444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Buderus Kombi Bacasıslogan
down
Paylaş:

Buderus Kombi Bacası

Günümüzde Buderus markasına ait bacalı, hermetik, yoğuşmalı olmak üzere 3 çeşit kombi yer almaktadır. Buderus markasının kendi içinde ürettiği kazanları da bulunur. Her birinde baca uzatması farklı olmaktadır. Buderus Kombi Bacası hakkındaki detaylar aşağıda yer almaktadır.

Buderus Bacalı Kombilerde

Buderus bacalı tip kombilerde kombi bina içi bacasına bağlanamaz. Ortak bacaya bağlanacak ise her bir Buderus bacalı kombi için baca çapı ve yükseklik kontrolü yapılmalıdır. Uygun yapı özellikte olması şarttır. Aksi halde baca çekişi olmaz. Bu durum da atık gaz tahliyesinin yapılamamasına neden olur. Baca montajı sırasında çelik baca kullanılması şarttır. Baca çekişi kuvvetli değilse eğer montaj işlemi yapılmamalı öncelikle baca temizlenmelidir.

Uygulama konusunda uzman yardımı alındığında bir sorun yaşanılmaz. Baca uygun çaplarda olduğunda ise kullanımı uzman Buderus Servisi ekiplerince ve doğalgaz dağıtım şirketi tarafından onaylanır. Mevcut baca boyutları değiştirilmek istendiğinde (uzatma veya kısaltma) uzman yardımı alınması şarttır. Uygun görülmeyen bacalar atık gazın atılamamasına neden olur ki bu da can ve mal güvenliğinizin tehlikede olduğuna işarettir. Buderus kombinin özelliği gereği uygun baca bağlantısı yapılması zorunludur.

Buderus Hermetik ve Yoğuşmalı Kombilerde

Buderus hermetik ve yoğuşmalı kombilerde hava atık gaz sistemleri merkezi olarak tasarlanır. Hava akım borusu dışarı doğru uzanır. Fan ile hava sirkülasyonu sağlanır. Dışarı uzanan hava akım borusu içerisinde çift boru yer alır. Biri dışarıdan temiz havayı alır, diğeri atık gazı dışarıya gönderir. Bu işlem hermetik ve yoğuşmalı Buderus markalı kombilerde fan aracılığı ile olur. Fan arızasında, prosestat veya anakart arızasında, bacanın yerinden çıktığı durumlarda atık gaz sistem sorunu yaşanır ve cihaz arızaya geçer.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

    1. Yeni taktırdığım buderus marka yoğuşmalı hermetik kombinin hava akım borusunun bina dışındaki boyu minimum nekadar olmalıdır.Kombi ile gelen boru boyu.binanın dış yüzeyine 15 cm. kadar yakın.Binanın dış yüzeyide mantolama yapılmış olup boru boyunun kısalığı hem ısı hemde atık gazın uzaklaşmasına zarar verir mi?.Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.Teşekkürler.

      1. Merhaba Sebahattin Bey… Yoğuşmalı kombi montajı sırasında; yoğuşmalı kombi ile beraber verilen standart ölçülerdeki baca setleri kullanılır. Baca boyu yeterli gelmiyor ise baca uzatma işlemi yapılabilir. Orjinal konsantrik baca uzatma parçaları vardır. Bunlar 500 mm, 1.000 mm ve 2.000 mm kadardır. Maksimum 3 dirsek kullanılabilir. Baca boyu kısa veya uzun olur ise hava akımı tam anlamı ile sağlanamayabilir. Baca boyunun ne çok kısa ne de çok uzun olması gerekir. Bu konuda işi uzmanına bırakırsanız sorun yaşamazsınız.

    2. Bosch zwc 24-3 mfa p model BACALI kombi kullanıyorum. Yaklaşık 10 yıllık bir cihaz. Arıza durumunda, binamızın mimarisi nedeniyle yerine yoğuşmalı ve konvansiyonel hermetik bir cihaz takamayacağım için, bu modelin kullanılmışını veya alternatif marka model bir kombi arıyorum. Nereden bulabilirim? Teşekkürler

      1. Merhaba Yaman Bey… Firmamızda kombi satışı yok maalesef. Sadece teknik servisiz. Satış yapan bayilerle görüşmeniz gerekir. Bayiliklerden alternatif ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.