Kombide Voltaj Sorunu

Kombide Voltaj Arızası Nedir?

Kombi şebekeden aldığı elektrik ile çalışmaktadır. Şebekeden altığı elektrikte bir dalgalanma meydana geldiğinde kombi bu dalgalanmadan etkilenerek arıza yapabilmektedir. Oluşan arıza durumlarında da genelde kombi çalışmamaktadır.

Arıza Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Kombiler günümüzde birçok marka ve modelde aynı zamanda çeşitte daire ve konutlarımızda yerini alarak kullanılır. Kombilerin marka model ve çeşitlerine göre ekranda hata kodları yer almaktadır. Voltaj sorunlarında da kombi genelde bu sorunu ifade etmek amacı ile ekranda hata kodu belirecektir. Kombinizin marka modeline ve çeşidine bağlı olan kullanım kılavuzunu incelediğinizde açıklaması geri besleme sorunu ya da voltaj sorunu olarak görünüyor ise cihaza müdahale etmeye çalışmayın. Cihaz resetleme işlemini otomatik yapacaktır. Sorunun uzun süre devam ettiği durumlarda dairenize elektrikçi çağırarak elektrik voltajını ölçtürebilirsiniz. Voltaj düşük ya da yüksek çıkarsa elektrikçi size ona göre bir öneride bulunur. Voltajın normal çıktığı durumda ise muhtemel sebep kombi arızasıdır.

Sorun Nasıl Çözümlenir?

Bir kombide voltaj sorunu yaşanıyor ve voltaj ölçüldüğünde normal (220 Volt) çıkıyor ise bu durumda kombi parçalarında sorun var demektir. Kombilerde genelde voltaj problemi yaşandığında (sık sık elektrikler gidip geldikten sonra genelde yaşanılır) elektronik kart yanmakta veya hasar görmektedir. Elektronik kart arızası durumunda parça teste alınır, yapılabilir ise elektronik kart tamiri yapılır, olmaz ise sıfırı ile değişimi yapılır ve sorun çözümlenir. Uygulama sırasında kullanıcı talebi de önemlidir.

Sorunun çözümlenmesi adına uzman yardımı almanız önemlidir. Cihazınıza kendiniz müdahale etmeye kalkmayın. Aksi halde sorun çözümlenmeyecek aksine büyüyecektir. Sağlık açısından sorunlar da yaşayabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka uzman yardımı alın önerisinde bulunmaktayız.

Bu Sorunu Yaşamamak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Kombide özellikle de kış dönemlerinde karşılaşılan (her dönem karşılaşılabilir) Voltaj Sorununun önüne geçmek adına “KOMBİ REGÜLATÖRÜ” kullanmanız gerekir. Bu cihazı kullanmıyorsanız voltaj sorununu mutlaka yaşarsınız. Daha öncesinde voltaj sorunu yaşayıp kombiye müdahale edilerek sorun çözümlendi ise yine aynı sorunla karşılaşabilme ihtimaliniz yüksektir. Bu gibi durumlarda kombi regülatörü kullanmazsanız eğer kombinize yapılan işlem garantiye girmez. Aynı uygulama için yine ücret ödemek durumunda kalırsınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. İbrahim Öztürk dedi ki:

  Merhaba kombi demirdöküm kalisto 2 günde bir,duruyor ateşleyemiyordu.kspatıp biraz bekleyince düzeliyordu.çok tamir parası ödedim bütün parçalar değişti yine düzelmedi.elimdeki multi metreyi takip gözledim.değişkdn öldüğü gibi 180 volta düşünce kombi çalışmıyor resetlryip ateşlemeye çalışıyor.voltaj düzelince çalışıyor bununla ilgili ne yapabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… iyonizasyon elektrodunda veya ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Anakart veya gaz valfi arızalı olabilir. Teknik yardım için bizlere 0850 811 88 22’den ulaşabilirsiniz.

 2. mustafa bekteş dedi ki:

  kombimin hidrobilok altından su kaçırıyordu aydın teknik yetkili servis hidrobilok u değiştirdi sonra 3Y arızası vermeye başladı 12 yıl voltaj regülötörü ile kullandım hiç arıza vermedi gece 23:00 den sonra voltaj 225 volt un üzerine çıktığında arıza vermiyor 225 voltun altına düştüğünde 3Y arızasına geçiyor elimdeki voltaj regülatörü 217 ile 220 arasında çalışıyor gündüzleri devamlı 3Y arızasına geçiyor yardımınıza ihtiyacım var ALLAH rızası yardım edin.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… 3Y arızasının hidroblok ile alakası olmaz. Ancak 3Y dediğimiz durum baca sistemine bağlıdır. Tabi kombiniz yoğuşmalı ise devirli fan veya kart arızası olabilme ihtimali yüksek. Bizden bu konuda yardım almak istiyorsanız cihazı gelip yerinde incelememiz, arızayı tespit etmemiz ve arızalı parçaya müdahale etmemiz gerekiyor. Yani kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Teknik yardım için; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Petek Yıkama