444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Baxi Luna 3 Kombiye Su Basmaslogan
down
Paylaş:

Baymak Baxi Luna 3 Kombiye Su Doldurma

Baymak Baxi Luna 3 model kombide düşük su basınç sorunu olduğunu ekranda beliren E10 arıza kodu ile anlayabilirsiniz. Ekranda E10 hata kodu var ise Baxi Luna 3 model kombide yetersiz su demektir ve cihaza su basmanız gerekmektedir.

Baxi Luna 3 Kombide Düşük Su Basıncı Nasıl Anlaşılır?

Aşağıda belirtilen resimde Baymak Baxi Luna 3 model kombinin alttan görünüşü vardır. Resmi inceleyecek olursak eğer sağ köşede basınç göstergesi olduğunu göreceksiniz. Baymak Baxi Luna 3 model kombi panelinde E10 arıza kodu olduğunda bu göstergeyi kontrol edin. 0-1-2-3-4 diye sıralanan göstergenin 0 a yakın olduğunu gördüğünüzde basınç düşük demektir ve cihaza su basmanız gerekmektedir. Ekranda E10 hata kodu olmadan da bu göstergeyi takip ederek basıncın düşük olduğunu anlayabilirsiniz.

Baxi Luna 3 Kombiye Su Basma

Baxi Luna 3 kombiye su basmak için cihazın alt kısmında yer alan kırmızı vanayı kullanmalısınız. Bu vana doldurma musluğudur. Göstergenin biraz solunda yer alan köşeli kırmızı musluğu sola çevirdiğiniz zaman cihaza su basmış olursunuz. Musluğu çevirmeniz sonrasında cihazdan su sesi gelir ve sağ köşede yer alan basınç göstergesinde ilerleme olur. 1 ile 2 bar arası ideal basınç seviyesidir. Bu değere gelene kadar su basma işlemini devam ettirin. Bu iki bar arasına geldiği zaman da kırmızı doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. İşlem sonrasında ekranda E10 hata kodu varsa silindiğini görürsünüz ya da cihazın direk devreye girerek çalıştığını görürsünüz.

İşlemi yapma sırasında doldurma musluğundan su sesi gelmiyorsa doldurma musluğu arızalı demektir. Doldurma musluğunu çevirdiniz su sesi geliyor fakat basınç değeri sabit kalıyorsa göstergede sorun vardır. Su basma işlemini yaptınız fakat ekranda hala E10 arıza kodu yanıyor resetlemenize rağmen düzelme olmuyorsa doldurma musluğu basınç anahtarında sorun vardır. Bu gibi durumlarda servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. merhaba,
   kontrol panelinde bulunan power düğmesi kırıldı. Tamiri mümkün mü? Kaç liraya mal olur?
   teşekkürler.

   1. Merhaba Celalettin Bey… Kombilerde power düğmesi yoktur. Tuşlar kırıldıysa tuş takımı komple değiştirilir veya çevrilebilir bir düğme ise düğme değiştirilir. Konu hakkında ve ücret bilgisi konusunda bilgi almak için çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.