Daikin Kombi 11-67 Arızası

Daikin Kombide 11-67 Arızası Nedir?

Kombi devredeyken alev kaybı oluyor. Bu sorun genel olarak Daikin Premix NDJ model kombilerde karşımıza çıkmaktadır.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Arıza durumunda kombiyi arızadan çıkarmak için resetlemek gerekir. Kombiyi bir kez resetlemek, işlem işe yaramıyorsa bu işlemi arka arkaya 3 kez tekrar etmek gerekir. Cihazda yine bir düzelme olmuyorsa veya sorun çok sık yaşanıyorsa servis yardımı almak gerekir.

Arızanın Muhtemel Sebepleri Nelerdir?

 • Kombi baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamıyor olabilir. Bu durumda hava akışı sağlayan fan, kart gibi parçaları ve baca sistemini kontrol etmek gerekir.
 • Kombi içerisinde su kaçağı olabilir. Mesela eşanjör kaçağı olabilir. Eşanjörde ufak bir su kaçağı varsa eğer alevi kesiyor olabilir. İç kaçak durumu varsa yerinde kontrol edilerek tespit edilmelidir.
 • İyonizasyon elektrodu tıkalı ya da arızalı olabilir.
 • Gaz valfi arızalı olabilir.
 • Elektronik kart arızası olabilir.

Tabi belirtilen bu durumlar tahmini durumlardır. Bu durumlar dışında farklı sorunlar da söz konusu olabilir. Sorunu yerinde görmek, yerinde incelemek ve bir tespit yapmak gerekir. Bu tespiti yapacak olan teknik servis ekibidir.

DİP NOT: Sunulan bilgiler sadece bilinçlenmeniz amacı iledir. Arıza durumunun tespiti ve müdahalesi için can ve mal güvenliğinizi düşünerek servis yardımı almanızı öneririz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Ramazan demir dedi ki:

  Ben daha yeni aldım kanbiyi bir haftadır yakıyorum 11 67 alarmmi veriyor petekler soğuyor bunun çaresi nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Makalemizde gerekli tüm bilgileri aktardık. Eğer bu sorunla çok sık karşılaşıyorsanız, muhtemel olarak belirttiğimiz parçaları incelememiz gerekiyor.

 2. Emin sevilmiş dedi ki:

  Kombi yanıyor bir süre sonra err 11 67 kodu veriyor petekler soguyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emin Bey… Makalemizde yaşadığınız sorunun muhtemel sebepleri ve yapılması gereken işlemler yazmaktadır. Bu konuda teknik yardım almak isterseniz bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 3. Beyhan Aytekin dedi ki:

  Gunluk 10 kez 1167 hatası var daikin de daha ay oldu aldım Servis birsey yapamıyor kombide serviste ise yaramıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Beyhan Aytekin… Daikin yeni kombiler olduğu için bize de çok fazla arızası geliyor. Ancak firma olarak garantili cihazlara müdahale etmediğimiz için bu soruna müdahale etme şansımız da olması maalesef. Bu yüzden sadece kullanım kılavuzunda yer alan bilgileri yorumlayarak paylaştık.

Petek Yıkama