Chaffoteaux PIGMA/TALIA/TALIA GREEN Arıza Kodları

Chaffoteaux PIGMA/TALIA/TALIA GREEN Hata Kodları

Sayfamızda Chaffoteaux PIGMA 24 FF- 30 FF Hermetik / Chaffoteaux TALIA 25 FF-30 FF-35 FF Hermetik / Chaffoteaux TALIA GREEN 25-30-35 Yoğuşmalı kombiler hakkındadır. Chaffoteaux TALIA 25 FF-30 FF-35 FF model kombilerin üreticisi MTS (FRANCE) firması, ithalatı ise AİRFEL markası tarafından yapılmaktadır. Diğer iki model üreticisi ve ithalatı MTS (FRANCE) firmasıdır.

 1. 101 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık problemi.
 • Çözüm Kombi altında bulunan tesisat vanalarını, kalorifer vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalıysa açın. Kombi panelindeki R düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. Bu işlemi de arka arkaya birkaç kez tekrarlayın. Arıza durumunda değişiklik yoksa eğer; ana aşanjör, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir, tesisat tıkalı veya kalorifer dönüş filtresi tıkalı olabilir. Arıza teşhisi ve çözümü için mutlaka servis çağırın.
 1. 501 Arıza Kodu Alev yok sorunu.
 • Çözüm Dairenizde gaz kesintisi olduğunda, gaz olmadığında veya kombi parçalarında sorun olduğunda brülörde alev oluşmaz ve cihaz bu sebeple arızaya geçer. Bu arıza durumunda önce dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edin. Gaz kesintisi varsa eğer bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak durumu izah edin ve yardım alın. Dairenizde gaz kesintisi yoksa, kombinize gaz geliyorsa R düğmesine basılı tutarak kombiyi resetleyin. Bu işlemi sorun düzelmezse eğer birkaç kez daha uygulayın. Arıza durumunda yine de düzelme olmuyorsa eğer; elektrotlarda, elektronik kartta veya gaz grubunda sorun olabilir. Yine de servisi çağırarak arıza tespiti ve onarımı için yardım almalısınız.
 1. 103-104-105-106-107 Arıza Kodu Yetersiz dolaşım sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumunda önce kombinizin basıncını kontrol edin. Kombinin modeline göre panelde veya alt kısımda monteli bar göstergesi olacaktır. Bar göstergesi eğer 1 bar altını gösteriyorsa kombinin sağ altında monteli olan plastik uçlu doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1,5 bara kadar yükseltin. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu iyice sağa çevirerek kapatın. İşlem sonrası düzelme olmazsa R düğmesine basılı tutarak kombiyi birkaç kez bu şekilde resetleyin. Arıza durumu yine de düzelmiyorsa eğer; kalorifer vanalarının ve kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı durumdaysa açın. Arıza durumunda değişiklik yoksa mutlaka servis çağırın. Kombinin devir daim pompası gibi parçalarında sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için yine de sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu yüzden servis çağırın.
 1. 305-306-307 Arıza Kodu Elektronik kart sorunu.
 • Çözüm Kombi ekranında karşılaştığınız bu 3 arıza kodu da kombinin beyni olan elektronik kartta yani anakartta sorun olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında önce R düğmesine basılı tutarak kombiyi resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemini arıza devam ederse birkaç kez daha uygulayın. Arıza durumunda yine bir değişiklik olmuyorsa servis çağırmanız gerekir. Muhtemel elektronik kart arızası olduğundan parçanın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bunun için uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. Süleyman IŞIK dedi ki:

  Chaffoteaux/pigma model komünizm var sıcak su gelmiyor reset yaptım ariza koşu vermiyor sıcak su musluğundan su çok az geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Süleyman Bey… Su tazyiği çok düşükse eğer bu sebeple kombi suyu ısıtamıyor olabilir. Bize kalırsa önce tazyiğin neden düşük olduğu araştırılarak onarılmalı, ardından sıcak su kontrolü yapılmalıdır. Yani önce bi tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin, sorun olmadığından emin olun. Sorun görülmezse kombi servisi çağırarak cihazı kontrol ettirmelisiniz. Eşanjör, tribün gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 2. Ali Haydar Çakmak dedi ki:

  Airfel talia green kombi de 504 eror veriyor. Kombi reset düğmesine basınca tekrar normal çalışıyor 5,6 dakika sonra 504 eror arızaya geçiyor. İki yaşlı evde oturuyor. Servis 2 defa çağrıldı bacasının değişmesini söylüyorlar. Arızayı tesbit edecek bir alet kontrolü olmadan baca değişimi yapılacak diyorlar. İkametgah Merzifonda. Yapılması gereken konusunda bilgi verirseniz çok değerli olacak. Saygılarımla.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Haydar Bey… Kombide alev problemi var. Bu durum evet bacaya da bağlı olabilir. Çünkü kombi baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamazsa alevi kesebilir ve cihaz alev yokluğu hatasına geçebilir. Dairede gaz kesintisi olmadığından emin olsunlar. Yine de bu sorun çok sık tekrar ederse ve servis geldiğinde sorun bacada deniliyorsa bi bayiden baca konusunda yardım alınmalıdır. Baca eğim sorunu mu var? Baca mı eski? problem neyse bayi tarafından çözümlenecektir.

 3. Bayram orta dedi ki:

  3 ğün oldu kombiyi açtık ocağı 20 gündür yakıyoruz sıkıntı yok ama kombinin su basıncı 1.5 yapıyorum makina gacur gucur zorla çalışır ğibi yanıyor alev ğörünüyor 1 dakika demeden alev kayboluyor sabahleyin baktığımda bar 0 iniyor tekrar su basıyorum 2 ye kadra sabah yine 0 oluyor basınç 3 gündür böyle anlamadım derceside 45 önceki evde buderus marka vardı 36 derecede petekleri ateş ğibi yapıyordu bunu anlayamadım bilği verirseniz çok memmun olurum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bayram Bey… Kombi tesisat basıncı çok sık düştüğü için sağlıklı verim alamıyor olabilirsiniz. Hem kombi yanmaya zorlanıyor hem de basınç değeri çok sık 0 değerine kadar düşüyor. Gözle görülür bir su akıntısı varsa eğer basınç bu yüzden düşebilir. Ancak gözle görülür su kaçağı yok diyorsanız önce bi tesisatınızı kontrol ettirin, tesisatta sorun görülmezse kombiyi kontrol ettirmeniz gerekir.

 4. İsmail Kandemir dedi ki:

  Chaffoteaux kombim normal çalışıyor bir kaç Saniye sonra takir tükür ses çıkarıp basınc saati ibaresini titretip error 104 yazıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Kombiniz düşük basınç veya sirkülasyon hatası veriyor. Su basıncına bakın. 1 bardan az ise su basma işlemi uygulayarak basıncı 1,5 bara çıkarın. Basınç değeri normalse cihazı resetlemeyi deneyin. Petek vanalarına bakın, vanalar kapalıysa açın. Kombi altındaki vanalar kapalıysa açın. Buna rağmen yine de sorun devam ederse servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama