Bosch Condens 7000İ W Arıza Kodları

Bosch Condens 7000İ W Hata Kodları

Makalemizde açıklanan bilgiler Bosch Condens 7000İ W model GC7000İw 24/28 C / GC7000iW 30/35 C serili kombiler için geçerli arıza kodları ve çözüm bilgileridir.

 1. OY/A1 Arızası Tesisat basınç arızasıdır.
 • Çözüm Tesisat basıncı 0-1 bar arasında olduğu zaman bu sorun yaşanır. Basıncı yükseltmek gerekir. Bunun için de kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğunu sola çevirmeniz gerekir. Kombiden su sesi duyarsınız. Basınç değerini takip edin. 1,2 bara geldiğinde ekrandan hata kodu silinecektir. İşlemi bu şekilde sonlandırabilir yani doldurma musluğunu sağa çevirip kapatabilirsiniz.
 1. 9U Arızası Kod anahtarı algılanmıyor.
 • Çözüm Elektronik sistemde veya kablo bağlantılarında sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.
 1. A8 Arızası BUS iletişiminde kopma veya kesinti.
 • Çözüm Kombiyle birlikte oda termostatı da kullanılıyorsa eğer bağlantılar ve kablolar kontrol edilmelidir. Kablo bağlantılarında sorun görülmezse eğer bu bir kart arızası olabilir. Kontrol ve müdahale için servis yardımı almalısınız.
 1. C1/C7 Arızası Fan sorunu.
 1. D3/D5/F0 Arızası Dahili sorun.
 • Çözüm Dahili sorunlarda cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan servis yardımı almanız gerekir.
 1. E2 Arızası Gidiş suyu ntc sensör arızası.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kalorifer gidiş suyu sensöründe, sensör bağlantı kablolarında veya elektronik kartta sorun olabilir. Teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.
 1. E9 Arızası Düşük basınç durumu veya limit termostat devrede.
 1. EA Arızası Alev algılanmıyor (ateşleme başarısızlığı).
 • Çözüm Dairenizdeki gazı kontrol edin ve gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz vanaları açıksa ve kombiye de gaz geldiğinden eminseniz, kombiyi birkaç defa arka arkaya resetleyin. Sorunda düzelme olmazsa direk servis yardımı almalısınız.  Bu sorun; anakart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrotu arızasına bağlı olabilir. Teşhisin ve çözümün yerinde yapılması gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.
 1. FA Arızası Gaz kesilmesine rağmen alev algılanıyor.
 • Çözüm Gaz kesildiği zaman normalde brülörde alevin de kesilmesi gerekir. Ancak alev kesilmez ve algılanmaya devam ederse bu sorun yaşanır. Bu sorun iyon elektrotu veya karta bağlı olabilir. Yine de tabi net teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.
 1. H11 Arızası Boyler sıcaklık sensörü arızası.
 • Çözüm Boyler sıcaklık sensörü tanınmadığı zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda genel olarak boyler sensöründe, bağlantı kablolarında veya kartta sorun olabilir. Yine de net teşhis ve çözüm için servis yardımı almanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama