Buderus Tarihçesi

Buderus Kim Tarafından Hangi Tarihte Kurulmuştur?

 • 14 Mart 1731 tarihinde 1.Johann Wilhelm Buderus, Laubach yakınlarında bulunan Hesse’de krumul olduğu Friedrichshüttew işletmesi ile Buderus şirketinin temellerini atmıştır.

Buderus Hangi Ülkenin?

Buderus bir Alman markasıdır.

Buderus Tarihçesi

 • Şirket kurulduğu günden kısa bir süre sonra dökme demir ve ham demir faaliyetleri ile ün salmıştır. Kurucusu olan Buderus un satın aldığı tesislerdeki ek döküm üniteleri ile şirket gelişmelerini başlatmıştır.
 • 1895 tarihine kadar şirkete aile devri devam ederken 1895 tarihinde aileden dışından bir isim Eduard Kaiser yönetim kuruluna üye olmuştur.
 • 1898 tarihinde Avrupa’daki ilk radyatör fabrikasını kurmuş ve ilk komple ısıtma ürünleri üreticisi haline gelmiştir.
 • 1930 tarihinde Almanya’daki ik sıvı yakıtlı kazanı üretmiştir.
 • 1960 ların başında Buderus ısıma ve iklimlenirme teknolojisine odaklanmıştır. Bunun yanı sıra binalar için döküm ürünler, laboratuvar ve mutfak malzemeleri de üretmeye devam etmiştir.
 • 1965 tarihinin başlarında Buderus’che Eisenweke Röcling hisselerini alarak şirketin ismini Edelstahlwerke Buderus AG olarak değiştirmiştir.
 • 1969 yılında gaz yakıtlı kazanları keşfetmiştir.
 • 1977 tarihinde ilk düşük sıcaklık kazan sistemini üretmiştir.
 • 1981 tarihinde ilk yoğuşmalı kazanı üretmiştir.
 • 2005 tarihinde Edelstahlwerke Buderus AG, Avusturya merkezli Bohler-Uddeholm AG tarafından satın alınmıştır. Bu sayede Bohler-Uddeholm 2007’de Voestalpine Çelik grubuna bağlanmış, şirket adı da Buderus Edelstal GmbH olmuştur.
 • 2006 yılında Buderus %110 a varan verime, tek duvar tip kazanda 100 kw, kaskad sistemde 2.500 kw ve yer tipi kendinden yoğuşmalı kazanda 19.800 kw kapasiteye ulaşmıştır.
 • 2015/2016 tarihlerinde Buderus Edelstal GmbH doğrudan stok ve satış hizmeti ile ülkemizde faaliyete geçmiştir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. Yağmur Duman dedi ki:

  Çok çok teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Rica ederiz Yağmur Hanım… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

 2. Yağmur Duman dedi ki:

  Merhabalar BİR SORUM DAHA OLACAK BELKİ İLERDE PETEKLERİ DEĞİŞTİRİRİZ PEKİ 30 KV Mİ ALALİM KOMBİYİ

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Petek ebatı belirli ölçülerde büyütülebilir. Ancak yine de 20 veya 24 kW lık bir kombi kapasite açısından idealdir. Bu kapasiteli kombiler 140 m² lik bir dairede bile rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 3. Yağmur Duman dedi ki:

  MERHABALAR EFENDİM BİZ 1+1 EVDE OTURUYORUZ OTURDUGUMUZ EVE KOMBİ ALACAĞİZ AMA NASİL BİR KOMBİ ALACAĞİMİZİ BİLEMEDİK EVİMİZDE SADECE 3ADET PETEK BULUNMAKTA BİZ GİRİŞTE OTURUYORUZ PETEK NE COK UZUN NEDE KİSA ORTA KUCUK BİR ODAMİZ VAR ORDAKİDE YARİM METRE VARDİR BANYODAKİDE BİLDİGİMİZ İZGARA TARZİ PETEK MUTFAĞİMİZ YOK GİRİŞTE OTURUYORUZ MUTFAKTA GİRİŞTE KOMBİ YERİ DE VAR HEMEN PENCERENİN YANİNDA COK ARASTİRMA YAPTİM SONRA SİZİN SİTENİZİ GÖRDÜM VE YAZDİM LUTFEN YARDİMCİ OLURMUSUNUZ KİSACA EVİMİZ TOKİ 65 METRE KARE AYRİNTİLİ MODEL İSMİ VERİRSENİZ COK SEVİNİRİM İYİ GUNLER SAYGİLAR

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yağmur Hanım… Firma olarak kombi satışı yapmadığımız için maalesef ki size marka model önerisinde bulunamıyoruz. Bu konudaki detaylı bilgileri kombi satışı yapan bayilerden alabilirsiniz. Bize firma olarak her marka modelden arıza geldiği için seçim konusunda bir ayırdım yapamıyoruz. Daireniz küçük olduğu için en küçük kapasitede olan 20 kW lık bir kombi beklentinize yanıt verecektir. Seçiminizi bu şekilde yapabilirsiniz.

Petek Yıkama