Bosch Zwc Kombi A7 Arızası

Bosch Zwc Kombi A7 Arıza Kodu Nedir?

Kullanım suyu sensör (ntc) sorunu demektir.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Bu arıza durumunda yapmanız gereken tek uygulama resetleme uygulamadır. Bosch Zwc model kombinin ekranının hemen alt kısmında “reset” yazan bir düğme olduğunu göreceksiniz. Düğmeye uzun süre basılı tuttuğunuz zaman resetleme işlemini yapmış olursunuz.

Arıza durumu devam ettiği sürece işlemi birkaç kez daha yapabilirsiniz. Sorunda resetleme işlemi ile düzelme olacağı konusunda garanti vermiyoruz fakat arıza durumlarında bazen resetleme işlemi ile sorun çözümlenebilmektedir.  Her ihtimale karşı resetleme işlemini birkaç kez uygulayın diyebiliriz. Sorun yine de düzelmez ise bu durumda mutlaka Bosch Servisi yardımı alın.

Arızanın Çözümü

 • Sıcak su ntc si arızalı olabilir Sıcak su ntc si suyun sıcaklığını ölçerek anakarta bildirmekte olan bir parçadır. Arıza durumunda bu sorun yaşanabilmektedir. Bu durumda parçada sorun görülür ise değişimi gerekmektedir. Parçanın tamiri olmaz. Maliyet açısından da çok yüksek değildir. Uzman yardımı alarak sorunu çözümletebilirsiniz.
 • Sıcak su ntc kablolarında sorun olabilir Sıcak su ntc si yani sensörü kablolarla bağlıdır. Kablolarda kopukluk olduğunda, kısa devre durumları söz konusu olduğunda da bu sorun yaşanabilmektedir. Bu durumda uzman yardımı almanız şarttır. Gereken müdahale yerinde yapılarak sorun çözümlenecektir.
 • Sıcak su ntc borularında nemlenme olabilir Düşük ihtimalle karşılaşılan bir sorundur. Borularda nemlenme var ise sıcak su sensör sorunu yaşanabilir. Ekipler yerinde tespit yaptığında karşılaştığı sorunu sizlere bildirecek gerekli işlemi onayınızı alarak yapacaktır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Emrullah savun dedi ki:

  Bosch 2500 w A7 arızası verdi reset attik düzelmedi sadece kombinin ekranında bu yazı var sıcak su ve petekler kullanılıyor sıcak ciddi bir problem mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emrullah Bey… Bosch kombilerde A7 arızası genel olarak sensöre bağlıdır. Cihaz takılı kalış olabilir. Sıcak su alıyorsanız, petekler de ısınıyorsa şu anlık bir sorun arz etmez. Ancak ileride ya sıcak su alamazsınız ya da petekleriniz ısınmaz. Bu durumda servis gerekir.

 2. bilgin dedi ki:

  bosch kombi var A7 hatası veriyor zaman zaman. ayrıca suyu çok açtığında sıcak su ılık akıyor çözümü nedir. ne tür bir arıza olabilir nasıl düzeltirlir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Musluktan akan suyun tazyiği ne kadar yüksek olursa suyun ısınması o kadar zorlaşır. Suyu çok açtığınız için yeterli ısıda sıcak su elde edemiyorsunuz. Buna bir çare yok maalesef. Ancak kombinizde A7 yani kullanım suyu sensörü arızası var. Sensör değişimi gerekebilir veya sensör kabloları ile anakartta sorun olabilir. Bu sorunun giderilmesi adına servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama