444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Star Bridge Extra Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Baymak Star Bridge Extra Hata Kodları

Sayfamızda sunacağımız bilgiler Baymak Star Bridge Extra 24 Fi/31 Fi model kombiler için geçerlidir.

 1. E01 Arıza Kodu Nedir? Gaz beslemesi-blokaj sorunudur.
 • Çözüm  Cihazınıza gaz geldiğinden emin olun. Cihazı resetleyin. Arıza durumu devam ediyorsa Baymak Servisi yardımı alın. Anakart, gaz valfi, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu sorunu yaşanıyor olabilir. Servis ekiplerince sorun yerinde tespit edilir ve çözüm sağlanır.

 1. E02 Arıza Kodu Nedir? Emniyet termostat sensör sorunudur.
 • Çözüm  Aşırı ısınma problemi olarak da bilinen arıza kodudur. Öncelikle cihazda su olduğundan emin olun. Resetleme işlemi yapın. Sorunda düzelme olmaz ise mutlaka Baymak Servisi ile görüşerek yardımlar alın. Üç yollu vana konum değiştiriyor ise, ana eşanjör kireçlenmiş ise, kalorifer filtresi tıkanmış ise ya da pompa sıkışmış ise bu sorun yaşanıyor olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Nedir? Baca termostat sorunudur.
 • Çözüm  Atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtir. Fan, prosestat, anakart arızasında, baca sensöründe sorun olduğunda, bacanın yerinden çıktığında ya da tıkalı olduğunda bu sorun yaşanabilir. Teknik açıdan mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. E04 Arıza Kodu Nedir? Geçici alev kaybı sorunudur.
 • Çözüm Öncelikle cihazı resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında arıza durumu devam etmekte ise servisi arayın. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir.
 1. E05 Arıza Kodu Nedir? Kalorifer sensör arızasıdır.
 • Çözüm  Kaloriferlerin ısıtma yapmayacağı arıza durumudur. Bu arıza durumunda kalorifer ntc sinde sorun olabilmektedir ya da kablolarında kopma veya kısa devre olabilmektedir. Teknik açıdan mutlaka servisi aramalısınız. Net tespit yapılır ve sorun yerinde çözümlenir.
 1. E06 Arıza Kodu Nedir? Kullanım suyu sensör arızasıdır.
 • Çözüm Sıcak su ntc sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda sıcak su sensörü dışında kablolarda da sorun olabilir. Yerinde tespit edilmesi gereken bir arıza durumudur. Bu nedenle de Baymak Servisi’ni aramalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Nedir? Düşük su basınç problemidir.
 • Çözüm  Bu durumda su basıncını kontrol etmelisiniz. Normal değerde (1,5 bar) olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Baymak Star Bridge Extra model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu vardır. Bir süre kadar beklemelisiniz. Arıza durumu devam ediyorsa servisi aramalısınız.
 1. E11 Arıza Kodu Nedir? Emniyet termostatının devre dışı kaldığını belirtir.
 • Çözüm Düşük sıcaklık sistemi için emniyet termostatı devre dışı kalmış demektir. Cihazı resetlemeli sorun düzelmez ise servis yardımı almalısınız.
 1. E18 Arıza Kodu Nedir? Sistem su doldurma fonksiyonunun devreye girdiğini belirtir.
 • Çözüm Sistem kendiliğinden su doldurma işlemini yapacaktır. Bir süre kadar beklemenizi tavsiye ederiz. Cihaza müdahalede bulunmayın.
 1. E19 Arıza Kodu Nedir? Sisteme su doldurma fonksiyonunda sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Sisteme su dolumunun başarılı bir şekilde yapılmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.
 1. E25 Arıza Kodu Nedir? Maksimum sıcaklık sorunudur.
 • Çözüm Genelde en sık yaşanan sorunlardan biridir. Öncelikle kombi su basıncının normal değerde olduğundan emin olun. Cihazınız kalorifer konumunda ise petek vanalarına bakın, vanalar kapalı ise mutlaka açın. Yine de sorun yaşanıyor ise Baymak Servisi’nden yardım alın. Sorun ancak yerinde görüldüğünde net bilgiler verilebilir. İşi uzmanına bırakmalısınız.
 1. E31 Arıza Kodu Nedir? Sıcaklık kontrol sistemi-elektronik kontrol kartı iletişimi yok.
 • Çözüm  Bu gibi arıza durumlarında cihazı kullanıcı olarak resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonra da sorun devam etmekte ise servis yardımı almalısınız. Baymak Servisi’ni arayınız.
 1. E35 Arıza Kodu Nedir? Alev oluşum sorunudur.
 • Çözüm  Alev oluşumunda meydana gelen sorunu belirten arıza kodudur. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemini birkaç kez tekrar edin. Sorunun düzelmediği ve devam ettiği durumlarda teknik destek alabilirsiniz.
 1. E80-E96 Arıza Kodu Nedir? Devresel kontrol sistem sorunudur.
 • Çözüm  Cihazı resetlemek sorunun düzelmesine yardımcı olmaz. Bu gibi arıza durumlarında kesin çözüm için mutlaka servisi arayınız.
 1. E97 Arıza Kodu Nedir? Yanlış enerji besleme elektrik frekansı sorunudur.
 • Çözüm  Cihazın doğru frekansta olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu kontrolü ancak uzman servis ekipleri yapabilir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale edemezseniz mutlaka servis yardımı alın.
 1. E98-E99 Arıza Kodu Nedir? Ana kontrol panosu elektriksel arızadır.
 • Çözüm  Cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan net tespit ve çözüm adına Baymak Servisi’ni arayın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Baymak star bridge 24 fi kombiyi 3 aydır kullanıyorum. Bir haftadır E8 hatası veriyor. Resetleyip tekrardan kombiyi çalıştırdığımda 5 dk içinde tekrardan aynı hatayı veriyor. Kombi hata kodlarına baktım ve böyle bir kod yok. Servisle görüştüm lakin en erken 10 güne gelebiliriz dediler. Bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum. İyi çalışmalar.

   1. Merhaba Recai Bey… Baymak Star Bridge yeni model kombilerde E8 düşük basınç arızasıdır. Servis gerektirecek bir arıza durumu değildir. Kombi basıncı 1 barın altında olduğu için cihaz bu uyarıyı veriyor. Kombinizin sağ alt tarafına bakın. Monteli kırmızı renkte plastik uçlu bir musluk göreceksiniz. Bu musluk doldurma musluğudur. Bu musluğu sola doğru çevirin, kombiden su sesi geldiğini duyacaksınız. Daha sonrasında yuvarlak bar saati olması lazım. O bar saatinde artış olacak. Bar saati 1 ile 2 bar arasına geldiği zaman kırmızı doldurma musluğunu sağa çevirip iyice kapatın. Sorunun düzeldiğini göreceksiniz. Olur da işlemi yapamazsanız veya işlem sonrası sorun düzelmezse 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak yardım alabilirsiniz.