuşu bulunmadığı için kombiyi açma/kapama işlemi ile resetleyebilirsiniz. Olur da ekranda arıza kodu belirir ise kombiyi 1 numaralı düğmeyi “0” konumuna doğru çevirerek kapatın. Birkaç saniye sonra yeniden mevcut konuma (yaz ya da kış) getirdiğinizde resetlemiş olursunuz. İşlemi sorun devam ettiği sürece birkaç defa tekrarlayabilirsiniz. İşlem sonrası arıza durumunda değişiklik olmazsa eğer Demirdöküm Sargon Condense Arıza Kodları linkini tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (54 Yorum)

 1. Yasin bay dedi ki:

  Sıcak su açılınca f4 hatası veriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yasin Bey… Ekranda F4 arıza kodu ile birlikte “reset” yazısı belirir. Bu durumda cihaza gaz gelmiyor veya cihaz gazı algılamıyor diyebiliriz. Öncelikle gaz vanalarının açık olduğundan ve konutunuza gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz geldiğinden eminseniz eğer kombinize reset atmalısınız. Resetleme sonrasında da sorunda düzelme olmaz ise bu durumda servis yardımı almalısınız. Gaz yokluğu sorunlarında; anakart, gaz grubu, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

 2. Fatih Şen dedi ki:

  Demirdöküm sargon condense kombi F0 0.3 Arızası verdi. Alttaki musluk ile su vererek basıncı 1.5 e getirdim. Sonrasında sıcak suyu açtım bar yükselip 4.0 lara çıktı. Su soğudu ve ekranda F0 – – arıza kodu çıktı. Sorunu nasıl giderebilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Öncelikle F03 arızası tesisat devresi sensör arızasıdır. Yani bu durumun cihaz su basıncı ile alakası yoktur. F0 arızası da muhtemelen cihaza fazla su bastığınız için meydana gelmiş. Öncelikle peteğin üst yan kısmında bulunan hava alma müşürünü açarak fazla basıncı düşürün ve basıncın 1 ile 2 bar arasında olmasını sağlayın. F0 uyarısı bu şekilde çözümlenir. Ancak F03 uyarısı devam ediyorsa bu konuda servis yardımı almalısınız.

 3. Ersin Uyar dedi ki:

  Sargon modeline hangi model termostat uygun acaba söyler misiniz . Teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ersin Bey… Firma olarak oda termostatı hizmeti vermiyoruz maalesef. Bu yüzden uygun oda termostatları konusunda da bilgi sahibi değiliz. Oda termostatı satış-montaj hizmeti sunan firmalardan yardım alabilirsiniz.

 4. ÖMER ÇAĞLAK dedi ki:

  DEMİRDÖKÜM SARGON KOMBİ KULLANMAKTAYIM. KALÖRİFER PETEKLERİ SU SEVİYESİNİ GÖSTERGEDE BULAMADIM. YARDIMCI OLUR MUSUNUZ.
  CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Ömer Bey
   En sağdaki düğmeyi sola cevirip, ortadaki düğmeyi de sağa çevirerek dereciyi arttırırsanız bu sayede ekranda dercede gözükecektir.

 5. Sedat dedi ki:

  İyi günler.
  Demirdöküm Sargon CondenseCM kombim var. Peteklere sıcak su veriyor fakat musluklara sıcak su gelmiyor. Kombiyi kapatıp açtığımda “F5 Hava akışında problem” olduğu msj.ı verdi.
  Bu durumda ne yapmam gerekiyor.ses

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sedat Bey… Kombi baca sistemi hatası veriyor. Yani atık gaz devresinde bir sorun var. Arıza durumunda yapabileceğiniz tek işlem cihazı resetlemektir. Birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekiyor.

Petek Yıkama