Chaffoteaux PIGMA/TALIA/TALIA GREEN Arıza Kodları

Chaffoteaux PIGMA/TALIA/TALIA GREEN Hata Kodları

Sayfamızda Chaffoteaux PIGMA 24 FF- 30 FF Hermetik / Chaffoteaux TALIA 25 FF-30 FF-35 FF Hermetik / Chaffoteaux TALIA GREEN 25-30-35 Yoğuşmalı kombiler hakkındadır. Chaffoteaux TALIA 25 FF-30 FF-35 FF model kombilerin üreticisi MTS (FRANCE) firması, ithalatı ise AİRFEL markası tarafından yapılmaktadır. Diğer iki model üreticisi ve ithalatı MTS (FRANCE) firmasıdır.

 1. 101 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık problemi.
 • Çözüm Kombi altında bulunan tesisat vanalarını, kalorifer vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalıysa açın. Kombi panelindeki R düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. Bu işlemi de arka arkaya birkaç kez tekrarlayın. Arıza durumunda değişiklik yoksa eğer; ana aşanjör, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir, tesisat tıkalı veya kalorifer dönüş filtresi tıkalı olabilir. Arıza teşhisi ve çözümü için mutlaka servis çağırın.
 1. 501 Arıza Kodu Alev yok sorunu.
 • Çözüm Dairenizde gaz kesintisi olduğunda, gaz olmadığında veya kombi parçalarında sorun olduğunda brülörde alev oluşmaz ve cihaz bu sebeple arızaya geçer. Bu arıza durumunda önce dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edin. Gaz kesintisi varsa eğer bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak durumu izah edin ve yardım alın. Dairenizde gaz kesintisi yoksa, kombinize gaz geliyorsa R düğmesine basılı tutarak kombiyi resetleyin. Bu işlemi sorun düzelmezse eğer birkaç kez daha uygulayın. Arıza durumunda yine de düzelme olmuyorsa eğer; elektrotlarda, elektronik kartta veya gaz grubunda sorun olabilir. Yine de servisi çağırarak arıza tespiti ve onarımı için yardım almalısınız.
 1. 103-104-105-106-107 Arıza Kodu Yetersiz dolaşım sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumunda önce kombinizin basıncını kontrol edin. Kombinin modeline göre panelde veya alt kısımda monteli bar göstergesi olacaktır. Bar göstergesi eğer 1 bar altını gösteriyorsa kombinin sağ altında monteli olan plastik uçlu doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1,5 bara kadar yükseltin. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu iyice sağa çevirerek kapatın. İşlem sonrası düzelme olmazsa R düğmesine basılı tutarak kombiyi birkaç kez bu şekilde resetleyin. Arıza durumu yine de düzelmiyorsa eğer; kalorifer vanalarının ve kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı durumdaysa açın. Arıza durumunda değişiklik yoksa mutlaka servis çağırın. Kombinin devir daim pompası gibi parçalarında sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için yine de sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu yüzden servis çağırın.
 1. 305-306-307 Arıza Kodu Elektronik kart sorunu.
 • Çözüm Kombi ekranında karşılaştığınız bu 3 arıza kodu da kombinin beyni olan elektronik kartta yani anakartta sorun olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında önce R düğmesine basılı tutarak kombiyi resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemini arıza devam ederse birkaç kez daha uygulayın. Arıza durumunda yine bir değişiklik olmuyorsa servis çağırmanız gerekir. Muhtemel elektronik kart arızası olduğundan parçanın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bunun için uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Özgür şişman dedi ki:

  Sıcak su sorunu var sıcak su kullanamıyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Özgür Bey… Kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan muhtemel durumlar hakkında bilgi aktarmamız çok zor maalesef. Yani cihaz içinde yer alan hemen her parçada sorun olabilme ihtimali var. Bu yüzden cihazı yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 2. bilal izhan dedi ki:

  merhabalar chaffoteaux talıa kombim err 116 arıza kodu veriyor sıcaklık derecesine ulaşıp durduğu zaman sıcak su çalışmıyor basınç sürekli yükseliyor peteklerden basıncı düşürmek zorunda kalıyorum sorun ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bilal Bey… Kullanım kılavuzunda belirtilen arıza kodu olmadığı için bu konuda net bilgi aktarmamız çok zor. Ancak basınç yükselmesi harici bir sorun, suyun ısınmaması harici bir sorundur. Ortak bir parça arızası da olabilir. Ancak problemi yine de yerinde görüp incelemeden tahmini de olsa bu konuda net bilgi aktarmamız çok zor.

 3. Kerem dedi ki:

  Merhabalar chaffoteaux talia kombi kullanıyorum kış moduna aldım ilk çalıştırdığımda belli bir süre sonra pump overrun yazısı çıktı peteklerin ısınmasında sorun yok basınç ayarı da 1 ve 2 nin arasında sorun ne olabilir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kerem Bey… pump overrun yazısı “pompa aşımı” demektir. Yani bir pompa sıkışıklığı gibi durumlar söz konusu olabilir. Kombi uzun süre kapalı kaldıysa, kısa süre öncesinde bir tesisat yıkama gibi işlemler yapıldı ve yanlış uygulama yapıldı ise veya harici bir durum söz konusu ise bu sorun yaşanabilir. Dairede yer alan petek ve tesisat vanaları açıksa cihazı arızadan çıkarmak için resetleme işlemi uygulamalısınız. Ancak cihaz birkaç resetleme işlemi sonrası düzelmiyorsa servis yardımı almalısınız. Pompa dahil birçok parçanın ve tesisatın kontrol edilmesi gerekiyor.

Petek Yıkama