444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Buderus Logamax U052 2E Arızasıslogan
down
Paylaş:

Buderus Logamax U052 2E Arıza Kodu Nedir?

Tesisat su basıncının düşük olduğunu anlatan hata kodu olmaktadır.

Buderus Logamax U052 Model Kombide Doldurma Musluğu Nerededir?

  • Logamax U052 model kombide doldurma musluğu cihazın sol alt kısmında, uzun çubuk şeklinde, ısıtma tesisat gidiş hattı ile kullanım suyu sıcak su çıkış hattı arasında yer almaktadır. Renk olarak genelde mavidir.

Parçaya müdahale edilmediği sürece renk olarak genelde mavi olur. Bazen siyah da olabilmektedir. Fakat yer olarak mutlaka aynı yerde olur, yeri değiştirilemez.

Buderus Logamax U052 2E Arızası Nasıl Çözümlenir?

Logamax U052 model kombide düşük su basıncı olarak da bilinen bu hata kodu cihaza su basıldığında çözümlenecektir. Çözüm için yapılması gereken şey cihaza ihtiyacı olan suyu basmaktır. Teknik olarak bar göstergesine de bakacak olursanız eğer 1 in altında olduğunu görebileceksiniz. Bu gibi durumlarda cihazı sıklıkla kontrol edebilir ve ekranda hata kodu olmadan bar değeri 1 in altını gösterdiğinde cihaza kendiniz de su basabilirsiniz.

  • Logamax U052 model kombiye su basmak  Cihazın sol alt kısmında uzun çubuk şeklinde mevcut olan doldurma musluğunu sola doğru çevirmeniz gerekir. Sola çevirmeniz sonrasında cihazdan su sesini duymanız şarttır. Su sesi gelmemesi parçanın boşa dönüyor olması ve işlemin yapılamıyor olması demektir. Su sesi duyduğunuzda ise mutlaka bar göstergesini takip edin. Su sesi sonrasında bar göstergesinde ilerlemeler olur. Gösterge 1,5 değerine geldiği zaman doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Sorun çözümlenmiş olacaktır.

Servis Talep Etmeniz Gereken Durumlar

  • Doldurma musluğunu sola çevirmenize rağmen su sesi gelmiyorsa doldurma musluğu arızalıdır servisi aramalısınız.
  • Doldurma musluğunu sola çevirirken zorladınız ve parça kırıldı ise parça değişimi adına servisi aramalısınız.
  • Doldurma musluğunu çevirdiniz su sesi geliyor ama bar göstergesi sabit kalıyor ilerleme olmuyorsa göstergede sorun olabilir servisi aramalısınız.
  • İşlemi yapmanıza rağmen hata kodu ekrandan silinmiyor ise bu durumda cihazı birkaç kez kapatıp açmalı sorun yine de düzelmiyor ise basınç sondasında sorun olabilir, servisi aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.