Ocak Çalışıyor Kombi Çalışmıyor

Ocak Yanıyor Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi kullanılan konutların genelinde doğalgazlı ocaklar da yer alır. Doğalgaz konut içerisinde kombi olsun olmasın mutlaka yer alır ve kullanılır. Ocakların da günümüzde doğalgaz ile çalışıyor olması ve talep edilmediği durumlarda LPG ye de dönüşüyor olması doğalgaz kullanımını artırmaktadır. Konut içinde ocak çalışıyor kombi çalışmıyor ise sorun nedir ve nasıl çözümlenir? Merak ediyorsanız eğer yazımızı incelemeye devam ediniz.

Ocak Çalışıyor Kombi Çalışmıyor ise eğer bu daire içinde doğalgaz olduğu anlamına gelir. Yani kombide yaşanılan sorun doğalgaz yokluğu sebebi ile değildir. Dairede doğalgaz olmasaydı ocağınız da çalışmazdı. Ocak ve kombi her ikisi de çalışmıyor ise linki tıklayabilirsiniz.

Ocak Çalışıyor Kombi Çalışmıyor

 • Kombi yanındaki gaz vanasını kontrol edin Gaz vanasının açık olduğundan emin olun. Kombi yanındaki gaz vanası kapalı ise bu sebeple çalışmıyor olabilir. Gaz vanası boru ile aynı hizada olmalıdır. Aynı hizada değilse yani “T” şeklinde ise kapalı demektir. Boru ile aynı hizaya getirerek vanayı açmalısınız.
 • Kombi su basıncını kontrol edin Kombi su basıncı düşük veya yüksek olduğunda da arızaya geçer ve çalışma olmaz. Bu durumda basınç düşük ise doldurma musluğu ile su basmak, basınç yüksek ise kalorifer havasını alarak basıncı düşürmek gerekir. Bu uygulamaları servis çağırmadan önce kendiniz de yapabilirsiniz.
 • Kombiye reset atın Ocak çalışıyor olmasına rağmen kombi çalışmıyorsa ve özellikle ekranda hata kodu beliriyor ya da arıza ledleri yanıyor ise resetleme işlemi uygulayın. Maksimum 3 kez reset atmanız gerekir. Resetleme sonrasında da sorunda düzelme olmaz ise yapmanız gereken başka bir işlem veya uygulama bulunmaz.

İşlemleri uyguladınız ancak yine de kombiniz çalışmıyorsa kombide sorun vardır. Kombi tamiri için linki tıklayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (58 Yorum)

 1. Sema dedi ki:

  Kredili saat kullanıyoruz saatin kredisinin bittiğini farkettigimizde krediyi yeniledik ama kombi çalışmıyor. Sıcak su gelmiyor ve petekler çalışmıyor. Ocak çalışıyor ama. (Kombinin ışığı yanıp sönüyor. )

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sema Hanım… Firma olarak kombi bakım ve onarım hizmeti vermekteyiz. İlgili firma ile irtibat kurarsanız size daha sağlıklı bilgi vereceklerdir.

Petek Yıkama