444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Ocak Çalışıyor Kombi Çalışmıyorslogan
down
Paylaş:

Ocak Yanıyor Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi kullanılan konutların genelinde doğalgazlı ocaklar da yer alır. Doğalgaz konut içerisinde kombi olsun olmasın mutlaka yer alır ve kullanılır. Ocakların da günümüzde doğalgaz ile çalışıyor olması ve talep edilmediği durumlarda LPG ye de dönüşüyor olması doğalgaz kullanımını artırmaktadır. Konut içinde ocak çalışıyor kombi çalışmıyor ise sorun nedir ve nasıl çözümlenir? Merak ediyorsanız eğer yazımızı incelemeye devam ediniz.

Ocak Çalışıyor Kombi Çalışmıyor ise eğer bu daire içinde doğalgaz olduğu anlamına gelir. Yani kombide yaşanılan sorun doğalgaz yokluğu sebebi ile değildir. Dairede doğalgaz olmasaydı ocağınız da çalışmazdı. Ocak ve kombi her ikisi de çalışmıyor ise linki tıklayabilirsiniz.

Ocak Çalışıyor Kombi Çalışmıyor ise

 • Kombi yanındaki gaz vanasını kontrol edin Gaz vanasının açık olduğundan emin olun. Kombi yanındaki gaz vanası kapalı ise bu sebeple çalışmıyor olabilir. Gaz vanası boru ile aynı hizada olmalıdır. Aynı hizada değilse yani “T” şeklinde ise kapalı demektir. Boru ile aynı hizaya getirerek vanayı açmalısınız.
 • Kombi su basıncını kontrol edin Kombi su basıncı düşük veya yüksek olduğunda da arızaya geçer ve çalışma olmaz. Bu durumda basınç düşük ise doldurma musluğu ile su basmak, basınç yüksek ise kalorifer havasını alarak basıncı düşürmek gerekir. Bu uygulamaları servis çağırmadan önce kendiniz de yapabilirsiniz.
 • Kombiye reset atın Ocak çalışıyor olmasına rağmen kombi çalışmıyorsa ve özellikle ekranda hata kodu beliriyor ya da arıza ledleri yanıyor ise resetleme işlemi uygulayın. Maksimum 3 kez reset atmanız gerekir. Resetleme sonrasında da sorunda düzelme olmaz ise yapmanız gereken başka bir işlem veya uygulama bulunmaz.

İşlemleri uyguladınız ancak yine de kombiniz çalışmıyorsa kombide sorun vardır. Kombi tamiri için linki tıklayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (24 Yorum)

  1. Merhaba ocak çalışıyor musluklarda sıcak suda var fakat petekler çalışmıyor kombide su seviyeleride normal arıza koduda yok yardımcı olabilirmisiniz

   1. Merhaba Sibel Hanım… Bu durumda yapabileceğiniz kontrol ve işlemler; petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi basıncı 1 ile 2 bar yani 1,5 bar seviyesinde olmalıdır. Düşükse su basma işlemi uygulamanız gerekir. Tüm bu değerler normalse yine de petekleriniz ısınmıyorsa; kalorifer sensörü, anakart, pompa, üç yollu vana gibi birçok parçada sorun olabilme ihtimali var. Arızayı yerinde görüp müdahale etmemiz gerekiyor.

  2. Gece çalışırken kombinin ana şalteri atıp ceryanı kesti .bir iki kaldır dıktan sonra şalter devreye girdi lakin kombiye ceryan gelmedi led ekran ve kırmızı ikaz lambası dahi yanmıyor.sigortanın giriş ve çıkış yerinde ceryan var ama kombiye sirayet etmiyor..Teşekkürlerimle.torunlara acil yardım .üşümesinler.

   1. Merhaba Ahmet Bey… Kombinizin muhtemelen anakartında sorun var. Ekrana ışık ve elektriği veren anakarttır. Dairenizde elektrik kesintisi yoksa, şalter açıksa ve şalterde bir sorun yoksa anakart arızası denilebilir. Bu konuda servis yardımı almanız gerekir. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

   1. Merhaba Royal Bey… Kombinizin marka ve modelini de belirtirseniz size yardımcı olmaya çalışırız. Kombilerde arıza kodları marka modellere göre değiştiği için net bir bilgi de sunamıyoruz. Dilerseniz direk 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak da yardım alabilirsiniz.

  3. merhaba, bende arçelik marka eski tip şofben var eski dediğim herhangi bir değer okunabilen elektronik bir ekrana sahip olmamasını belirtmek amacıyla, daire merkezi ısıtmayla ısınıyor, ocak ve sıcak su için şofben kullanıyorum. ocakta gaz var ancak şofbenin içinde yanan küçük alev artık yanmıyor. nasıl yakacağımı bilmiyorum. gaz vanası açık bundan eminim. yardımcı olursanız sevinirim

   1. Merhaba Eda Hanım… Cihazınız doğalgazlı ancak anladığım kadarıyla çakmaklı şofbenlerden. Bu çeşit şofbenler çok eski olduğu için biz müdahale etmiyoruz maalesef. O yüzden size üzülerek yardımcı olamıyoruz.

  4. Merhaba kombide ateşleme sıkıntısı var günüz vakti çalışıyor ama bazen gündüzde sıkıntı çıkartıyor su açıkken duruyor kırmızı işaret yanıyor resete basıyorum tekrar devreye giriyor biraz çalışıp dururuyor gündüz fazla yapmıyor ama gece vakti cok yapıyor belki 10 kere resetliyorum o zaman düzeliyor. Neden yapar ben düzelte bilirim miyim yoksa servisi mi çağırmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim

   1. Merhaba Kerim Bey… Kombi sorunlu olsa bu sorun gece gündüz yani kombi açık olduğu sürece yaşanır. Belirli dönemlerde sorun oluşmaz. Şebeke suyunun en çok kullanıldığı saatler genelde gündüz saatleridir. Akşam saatleri şebeke suyu daha az kullanılır. Gece bu oran daha da azalır. Dairenize gelen şebeke tazyiği çok yüksekse cihaz yüksek tazyik sebebiyle akşam ve gece saatlerinde arızaya geçiyor olabilir. Eviye altlarında genelde tazyik ayarlanabilir kısım vardır. Buradan tazyiği kısın ve deneme yapın. Bu işlemi kapı dışındaki su saatinden de yapabilirsiniz. Su tazyiğini kıstığınızda sorun olmuyorsa bu şekilde kullanmaya devam edin. Ancak yine sorun oluyorsa kombiyi yerinde görüp incelemek gerekir.

Diğer Yorumlar