Buderus Logamax U052 CL Arızası

Buderus Logamax U052 CL Arıza Kodu Nedir?

Sıcak su sensör sorunu olarak bilinir.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Sadece cihazınızı  her ihtimale karşı resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi için de cihazı birkaç kez kapatıp açmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı 3 kez yapın. Uygulama neticesinde sonuç alamıyorsanız eğer başka bir müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.


Hangi Parçalarda Sorun Olabilir?

  • Sıcak su sensöründe sorun olabilir Sıcak su sensöründe sorun olduğu zaman sıcak su sorunu yaşarsınız. Bu arıza durumunda zaten cihazınızın sıcak su vermediğini de göreceksiniz. Sorunun çözümlenmesi adına önce bir tespit gerekir. Tespit sonrasında eğer sensörde sorun görülür ise değişimi yapılır ve sorun çözümlenmiş olur.
  • Sensör kablolarında kopma olabilir Sıcak su sensörüne bağlı kablolarda kopma durumu söz konusu olmuş olabilir. Bu durumda sensör kablolarındaki kopma durumu giderildiğinde sorun çözümlenecektir. İşi uzmanına bırakmalısınız.
  • Sensör kablolarında kısa devre olabilir Sıcak su sensörüne bağlı kablolarda kısa devre durumu söz konusu olduğunda da yine aynı sorun yaşanabilmektedir. Arıza tespiti sonrasında eğer kablolarda kısa devre durumu söz konusu olur ise ekipler ona göre gereken müdahaleyi gerçekleştirecektir.

Yine de tabi arızanın yerinde görülmesi, yerinde incelenerek tespit yapılması gerekir. Belirtilen durumlar dışında harici durumlar da söz konusu olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama