Elektriği ve Isınmayı Kolaylaştıran Yöntem

Elektriği ve Isınmayı Kolaylaştırmanın Yolu

  • Elektriği ve Isınmayı Kolaylaştıran Yöntem konusu başlığı altında sunacağımız bilgiler “Cam Kiremit” sistemi ile alakalı olacaktır. Bu sistem Soltech Sigma ve Soltech Power adı altında sunulur.

Soltech Sigma ve Soltech Power Sistemi Nedir?

  • Konut içerisinde sıcak su temini, ısınma ve elektrik ihtiyacına karşılık sunan cam kiremitli sistemdir

Soltech bilinen kiremitlerin aksine cam kiremitler ile güneş ışınlarından yararlanarak konut içinde hava tabanlı ya da su baslı ısıtma sistemini kullanarak konutu ısıtmaktadır. Sisteme göre çatıya yerleştirilen cam kiremitler küçük bir güneş pili yardımı ile evin enerji ihtiyacını da karşılamaktadır. Bu sayede çifte çözüm sunan sistem olarak bilinir.

Cam kiremitler ışığı geçirse de kiremitlerin zemini emici siyah bir kumaşla kaplıdır. Kumaş çatının üstünden evin içinin görülmesine engel olur. Aynı zamanda çatıdaki kolonların içinde güneş ışınlarını absorbe eder. Bu sayede yeterli ısınmanın gerçekleşmesi durumunu kolaylaştırır.

Sistemi Kim Geliştirdi?

►►► Sistem İsveçli Soltech Energy tarafından geliştirilmiştir. Ülkemizde henüz kullanıma geçilmemiştir.

Ülkemizde de kullanılmaya geçildiğinde eminiz ki bütün ısınma, sıcak su ve elektrik sistemleri devre dışı kalacak… Her şey tek bir sistem üzerinde yoğunlaşacak ve bu sayede kullanıcılar da tek bir sistemi tercih ederek tüm bu ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra ücretsiz kullanım da sağlayabilecek…

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama