yandex metrica
Elektronik Kart Tamiri » Hızlı ve Garantili Çözümler

Elektronik Kart Tamiri

Kombide beyin görevinde olup tüm parçaları yönetmekte olan bir parçadır. Kombilerde en önemli parçadır diyebiliriz. Kombide oluşan hemen her sorunda elektronik kart arızasına rast gelinebilir.

Kombide Elektronik Kart Tamiri Yapılabilir mi?

Kombide elektronik kart tamiri yapılabilir. Fakat bu işlem elektronik kartın arıza durumuna bağlı değişmektedir. Bazı arıza durumlarında tamir mümkün olmaz. Bu durumlarda mutlaka temin edilir ise değişimi yapılmaktadır.

elektronik kart tamiri

 

Kombide Elektronik Kart Tamirinde Hangi Uygulamalar Yapılır?

  • Arızalı olan elektronik kart üstündeki tüm elektronik komponentler (kondansatör, diyot, tristör, triyak, direnç, mosfet, entegreler gibi) V/I komponent test cihazı yardımı ile devre üstünde teker teker V/I yani Akım/Gerilim eğrilerinin takibi ile test altına alınır. Arızalı olan bölüm test sonrasında ortaya çıkar ve tamiri mümkün ise tamir uygulaması yapılır. Arızalı olduğundan şüphe duyulan komponent sağlam görünse bile her ihtimale karşı yeni komponent ile karşılaştırılır bu şekilde de tespit yapılarak gereken müdahale yapılabilir.

Devre üstünde sağlam olduğu net olarak tespit edilemeyen komponetler vakumlu sökme havyaları yardımı ile devreden sökülüp, devre dışı bırakılarak test edilebilir.

Neden Elektronik Kart Tamiri Tercih Edilmeli?

  1. Fiyat bakımından değişim maliyetinin neredeyse yarısı kadardır.
  2. Tamir işlemi için de 1 yıl garanti sunulur.
  3. Tamir işlemi ile de yaşanılan sorun çözümlenebilir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?