444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Chaffoteaux PIGMA/TALIA/TALIA GREEN Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Chaffoteaux PIGMA/TALIA/TALIA GREEN Hata Kodları

Önemli Bilgi: Sayfamızda Chaffoteaux PIGMA 24 FF- 30 FF Hermetik / Chaffoteaux TALIA 25 FF-30 FF-35 FF Hermetik / Chaffoteaux TALIA GREEN 25-30-35 Yoğuşmalı kombi arıza kodları, açıklamaları, servis öncesi yapılması gereken işlemler bilgisi ve muhtemel arızalı parçalar bilgisi sunulmuştur.

Bilmenizi İsteriz: Chaffoteaux TALIA 25 FF-30 FF-35 FF model kombilerin üreticisi MTS (FRANCE) firması tarafından ithalatı ise AİRFEL markası tarafından yapılmaktadır. Diğer iki model üreticisi ve ithalatı MTS (FRANCE) firması tarafından yapılmaktadır.

  1. 101 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık problemi.
  • Çözüm Kombi altında bulunan tesisat vanalarını, kalorifer vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalıysa açın. Kombi panelindeki R düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. Bu işlemi de arka arkaya birkaç kez tekrarlayın. Arıza durumunda değişiklik yoksa eğer; ana aşanjör, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir, tesisat tıkalı veya kalorifer dönüş filtresi tıkalı olabilir. Arıza teşhisi ve çözümü için mutlaka servis çağırın.
  1. 501 Arıza Kodu Alev yok sorunu.
  • Çözüm Dairenizde gaz kesintisi olduğunda, gaz olmadığında veya kombi parçalarında sorun olduğunda brülörde alev oluşmaz ve cihaz bu sebeple arızaya geçer. Bu arıza durumunda önce dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edin. Gaz kesintisi varsa eğer bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak durumu izah edin ve yardım alın. Dairenizde gaz kesintisi yoksa, kombinize gaz geliyorsa R düğmesine basılı tutarak kombiyi resetleyin. Bu işlemi sorun düzelmezse eğer birkaç kez daha uygulayın. Arıza durumunda yine de düzelme olmuyorsa eğer; elektrotlarda, elektronik kartta veya gaz grubunda sorun olabilir. Yine de servisi çağırarak arıza tespiti ve onarımı için yardım almalısınız.
  1. 103-104-105-106-107 Arıza Kodu Yetersiz dolaşım sorunu.
  • Çözüm Bu arıza durumunda önce kombinizin basıncını kontrol edin. Kombinin modeline göre panelde veya alt kısımda monteli bar göstergesi olacaktır. Bar göstergesi eğer 1 bar altını gösteriyorsa kombinin sağ altında monteli olan plastik uçlu doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1,5 bara kadar yükseltin. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu iyice sağa çevirerek kapatın. İşlem sonrası düzelme olmazsa R düğmesine basılı tutarak kombiyi birkaç kez bu şekilde resetleyin. Arıza durumu yine de düzelmiyorsa eğer; kalorifer vanalarının ve kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı durumdaysa açın. Arıza durumunda değişiklik yoksa mutlaka servis çağırın. Kombinin devir daim pompası gibi parçalarında sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için yine de sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu yüzden servis çağırın.
  1. 305-306-307 Arıza Kodu Elektronik kart sorunu.
  • Çözüm Kombi ekranında karşılaştığınız bu 3 arıza kodu da kombinin beyni olan elektronik kartta yani anakartta sorun olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında önce R düğmesine basılı tutarak kombiyi resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemini arıza devam ederse birkaç kez daha uygulayın. Arıza durumunda yine bir değişiklik olmuyorsa servis çağırmanız gerekir. Muhtemel elektronik kart arızası olduğundan parçanın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bunun için uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.