444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kalorifer Suluğu Nedir?slogan
down
Paylaş:

Kalorifer Suluğu Ne İşe Yarar?

Kış dönemine girildiğinde ısınmak en büyük ihtiyaçtır. Fakat sağlığı etkilemeden veya sağlık sorunları yaşamadan ısınmak daha da önemlidir. Bu anlamda gerekli olan şey ise Kalorifer Suluğu kullanmaktır.

Kalorifer Suluğu Nedir?

Kış aylarında kaloriferlerin çalışması nedeniyle ortam havasız ve nemsiz kalır. Nemsiz olan ortamlarda birçok sağlık sorunu yaşanabilir. Bu sağlık sorunlarını yaşamamak, ortamdaki nemi artırmak amacı ile kalorifere takılarak kullanılan suluk şekline benzer parçadır.  

Kalorifer Suluğu Kullanımı Önemli mi?

Kalorifer sistemi kullanılan konutlardaki çoğu kişilerde var olan hastalıklarının aniden kronikleşmesi, baş ağrısı, nefes yolunun tahriş olmasına, astım ya da sinüzit, öksürük hatta çocuklu olan ailelerde çocukların beyin uyuşmasına neden veren hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden tüm tüketicilerimize yoğun geçen kış aylarında kaloriferlerin ortamı kurutmaması adına kalorifer suluğu kullanımını önermekteyiz. Bu suluk ortamda ki nemi yarı yarıya indirerek kullanıcıların rahat zaman geçirmesine birebirdir. Astım, bronşit ve sinüzit hastalığı olanlar muhakkak böyle durumlarda ağızdan bol sıvı tüketmeleri gerekir.

  • Ortam havasız kaldığından dolayı vücuda yayılmakta olan oksijenin azalması önemli olan organların da oksijensiz kalmasına neden olabiliyor. Bu durumdan da en çok zarar gören damarları yeteri kadar gelişmeyen küçük çocuklardır. Bu nedenle çocuklu aileler bu durumdan oldukça rahatsız olarak hep bir tedirginlik duyarlar. Çocuklar diğer bireylere nazaran daha çok oksijen gereksinimi duydukları ve sürekli olarak gelişen beyinlerinin oksijensiz kalma durumuna dayanamadığı tüm uzmanlar tarafından kesinleşmiştir. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemleri zayıflayan yaşlı kişilerin de bu durumdan etkilendiğine tüm uzmanlar dikkat çekmektedir. Ortamda bulunan nem normal şartlara göre her zaman %50 civarında olmalıdır.

Kalorifer kullanımında bulunan ortamı kurutmamak amacıyla petek suluğu kullanmadan sizlere alabileceğiniz önlemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Eğer dairenizde petek suluğu kullanmıyorsanız; kaloriferlerinizin üzerine ıslak bir bez koyabilir ya da dairenizde katalitik kullanıyorsanız çaydanlık ya da buna benzer kaplar koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra da elektrikli su ısıtıcı bulunduğunuz odada kullanabilirsiniz. Yıkanmış ve iyi bir şekilde durulanmış çamaşırlarınızı da oda içerisinde bırakmanız halinde odanın nemlendirilmesi sağlanabilir.

Sizler bu şekilde uğraşmak yerine kalorifer suluğu kullanarak her daim odanın nemlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Fiyat bakımından oldukça uygun olan kalorifer suluğu bu nedenle de bütçe bakımından kullanıcıları maddi anlamda etkilememektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.