Daikin Kombi HJ-08 Arızası

Daikin Kombide HJ-08 Arızası Nedir?

Yüksek basınç problemidir. Tesisat basıncının 2.5-3 bar üstünde olduğunu belirtir.

Arıza Çözümü

Kombi düşük basınç arızası verdi ve su basma işlemi uygulanırken basınç birden 2.5-3 barın üstüne çıktı ve kombi HJ-08 arızasına geçtiyse yapmanız gereken çok basit bir uygulama var. Bu basit uygulama ile bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

 • İşlemin daha hızlı yapılabilmesi açısından kombinize en yakın peteğin yanına giderek üst yan kısmına bakın. Sağ veya sol üst yan kısmında yuvarlak, düz tornavida ile açılabilir, çıkıntılı bir bölüm (müşür) göreceksiniz. Bu bölümü düz tornavida ile veya varsa eğer hava alma anahtarı ile açın. Açtığınız an su akacaktır. (Dilerseniz direkt petekten su alma sayfamızı inceleyerek oradan işlemin nasıl yapıldığını görsel ve video anlatım ile inceleyebilir, uygulayabilirsiniz) Petekler sıcakken bu işlem yapılırsa akan su sıcak olur, petekler kapalıyken yapılırsa su soğuk olur. Bu durum baz alınarak dikkat edilmesi gerekir. Siz bu bölümden su aldıkça kombi basıncı yavaş yavaş düşecektir. Basın değeri 1.5 bara geldiğinde veya ekrandan HJ-08 uyarısı silindiğinde sorun çözümlenmiş olur. İşlemi sonlandırabilirsiniz.

Bu işlem çok basittir ve kesin çözüm sağlar. Ancak kombiye siz fazla su basmadıysanız, kombi kendi kendine bu arızaya geçtiyse kombide yüksek basınç sorunu var demektir. Yani bu bir arızadır. Siz petekten su alıp basıncı düşürdükçe basınç yine kendi kendine yükselmeye devam edecektir. Bu durumda servis yardımı almak gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Hasan akyıldız dedi ki:

  04.05.2022 bugün bayramın son günü evimde yaşlı hastam çağrı merkezini arayıp sorunu bildirdim servis gelecek dedi 3 saattir gelen giden yok servis numarasını arıyorum açan yok bu mudur sizin müşteri memnuniyeti

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Sistemimizi kontrol ettiğimizde adınıza ait bir kayda ulaşamadık maalesef. Sanırım kaydı farklı bir firmaya bırakmışsınız. Firmamız bayram boyunca 7/24 kesintisiz servis hizmeti sundu ve hala da sunmaya devam etmektedir. Çağrı merkezi numaramız: 0850 811 88 22’dir. Dilerseniz arayarak teknik servis yardımı alabilirsiniz.

 2. Merve Azaklı dedi ki:

  Harikasınız

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Merve Hanım… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Değerli yorum ve görüşünüz için teşekkür ederiz.

Petek Yıkama