En İyi Isıtan Kombi

Konu Başlıkları

En İyi Isıtan Kombi Hangisi?

Genelde kullanıcıların düşüncesi en ucuz kombi en kötü kombi, en pahalı kombi en iyi kombi gibidir. Fakat durumu bu şekilde özetlememek gerekir. Pahalı olan ürünlerin geneli daha kalitelidir, fakat her zaman iyi olmayabilir. Kalite ile iyi kavramı karıştırılmamalıdır. Özellikle de söz konusu kombi ise ve kombi ile beklentiye yanıt almak ise diğer bir ürünlerle asla karşılaştırılmamalıdır. Kombiler tüketici beklentisine göre çalışan ve çalıştırılan cihazlardır. Bu unutulmamalı tercihler ona göre yapılmalıdır.

  • En iyi ısıtan kombi kullanıcı beklentisini karşılayan kombidir.

Kullanıcının sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılıyor ise en iyi kombi odur. Piyasada birbirinden çok marka ve modellerde kombiler yer alır. Her bir kullanıcı beklentisi aynı değildir, tabi dairelerinden tutun da binanın özelliklerine kadar her bir durum farklıdır. Bu gibi durumlar sebebi ile de denilebilir ki en iyi kombiye ulaşmak için doğru seçim yapmak gerekir ve beklentiyi düşünmek gerekir.

  • Beklentinize göre, bütçenize göre, dairenizin ve binanızın özelliklerine göre kapasite açısından uygun bir kombi tercihi yaparsanız en iyi kombiye ulaşmış olursunuz.

En iyi kombi bizlere göre sizlerin taleplerini en iyi şekilde karşılayabilecek bir kombidir.  Bu sebeple de en başta tercihlerinizi doğru şekilde yapın önerisinde bulunmaktayız.

Kombi alırken öncelikle dairenizin brüt metrekaresini bilmeniz gerekir. Brüt metrekareyi 150 ile çarpın. Daireniz; dükkan üstünde, en üst katta ya da zemin katta ise bu durumda çıkan sonuca %10 eklemeniz gerekir. Bu işlem sonrasında çıkan sonuç sizleri; beklentinize yanıt verebilecek kapasitede olan en iyi kombiye ulaştırır.

Tabi şunu da göz ardı etmemek gerekir. Günümüzde her konuda her daire aynı özellikte değildir. Her bir konutun her bir dairenin büyüklüğü farklıdır. Tıpkı kombilerin piyasada marka model ve çeşitlerinin olması gibi… Kombilerin çeşitlerinin yoğun olmasının sebebi de konutların büyüklüklerinin farklı olmasıdır. Bu açıdan zaten çoğu kullanıcımız kombi almada zorlanır ve genelde yanlış tercihler yapabilir.

Bir de sunulan bilgiler iyi izolasyonlu konutlar için geçerlidir. Orta izolasyonlu konutlarda brüt metrekare ile 120 yi çarpma sonucunda çıkan sonuç en iyi kombiye ulaştırır. Binadaki izolasyon çok iyi ise bu durumda brüt metrekare 80 ile de çarpılabilir. Yani En İyi Isıtan Kombi ye ulaşmak adına dairenizin brüt metrekaresini bilmeniz ve izolasyonun iyilik derecesinden emin olmanız gerekmektedir. Bu bilgi dışında beklentinize yanıt alacağınız her tür kombi sizin için iyi kombi konumundadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Hayati DEVRAN dedi ki:

    ben erzincanda yaşıyorum mevcut evimizin üstüne dublek ahşap ev yaptırdım tüm duvarlar 50 cm aralıklarla 10×10 dikme kalaslar ve bu kalasların içten ve dıştan 3 cm lik tahtalar ile kaplandı aralarına 10 cm lik izocam konuldı dıvarlar içten ve dıştan perlit kumu ile sıva yapıldı bir duvarın kalınlığının toplamı en az (iç ve dış toplam 5 cm perlit sıva ve 6 cm ahşap tahta ile 10 cm izocam) olduğundan acaba yalıtım yeterlimidir ayrıca dubleksin zemin kat alanı 180 m² + üst alan 100 m² acaba hangi özelliklerde kaç kw ve hangi marka kombiyi kullanmalıyım petekler eca ve demir döküm tesisat mobil sistem. toplamda 20 metre tül

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Hayati Bey… Daireniz büyük. Isı yalıtımı açısından uygulanan işlemler yeterli gelebilir. Ancak kombi kapasitesi için proje çizdirmeniz gerekir. Dairenin büyüklüğü kadar kalorifer sayısı ve ebatları da önemlidir. Tek bir kombi yeterli gelmeyebilir. Yüksek kapasitede bir kombi veya düşük kapasitede 2 kombi almanız gerekebilir. Proje çizdirirseniz proje ekipleri size bu konuda daha net bilgi verecektir.

Petek Yıkama