Buderus Logamatic TC100 Oda Kumandası

Buderus Logamatic TC100 Oda Kumandası Nasıl Kullanılır?

Buderus Logamatic TC100 Oda Kumandası cihazı, kurulum, montaj, ayarlama, bilgisi ve cihazın merak edilen birçok özelliğini bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Buderus Logamatic TC100 Oda Kumandası

Buderus Logamatic TC100 Oda Kumandası Özellikleri

 • İnternet üzerinden kontrol yapılabilir.
 • Rahat kullanıcı arayüzü sayesinde kolay anlaşılır, dokunmatik ekranlıdır.
 • Uygulama ve akıllı telefon üzerinden esnek yönetim sağlar.
 • Kendiliğinden öğrenme özelliğindedir.
 • Coğrafi konum alanını belirler (geo-fencing özelliği)

Enerji tüketimini gösterir. Bu sayede ay içerisinde ne kadar enerji tüketimi yaptığınızı görebilirsiniz.

 • İnternet üzerinden dış ortam sıcaklığı tespit edilebilir. Bu sayede dış ortamın sıcaklığına bağlı bir ısıtma ayarı belirleyebilirsiniz.
 • Kurulumu hızlıdır, uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız.
 • Modem/router cihazınıza Wi-Fi bağlantısı yapılarak kullanılır.
 • BUS bağlantısı üzerinden güç beslemesi vardır. Yani ilave bir güç beslemesine gerek yoktur.

Buderus Logamatic TC100 Oda Kumandası kullanıcısına kolay kullanım sunmaktadır. Kurulumu sonrasında ısıtma sistemi ile interaktif iletişim kurmak adına çok sayıda seçeneğe sahip olursunuz. Dilerseniz dokunmatik ekran üzerinden kullanıcı ara yüzünün temel kullanımına ya da uygulama üzerinden gelişmiş kullanıma ulaşabilirsiniz.

Bir dokunuş ile oda sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. Sıcak su çalışmasını düzenleyebilmeniz de mümkündür. Yerel modem/router cihazınıza Wi-Fi bağlantısı üzerinden bağlanabilir, ısıtma sistemi ile ilgili akıllı telefonunuz arasında iletişim sağlayabilirsiniz.

Enerji Tüketimi ve Dış Ortam Sıcaklığı Tespiti

Akıllı telefon uygulaması sayesinde yakın dönemdeki enerji tüketimini kontrol edebilirsiniz. Bu sayede enerji verimliliği kontrolü sağlanmış olur. Ayrıca ürün ısıtma sisteminin dış ortam koşullarına bağlı çalıştırılması adına harici bir sensöre gereksinim olmaksızın, dış ortam sıcaklığını internet üzerinden alır ve sisteme yollar. Bu sayede dış ortam sıcaklığı da tespit edildiğinden, dışarının ısısına bağlı cihazı çalıştıracağınız ısı ayarını belirlemenize yardımcı olur.

Coğrafi Konum Alanını Belirleme ve Kendiliğinden Öğrenme

Bu özellikleri sayesinde ısıtma sisteminin en iyi şekilde kullanılmasına yardımcı olur. Ayrıca bu yüzden yakıt tüketiminiz de az olur ve tasarrufu yaşarsınız.

Uygulamadaki kendi kendine öğrenme modu aktifleştirildikten sonra ısıtıcının zaman programı 1 hafta boyunca takip edilerek kaydedilir. Bu sayede bireysel günlük rutinler tanınır, en uygun sıcaklık sağlanır.

Coğrafi konum alanını belirleme (Geo-fencing) özelliği sayesinde; binanın etrafında bir mesafe yarıçapı tanımlanmaktadır. Binadan uzaklaştığınız zaman ya da binaya girdiğiniz zaman akıllı telefonunuz bu durumu algılar, uygulamaya bilgileri aktarır. Bu sayede en uygun sıcaklık ayarı otomatik olarak yapılır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. Ümit dedi ki:

  Tc 100 v2 aldım, dış ortam sıcaklığı bulumduğum konumala uyumsuz. Konumu tam belirlemem rağmen termostad 2 derece gosterirken hava sicakligi 12 derece, sebebi bir turlu cozemiyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ümit Bey… Firma olarak açıkçası oda kumandası-oda termostatı hizmeti vermediğimiz için detaylı bilgiye sahip değiliz. Makalemizi sadece bilgi amacı ile hazırlamıştık. Bağlantı sorunu veya harici sorunlar olabilir. Ürünü tedarik ettiğiniz firmayla görüşürseniz size yardımcı olabilirler.

 2. onur uzunali dedi ki:

  buderus TC100 markalı ürünüm telefonun wifi üzerinden internete bağlanabiliyor. Ancak ZTE markalı superonline fiber ürünlü modem üzerinden wifiye baglanıp internete baglanmıyor. Wifi full cekıyor ama ınternet yok

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Onur Bey… Bağlantı sorunu olabilir. Buderus genel merkez ile görüşerek durumu izah etmelisiniz. Oradan sizi yönlendireceklerdir.

   1. RIZA BEKTAŞ dedi ki:

    Buderus tc100 kurulumunu servisle bir türlü yapamadık ürün bağlandıktan bir süre sonra bağlantı kopuyor tekrar bağlanıyor sonra yine kopuyor slrun ne olabilir

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Rıza Bey… Kablo bağlantılarını kontrol edin. Bir sorun olabilir. Cihazın elektronik kartının da kontrol edilmesi gerekir. Net teşhis için tabi sorunu yerinde görmek lazım.

Petek Yıkama