ZWA Arıza Kodları

ZWA Arıza Kodları hakkında bilmek istedikleriniz için hazırlanıp sunulan bu metni incelemenizi öneririz. Bosch Kombi Servisi olarak hazırladığımız bu yazımızda ZWA Arıza Kodları hakkında açıklamalı ve ayrıntılı bilgiler sizlere özel olarak sunulmuştur. Bosch ZWA model kombi kullanıyorsanız eğer sunacağımız bilgiler sizler için yararlı olacaktır. Çünkü makalemizde ekranda beliren arıza kodlarını anlamları ve açıklamaları ile sunuyor olacağız. Bilgi için bizi takip edebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak arızaların onarımı konusunda yardım talebinde bulunabilirsiniz.

ZWA Arıza Kodları

ZWA Arıza Kodları

Önemli Bilgi: Makalemizde sunacağımız bilgiler Bosch Classic Silver ZWA 24 – 3 A P23 S (B1 RDW 24 11 H) ve Bosch Classic Plus ZWA 24 – 2 AD 23 (B1 RDW 24 91 H) model kombilerde meydana gelen arıza kodları ve anlamlarını içerir.

C1 Arızası: Fan motorunun devir hızı sağlamadığını gösteren arıza kodudur.
Çözüm: Prosestatın işletme esnasında açıldığını belirtir. Bu durumda fan devir hızı sağlanmıyor olabilir. Yani muhtemel sebepler; fan, prosestat veya elektronik kart arızası olabilir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.

C6 Arızası: Ateşleme sırasında prosestatın devreye girmediğini veya devreyi kapatmadığını belirten arıza kodudur.
Çözüm: Prosestatın ateşleme esnasında devreye girmediği ya da devreye girip devreyi kapatmadığını bildirir. Bu gibi durumlarda sorun prosestat, anakart veya fanda olabilir. Servis yardımı almanız gerekmektedir.

E9 Arızası: Aşırı ısı limit termostatı (STB) devreye girmiş.
Çözüm: Öncelikle kombi su basıncına bakın. Düşük ise su basma işlemi uygulayın. Cihaz kalorifer sisteminde çalışıyor ise kalorifer vanalarının kapalı olmadığından emin olun. Kapalı ise açın ve bu hususta 3 kalorifer vanasının mutlaka açık olduğundan emin olun. Kombiyi son olarak resetleyin. Hala bir sonuç alamıyorsanız servis yardımı alın. Kalorifer tesisatının tıkalı olması, üç yollu vana arızası, pompa sıkışıklığı, ana eşanjördeki kireçlenme veya tıkanma, kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Yerinde tespit gerektiren bir arıza durumu olduğundan mutlaka servisi arayın.

E2 Arızası: Gidiş suyu ntc arızası.
Çözüm: Sensör bağlantılarda kopukluk ya da kısa devre olabilir. Sensör arızalı olabileceği için de servis müdahalesi gerekir kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmamaktadır. Bosch Kombi Servisi numarasını aramanız gerekir.

EA Arızası: Alev algılanmıyor (ateşleme sorunu).
Çözüm: Öncelikle gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmeniz ardından ocağa gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Ocağa gaz geliyor ise dairede gaz var demektir. Kombi yanındaki gaz vanasına da bakarak açık olduğundan emin olun. Vanalar açık ve kombiye gaz geliyor ise resetleme işlemi uygulayın. Resetleme uygulamasını maksimum 3 kez yapın. Sonuç değişmiyorsa eğer; anakart, gaz armatörü, elektrotlarda sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka Bosch Servisi’ni arayın.

B1 Arızası: Seçim şalteri arızasıdır.
Çözüm: Seçim şalterinin poz ayarları yanlış ayarlanmış ise bu ayarların kontrollerinin yapılması gerekir.

A7 Arızası: Sıcak su sensör arızası veya sensör montajı hatalı.
Çözüm: Sıcak su derecesini ölçme görevinde olan sensörün arızalı olduğunu, kablolarında sorun olabileceğini veya daha öncesinde sensör değişimi yapıldı ise yanlış monte edildiğini belirten bir arıza durumudur. Cihaza müdahale etmeden mutlaka servis yardımı almalısınız.

CE Arızası: Kombinin ısıtma devresinde sıcaklık artışının çok yüksek olduğunu belirten arıza kodudur.
Çözüm: Bu durumda önce resetleme işlemi uygulayın. Petek vanalarına bakın ve cihaz kış konumunda ise petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı ise açın. Minimum 3 petek vanasının mutlaka açık olmasına özen gösterin. Sorun yine de devam ederse birçok problem söz konusu olabileceğinden servis yardımı alın. Bu gibi durumlarda kalorifer tesisatı tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı, ana eşanjörde veya pompada sorun olabilmektedir. Net tespit ve yerinde müdahale gerektireceğinden işi uzmanına bırakın.

Sunulan ZWA Arıza Kodları hakkındaki yardımları alabileceğiniz firmamızı gün boyu arayabilirsiniz. Huzurlarınızda yer aldığımız sürece sizlere uzman olan ekibimiz ile ZWA hata kodları konusunda gereken yardımları sunmaya hazır bulunacağız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?