Daxom UKDAX 20-33 BT Şofben Arıza Kodları

Daxom UKDAX 20-33 BT Şofben Arıza Kodları ve Çözümleri

Makalemizde yer alan bilgiler Daxom UKDAX-20BT / UKDAX-33BT ŞOFBEN Arıza Kodları ve çözümleriyle alakalı bilgilerdir.

 1. A0 Arıza Kodu Akış kontrol valfi sorunu.
 • Çözüm Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.
 1. A1 Arıza Kodu By pass kontrol valfi sorunu.
 • Çözüm Bölgenize en yakın servisi çağırarak yardım almalısınız.
 1. A2 Arıza Kodu Fan sorunu.
 • Çözüm Kullandığınız hermetik şofbende atık gaz yolunda sorun olabileceğini belirtir. Bu durumda sadece fan değil anakart gibi parçalarda da sorun olabilme ihtimali olduğundan servis çağırmalısınız.
 1. A3 Arıza Kodu Veri bağlantı sorunu.
 • Çözüm veri bağlantısıyla alakalı bir sorun olduğunu belirtir. Kullanıcı olarak hiçbir işlem yapmadan servis çağırmalısınız.
 1. A4 Arıza Kodu Yüksek sıcaklık sorunu.
 • Çözüm Öncelikle su akışı kontrol edilmelidir. Su akışı çok düşükse eğer su musluğunu tamamen açmayı denemelisiniz. Sonra filtreyi temizlemelisiniz. Arıza durumu yine de devam ederse servis çağırmanız gerekir.
 1. A5 Arıza Kodu Eşanjörde yüksek sıcaklık sorunu.
 • Çözüm Eşanjörün yüksek sıcaklık algıladığını ve bu yüzden sistemi bloke ettiğini belirtir. Filtrelerde tıkanma olabilir ya da cihaz parçalarında sorun olabilir. Bu gibi arıza durumlarında önce cihazı açma/kapama düğmesinden kapatıp açarak resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonra arızada düzelme olmazsa eğer servis çağırmalısınız.
 1. A6 Arıza Kodu Ateşleme sorunu.
 • Çözüm Kullanıcı olarak önce konut içinde gaz olduğundan ve şofbene gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz geldiğinden eminseniz cihazı kapatıp açmalı ve bu işlemi birkaç kez tekrar etmelisiniz. Arıza durumunda yine de bir düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız. Servis ekipleri; gaz valfinin açık olup olmadığına bakar, güç düğmesine basarak cihazı kapatıp yeniden açar, sıcak su musluğunu açarak cihazı yeniden çalıştırır. Arıza hangi aksanda görülürse ona göre müdahale yapılır.
 1. A7 Arıza Kodu Gaz valfi problemi.
 • Çözüm Şofbenin önemli parçalarından olan gaz valfinde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem olmadığı için servis çağırmanız gerekir.
 1. A8 Arıza Kodu Alev sorunu.
 • Çözüm şofbenin alev sisteminde sorun olduğunu belirtir. Cihaz bu arıza durumunda çalışmayacaktır. Net arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.
 1. A9 Arıza Kodu Akan su donma önlemi
 • Çözüm Akan suyun donmaması için önlem alındığı emniyet sisteminin devreye girdiğini belirtir. Bir süre kadar bekleyin, cihaza herhangi bir işlem uygulamayın. Uzun süre bekleme sonrası düzelme olmazsa servisle görüşmeniz gerekir.
 1. AA Arıza Kodu Su girişi sıcaklık NTC sorunu.
 • Çözüm Şofbende giriş suyu sıcaklık sensörü arızası olarak adlandırabileceğimiz arıza durumudur. Sensörde, bağlantılarda ya da kablolarda sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.
 1. AB Arıza Kodu Eşanjör sıcaklık NTC sorunu.
 • Çözüm Eşanjör sıcaklık sensöründe, sensör kablolarında veya bağlantılarında sorun olabilir. Bu gibi durumlarda net arıza teşhisi ve onarımı için servis yardımı almalısınız.
 1. AC Arıza Kodu Sıcak su çıkış NTC sorunu.
 • Çözüm Şofbende sıcak su çıkış sensöründe, sensöre bağlantılarda, sensör kablolarında sorun olabilir. Net arıza teşhisi ve onarımı için servis çağırmalısınız.
 1. AD Arıza Kodu Yoğuşma tahliyesi tıkalı.
 • Çözüm Şofbenin yoğuşma tahliyesinin tıkanması halinde yaşanan sorundur. Tıkanıklık giderildiğinde sorun düzelecektir. Bu işlem için de uzman yardımı almanız gerekir.
 1. AE Arıza Kodu Baca tıkanması durumu.
 • Çözüm Kullanılan şofbenler hermetik olduğu için bacayla alakalı bir sorun olabileceğini belirtir. Atık gaz yolunda sorun olduğu için cihaz çalışmayacaktır. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi için servis çağırmanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Naci önce dedi ki:

  E 7 arızası ne demek acaba,,, daxsom ukdax-12Ct yardımcı olur musunuz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Naci Bey… Firma olarak Daxom cihazlara hizmetimiz yok maalesef. Makalemizde yalnızca kullanım kılavuzunda yer alan arıza kodlarına ve açıklamalarına yer verdik. E7 kullanım kılavuzunda yer almayan harici bir sorundur. Ancak dediğimiz gibi cihaza müdahale etmediğimiz için karşılaştığımız, sebebini bildiğimiz bir arıza durumu da değil. Bu konuda doğrudan teknik yardım almalısınız.

 2. Şemsettin Işıl dedi ki:

  AF arıza kodu nedir ? Ne yapmalıyım ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şemsettin Bey… Kullanım kılavuzunda belirtilmeyen bir arıza kodudur. Firma olarak Daxom şofbenlere bakmadığımız için daha öncesinde denk geldiğimiz bir sorun diyemeyiz maalesef. Bu yüzden şu öneride bulunabiliriz; cihazı birkaç kez arka arkaya kapatıp açmayı deneyin. Düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekiyor.

 3. Orhan yılmaz dedi ki:

  Daxom şohbenimiz hava sıcaklığı __düştüğü için donma yaptı galiba, çözüm öneriniz nedir. Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Orhan Bey… Firma olarak daxom şofbenlere bakmadığımız için maalesef ki size bu konuda yardımcı olamıyoruz. Kendi servisi ile iletişime geçerek bilgi ve yardım alabilirsiniz.

 4. Murat DOKUYAN dedi ki:

  Öncelikle merhaba daxomukdax11 stşofbenimde suyu açtığımda ateşleme olmuyor ardından AF arızası veriyor nedeni nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Daxom Ukdax şofbenlerde AF arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Harici bir problem olabilir. Yani bir sensör ya da karta bağlı bir sorun olabilir. Yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneriyoruz.

 5. enes tanyeri dedi ki:

  biz e7 arızası alıyoruz sorun nedir acaba

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Enes Bey… Daxom şofbenlerde E7 arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Yani harici bir sorun muhtemelen. Harici sorunlarda sorunu yerinde görüp incelemek, tespit yapmak gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama