Yerden Isıtma Sistemi

Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Yapı malzemelerinin içerisinde uzun ömürlü ve dayanıklı olarak ısıtmaya uygun malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler 14, 16, 17, ve 20 mm ebatlarındaki borulardan oluşmaktadır. Borular içerisinden geçmekte olan sıcak su sayesinde zemin döşemeyi ısıtır durum bu şekil olunca ev de ısınmış olur. Taban kısımlarının sıcaklık derecesi genel olarak 26 ya da 28° dir. Taban kısımlarının çoğu ısıtma olarak kullanıldığından dolayı düşük derecede kullanılması halinde bile çok iyi ısınma kolaylığı sağlar. Bu yüzden dairenizde ki bütün odalar istenilen derecede ısınır ve ekonomik olarak ısınmış olursunuz.

Tabi bir de bu sistemlere uygun kombilerin seçimi söz konusudur. Sisteme en ugyun kombi nasıl seçilir ve bu seçimde nelere dikkat etmek gerekir. Yerden ısıtma sistemine uygun kombi seçimi nasıl yapılabilir merak ediyorsanız belirtilen linki tıklamanız yeterlidir. Orada size sisteme uygun kapasitede seçim yapabileceğiniz cihazlar hakkındaki bilgiler sunulmuştur.

Ayrıca bu sistemin çeşitliliğini merak ediyorsanız Yerden ısıtma sistemi çeşitlerini başlığı altında sunulan linki tıklayabilirsiniz.

Yerden Isıtma Sistemi Neden Tercih Edilmeli?

 • Zeminden ısıtma sistemi ekonomik, sağlıklı ve konforludur.
 • Kolay bir şekilde ısınma sağlar.
 • Günümüzde oldukça yaygınlaşan bu sistem üretiminde kullanılan ürünler sayesinde oldukça yaygınlaşmış ve popüler bir hal almaya başlamıştır.
 • Zeminden ısıtma sistemi ile %20 ya da %50 ye varan enerji tasarrufu sağlanmaktadır.
 • Sağlıklı olduğu gibi ekonomik ısıtma sistemi arasındadır.
 • Kullanılan homojen sayesinde sıcaklık sağlanır bu da havanın nem dengesinin bozulmamasını sağlar.
 • Sıcaklık derecesi az miktarda olduğundan dolayı bulunan ortamda yüksek derecede hava akışı bulunmaz.
 • Dairenizde bulunan duvarlar ya da perdelerde herhangi bir kirlenme durumu söz konusu değildir.

Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. Yerden ısıtma diğer enerji kaybına neden olacak ve taban bölümü birikmelerine neden olan radyatörlü olarak kullanılan sistemlere karşı oluşan sıcak hava yastıklarına istinaden gereksiz yere neden olmamaktadır. Radyatörlü ısıtma sistemleri 70 ile 90° arasında çalışır. Radyatörün üzerinde yüksek sıcaklıktan dolayı ortamdaki nemi azaltıyor fakat üst bölgelerde kirliliğe sebebiyet veriyor. Oysaki yerden ısıtma sistemleri için 35 ya da 40° yeterli olmaktadır. Bu şekilde kullanıldığında daha konforlu ısınma sağlarsınız. Yapısında herhangi bir bağlantı parçaları ya da göze hitap etmeyen ve kullanım alanını daraltmayan malzemeler kullanılmamaktadır.

Sektörde bir de elektrikli yerden ısıtma sistemleri mevcuttur. Bu sistem hakkında da detaylı bilgiye ulaşmak adına linki tıklayabilirsiniz.

Yerden Isıtma Sisteminin Diğer Sistemlere Göre Avantajları

 • Mimari bakımdan ortamda görünen herhangi bir ısıtıcı bulunmamaktadır.
 • Diğer ısıtıcı sistemleri, ile karşılaştırıldığında %20 ve %50 ye kadar tasarruf sağlamaktadır.
 • Apartmanlarda %15 ve %20 villalarda %25 ve %40 spor salonlarında ise bu tasarruf %70 ye kadar artış göstermektedir.
 • Ayrıca havayı kurutmaz ve Yerden Isıtma Sistemi nde binanın tamamı da ısıtıcı olarak kullanılmaktadır.
 • Havayı yakmaz bu nedenle de nem dengesini bozmamaktadır.
 • Taban sıcaklığına bağlı olarak 27 ya da 28° lere göre yapılması ile beraber toz kaldırması ya da yakması söz konusu bile olmamaktadır.

Yerden ısıtma sistemiyle kalorifer sistemi arasındaki farkların yer aldığı sayfamızı da inceleyebilirsiniz. Bu sayede seçim yaparken doğru kararlar da vermiş olursunuz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama