ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Buderus Logamax U042 Arıza Kodlarıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Buderus Logamax U042 Hata Kodları

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Buderus Logamax U042-24 K model kombilerde meydana gelen arıza kodları ve anlamlarıdır. Logamax U042 model kombilerde arıza kodları yoktur. Arıza durumu ise yanıp sönen LED ler ile belirtilmektedir. Aşağıda bu LED ler ve arıza açıklamaları belirtilmiştir.

 1. 40°C LED i Yanıp Sönüyor Düşük su basıncı veya aşırı ısınma sorunu.
 • Çözüm Öncelikle su basıncını kontrol edin. Basınç değeri 1 barın altını gösteriyor ise tesisata kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğu ile su basmalısınız. Su basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Kombiye su basmanıza karşın arızada düzelme olmazsa veya su basıncı ideal seviyedeyse kombide aşırı ısınma sorunu olabilir. Bu durumda cihaz petek konumunda ise en az 3 petek vanası açık olmalıdır. Kombi altındaki borular üzerindeki vanalar açık olmalıdır. Yine de sorunda düzelme olmuyorsa uzman yardımı almak gerekir. Ana eşanjör, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Kalorifer tesisatı tıkalı ve kalorifer filtresinde tıkanıklık olabilir.
 1. 50°C LED i Yanıp Sönüyor Alev algılanmıyor.
 • Çözüm Ateşleme devresinde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman önce konutunuza gaz geldiğinden kesin emin olmanız gerekmektedir. Yani ocağınız doğalgazlı ise ocağın çalışıp çalışmadığını deneyebilirsiniz. Ocak çalışır durumda ise dairede gaz vardır ve sorun kombi ile alakalıdır. Ocak da çalışmıyor durumda ise gaz sorunu olabilir. Gaz vanalarına bakın kapalı ise açın. Açıksa yine de ocak ve kombide sorun yaşanıyorsa doğalgaz firmasını arayarak bilgi ve yardımları alın. Ocak çalışıyorsa kombi yanındaki gaz vanasına bakın. Kapalı ise açın. Kombiye birkaç defa reset atın. Hala bir sonuç elde edemiyorsanız Buderus Servisi’ni arayın. Anakart, gaz armatörü, elektrotlarda sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için arızanın yerinde görülmesi şarttır.
 1. 60°C LED i Yanıp Sönüyor Prosestat işletme sırasında açılıyor.
 • Çözüm Diferansiyel basınç şalteri ya da hava akış kontrol sensörü olarak bilinen prosestatın işletim sırasında açıldığını belirten bir arıza durumudur. Prosestat veya elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için servis çağırmanız gerekir.
 1. 70°C LED i Yanıp Sönüyor Prosestat ateşleme sırasında devreye girmiyor.
 • Çözüm Ateşleme devresinde yani sıcak su talebi olduğunda prosestatın çalışması gerektiği yerde çalışmadığını yani devreye girmediğini belirtir. Bu durumda sorun prosestat, fan veya elektronik kartta olabilir. Baca sorunu da olabilir. Servis müdahalesi gerekeceği için uzman desteği alınız.
 1. 80°C LED i Yanıp Sönüyor Fan motoru devir hızını sağlayamıyor.
 • Çözüm Devirli fan hızında sorun olabileceğini belirten bu arıza durumunun birçok sebebi bulunmaktadır. Fan arızalı olabilir, elektronik kartta problem olabilir. Tespit ve çözüm için servisi aramanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Merhabalar ,Buderus Logamax U042-24 K model bi kombim var,görünüşte bı sorun yok arıza ledlerinde de yanıp sonen bı uyarı yok lakin kombımdeki filtreleri temizledikten sonra tekrar devreye aldığımda her hangi bi arıza çıkmamasına karşın sesınde bi değişikli oldu kışlık modda dewamlı aynı hızda ve gürültüde çaılışıyor,eskiden belirli aralılkarla calışıp duruyor lafın kısası dewamlı çalısıyor sanki hiç durmadan sizce bi problem varmı şimdiden tesekkur ederim….

   1. Merhaba Serhat Bey… Elbette ki cihazın sürekli çalışıyor olması bir arıza durumudur. Bu gibi durumlarda birçok sorun olabilir. Yani birçok parçada sorun olabilir. Cihazın devir daim motoru, elektronik kartı, sensörleri gibi birçok parçada sorun olabileceği için servis yardımı almalısınız.