Ocak Çalışıyor Kombi Çalışmıyor

Ocak Yanıyor Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi kullanılan konutların genelinde doğalgazlı ocaklar da yer alır. Doğalgaz konut içerisinde kombi olsun olmasın mutlaka yer alır ve kullanılır. Ocakların da günümüzde doğalgaz ile çalışıyor olması ve talep edilmediği durumlarda LPG ye de dönüşüyor olması doğalgaz kullanımını artırmaktadır. Konut içinde ocak çalışıyor kombi çalışmıyor ise sorun nedir ve nasıl çözümlenir? Merak ediyorsanız eğer yazımızı incelemeye devam ediniz.

Ocak Çalışıyor Kombi Çalışmıyor ise eğer bu daire içinde doğalgaz olduğu anlamına gelir. Yani kombide yaşanılan sorun doğalgaz yokluğu sebebi ile değildir. Dairede doğalgaz olmasaydı ocağınız da çalışmazdı. Ocak ve kombi her ikisi de çalışmıyor ise linki tıklayabilirsiniz.

Ocak Çalışıyor Kombi Çalışmıyor

 • Kombi yanındaki gaz vanasını kontrol edin Gaz vanasının açık olduğundan emin olun. Kombi yanındaki gaz vanası kapalı ise bu sebeple çalışmıyor olabilir. Gaz vanası boru ile aynı hizada olmalıdır. Aynı hizada değilse yani “T” şeklinde ise kapalı demektir. Boru ile aynı hizaya getirerek vanayı açmalısınız.
 • Kombi su basıncını kontrol edin Kombi su basıncı düşük veya yüksek olduğunda da arızaya geçer ve çalışma olmaz. Bu durumda basınç düşük ise doldurma musluğu ile su basmak, basınç yüksek ise kalorifer havasını alarak basıncı düşürmek gerekir. Bu uygulamaları servis çağırmadan önce kendiniz de yapabilirsiniz.
 • Kombiye reset atın Ocak çalışıyor olmasına rağmen kombi çalışmıyorsa ve özellikle ekranda hata kodu beliriyor ya da arıza ledleri yanıyor ise resetleme işlemi uygulayın. Maksimum 3 kez reset atmanız gerekir. Resetleme sonrasında da sorunda düzelme olmaz ise yapmanız gereken başka bir işlem veya uygulama bulunmaz.

İşlemleri uyguladınız ancak yine de kombiniz çalışmıyorsa kombide sorun vardır. Kombi tamiri için linki tıklayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (54 Yorum)

 1. Gizem K dedi ki:

  Merhabalar kombimde ekrandanın da görüntüleri gözükmüyor ocağım yanıyor ama sıcak su ve kalorifer çalışmıyor su basıncı normal reset düğmesine basıyorum ama ekran da görüntü olmadığı için resetlendiği anlaşılmıyor ne yapmam gerekir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gizem Hanım… Ekrana elektrik gelmediği için elektriksel bir sorun söz konusudur. Kombi şalterinin açık olduğundan eminseniz elektrik bağlantılarında veya kombi kartında sorun olabilir. Bu konuda teknik servis yardımı almalısınız. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef.

 2. Mehmet can dedi ki:

  Merhaba, Daikin marka kombi kullanıyorum petekler ısınmıyor ocak veya sıcak suda sorun yok ekranda herhangi bir hata oluşmuyor resetleme,hava alma gibi diğer işlemleri yaptım yakın zamanda Petek temizliğide yapılmıştı fakat şuan petekler ısınmıyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Petek ve tesisat vanaları açıksa, kombi su basıncı ideal değerdeyse yapabileceğiniz bir işlem yok demektir. Yani arıza durumu hem tesisata hem de kombiye bağlı olabilir. Bu konuda teknik servis yardımı almalısınız.

 3. Sezgin Avcı dedi ki:

  Kombi olmadan mutfakta ocak calişirmi
  Ocak yanması için kombi sartmi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sezgin Bey… Dairede gaz olduğu sürece ve ocakta gaz bağlantısı olduğu sürece ocağı kullanabilirsiniz. Daire içinde ocağın çalışması için kombi kullanmak şart değildir. Kombiye gelen gaz ayrı, ocağa gelen gaz ayarıdır.

 4. Adem Yavuz Arslan dedi ki:

  Kombide elektrik yok ama Ocak çalışıyor Su ve petekler ısıtmıyor reset atma işlemi kombiye elektrik gitmediği için gerçekleşmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adem Bey… Kombiye enerji gelmiyorsa bu durum cihazın veya dairenin elektronik sistemine bağlıdır. Yani ocağın çalışması ile bir bağlantısı olmaz. Kombiye enerji gelmediği sürece hiçbir konumda çalışma da beklenilmez. Bu durumda kontrol ve müdahale için servis yardımı almanız gerekiyor. Cihazın kartında, bağlantılarda, sigortada veya dairenize gelen elektrikte bir sorun olabilir.

Petek Yıkama