Bosch Condens 2500 W Arıza Kodları

Bosch Condens 2500 W Hata Kodları

Makalemizde bulunan bilgiler Bosch Condens W model WBC 24-1 DCE serili yoğuşmalı kombiler için geçerlidir.

 1. A7 Arızası Boyler sıcaklık sensörü tanımlanmıyor.
 • Çözüm Boyler sıcaklık sensöründe, sensöre bağlı kabloda veya elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servis yardımı almalısınız.
 1. A8 Arızası Bus iletişim kesintisi.
 • Çözüm Kombiyle birlikte bir oda termostatı da kullanılıyorsa oda termostatı kabloları kontrol edilmelidir. Bir bağlantı sorunu olabilir. Oda termostatı kullanılmıyorsa elektriksel bir sorundur. Yani bir kart arızası olabilir. Servis yardımı almalısınız.
 1. b1 Arızası Kod anahtarı algılanmıyor.
 • Çözüm Elektriksel bir sorun söz konusu olabilir. Cihaza müdahalede bulunmadan servis çağırmalısınız.
 1. b2/b3/F0/F1 Arızası Dahili problem.
 • Çözüm Cihazda belirlenmeyen bir sebeple sorun oluşmuş. Dahili bir hata durumu olduğu için cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Sorunda düzelme olmazsa servis çağırmanız gerekir.
 1. C6 Arızası Fan problemi.
 1. CC Arızası Dış hava sensörü algılanmıyor.
 • Çözüm Kombiyle birlikte bir dış hava sensörü kullanılıyorsa eğer dış hava sensöründe, sensör kablolarında sorun olabilir. Bağlantıların kontrol edilmesi gerekir. Ancak kombiyle birlikte bir dış hava sensörü kullanılmıyorsa bu durumda elektriksel bir sorun olabilir yani bir kart arızası olabilir. Bu sorunda mutlaka bir servis yardımı alınmalıdır.
 1. CE Arızası Tesisat basıncı düşük.
 • Çözüm Tesisat basıncı 1 barın altında olduğu zaman cihaz bu arızayı verir. Bu durumda düşük olan basıncı yükseltmek gerekir. Dilerseniz direk Bosch Condens 2500 W Kombiye Su Basma linkini tıklayarak işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilir ve uygulayarak sorunu çözümleyebilirsiniz.
 1. E2 Arızası Gidiş sıcaklık sensörü problemi.
 • Çözüm Kombide kalorifer gidiş sıcaklık sensörü, sensör bağlantıları ya da kart sorunu olabilir. Kontrol ve müdahale için mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. E9 Arızası Yetersiz tesisat basıncı veya limit termostat devrede.
 1. EA Arızası Ateşleme sorunu.
 • Çözüm Kombide Alev algılanmadığı zaman bu sorun yaşanır. Brülörde alev oluşmaması birçok sebebe bağlı olabilir. Öncelikle yapılması gereken dairedeki gaz kontrolüdür. Gaz kesintisi olmadığından yani kombiye gaz geldiğinden emin olmak gerekir. Kombiye gaz geliyorsa ve dairede gaz kesintisi yoksa kombi birkaç kez resetlenmelidir. Arıza durumu hala devam etmekteyse servis yardımı almak gerekir. Bu gibi durumlarda genelde; anakart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrotu gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Yalnız bu tespitin ve müdahalenin uzman servis ekiplerince yapılması önerilir.
 1. FA Arızası Gaz kesilmesine rağmen alev algılanıyor.
 • Çözüm Gaz kesilmesine karşın kombide hala alev algılanmaya devam ediyorsa bu bir iyon sorunu olarak kabul edilir. Bu arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrası sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Bu arıza durumunda iyon elektrotu ya da kart arızası karşımıza çıkabilir.
 1. Fd Arızası Reset kilitlenmesi.
 • Çözüm Kombi arızaya geçtiğinde reset düğmesine 30 saniyeden fazla basılırsa cihaz bu arızaya geçer. Reset tuşuna en fazla birkaç saniye kadar basılı tutulmalıdır. Sorun düzelmiyorsa resetleme işlemini bırakarak servis çağırmak gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama