444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Opex Şofben Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Opex Şofben Hata Kodları

Önemli Bilgi: Makalemizde Opex Şofben Arıza Kodları ve çözümleriyle birlikte açıklamaları da detaylı olarak sunulmuştur.

Opex Şofben Arıza Kodları

 1. E0/E8 Arıza Kodu Fan arızası.
 • Çözüm Fanın elektronik kart üzerindeki modelleri yanmış olabilir, fan arızalı olabilir, fan sıkışmış olabilir, bacadan gelen yabancı cisimler yüzünden fan durmuş olabilir, bağlantılarda gevşeme olabilir. Net arıza tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.
 1. E1 Arıza Kodu Çıkış suyu sıcaklık sensörü arızası.
 • Çözüm Şofbenin çıkış suyu derecesini ölçmek için görevlendirilen sensörün arızalı olabileceğini belirtir. Yalnızca sensörde sorun olabilir. sensör devre kartı düzgün takılmadığında, gevşediğinde ya da devre kartı bozulduğunda da bu sorun yaşanabilir. Arıza tespiti yapılarak sorunun çözümlenmesi adına servis yardımı almalısınız.
 1. E2 Arıza Kodu Alev algılama sorunu.
 • Çözüm Ateşleme ve alev denetleme devresi arasında gevşeme olduğunda veya bağlantı başarısızlığı durumu olduğunda bu sorun yaşanır. Cihaz bu yüzden ateşleme yapmaz. Şofbene gaz geldiğinden emin olun. Cihazı birkaç kez arka arkaya kapatıp açın. Sorunda yine de düzelme olmuyorsa servis çağırmanız gerekir.
 1. E4 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık koruması devrede.
 • Çözüm Şofben sıcaklığı 10 saniyeden fazla süreyle 75°C nin üstüne çıkarsa ekranda bu uyarı kodu belirir. Uyarı kodu cihazın kendini aşırı sıcaklığa karşı korumaya aldığını belirtir. Cihazın su basıncını kontrol edin, su basıncı düşükse cihaza su basın. Düzelme olmazsa veya su basıncı normalse cihazı kapatarak yeniden başlatın. Arıza durumu yine de düzelmiyorsa eğer servis çağırmanız gerekir.
 1. E5 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık uyarısı.
 • Çözüm Şofben eğer uzun süre yüklü çalışırken su basıncı aniden düşerse, gaz basıncı aniden yükselirse, ısı kontrolü bozulmuşsa, anakartla bağlantı kopmuşsa bu sorun yaşanır. Cihaz su basıncının düşük olmadığından emin olun. Düşükse cihaza su basın. Sonra cihazı birkaç defa kapatıp yeniden açın. Arızada bir değişiklik olmuyorsa servis çağırmanız gerekir.
 1. E6 Arıza Kodu Selonaid vana sorunu.
 • Çözüm Şofbenin bağlı olduğu kablolarda gevşeme olabilir. Buna bağlı olarak bağlantı sorunu olabilir ya da selonaid vana bozuk olabilir. Ayrıca kontrol kartında kötü modellerin olma ihtimali de yüksektir. Arıza halinde hiçbir müdahalede bulunmadan direk servis çağırmalısınız.
 1. H0 Arıza Kodu 40 dakika oldu uyarısı.
 • Çözüm Cihazı yeniden başlatmanız gerekir. Kapatıp yeniden açarsanız sorun düzelecektir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

   1. Merhaba Mehmet Ali Bey… Bacayla alakalı bir tıkanıklık durumu söz konusu olabilir. Önce bacayı kontrol ettirmeniz gerekir. Baca çekişinde sorun yoksa veya tıkalı değilse eğer cihazın kartında bir problem olabilir. Yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

  1. opex şohbende temizliğinin yapılması gereken pislik tutucu, kum filtre gibi bağlantı elamanı varmı.

   1. Merhaba Mahmut Bey… Şofben bağlantılarında sıcak su vanasında filtre yer alır. Ancak bu filtre öyle kolay kolay tıkanmaz. Temizliği de çoğu zaman gerekmez.

   1. Merhaba Tuncay Bey… Tam ısıtma sağlamıyorsa parçalarında sorun olabilir. Ancak cihaz bir hata kodu vermediği için yerinde incelenerek tespit yapılması gerekir. Bu yüzden bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

  2. Merhaba; cihazı 6 yoldur kullanıyoruz mutfaktaki sıcak suyumuz akmıyor aynı zaman da su çok az akıyor banyo da bir problem yok sorun ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz…

   1. Merhaba Mehmet Bey… Banyodan akan suda bir sorun yok sadece mutfakta varsa eğer mutfak tesisatında ya da bataryasında sorun olabilir. Öncelikle önerimiz mutfak batarya ya da musluğunu değiştirmeniz yönündedir. Bozuksa eğer o yüzden sıcak su tarafına çevrildiğinde suyu vermiyor olabilir. Sorun batarya musluk değişimi sonrasında da düzelmezse eğer uzman bir tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin. Yaşadığınız sorun cihaza bağlı değildir. Cihazda sorun olsa hem mutfakta hem de banyoda sıcak su sorunu yaşardınız. Muhtemel sebep tesisat sorunudur. Bu yüzden bi tesisatçıdan yardım almanızı öneririz.