444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Falke Fx 24 Fi Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Baymak Falke Fx 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arızası Nedir? Ateşleme sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Brülörde yanma olmadığını anlayabileceğimiz ve bu sebeple de cihazın çalışmaması ile karşılaşabileceğimiz bir arıza kodudur. Hemen her bir kullanıcının başına gelebilmektedir. Servis çağırmadan önce kombinize ve dairenize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Bunun için gaz vanalarına bakabilir kapalı ise açabilirsiniz. Ya da doğalgazla çalışan başka bir cihazınız var ise çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden eminseniz eğer cihazı resetlemeyi deneyebilirsiniz. Resetleme işlemini de en fazla 3 kez yapabilirsiniz. 3 reset sonrasında sorununuz eğer düzelmiyorsa; başta anakart olmak üzere, gaz valfi, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir. Bu nedenle de mutlaka uzman bir Baymak Servisi ile görüşerek yardım almalısınız.
 1. A03 Arızası Nedir? Emniyet termostat sorunudur.
 • Çözüm Limit termostatta oluşan arızayı belirtir. Bu durumda net tespit ve çözüm adına mutlaka işi uzmanına bırakmalısınız.
 1. E03 Arızası Nedir? Hava basınç anahtarı sorunudur.
 • Çözüm Atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtir. Hermetik kombilerde atık gaz sisteminde görev alan; anakart, fan ya da prosestat gibi parçalarda problem olabilir. Bacalı kombilerde atık gaz sisteminde görev alan; baca sensöründe sorun olabilir ya da baca tıkalı veya çekmiyor olabilir. Net tespitin yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.
 1. E05 Arızası Nedir? Çıkış suyu sensöründeki arızayı belirtir.
 • Çözüm Çıkış suyu sensörü derken bahsedilen kalorifer ntc sidir. Kalorifer ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarda kopma-kısa devre gibi durumlarda bu sorun yaşanabilmektedir. Genelde kaloriferlerinizin ısınmamasına ya da az ısınmasına yol açan bir arıza durumudur. Bu durumda teknik açıdan tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. E06 Arızası Nedir? Kullanım suyu sensöründeki arızayı belirtir.
 • Çözüm Sıcak su sensörü olarak da adlandırabilmemiz mümkündür. Sıcak su arızası ile karşılaşırsınız. Bu sorunda tek sebep sensör de değildir aslında. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Kablolarda kopma veya kısa devre olabilir. Teknik olarak mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 1. E10 Arızası Nedir? Tesisat basıncının düşük olduğunu belirtir.
 • Çözüm Falke Fx 24 Fi model kombide basıncın düşük olduğunu belirtir. Kombinin sağ altına bakarsanız bar göstergesi 1 barın altındadır. Sağ altta bulunan mavi doldurma musluğunu önce aşağı doğru çekip tık sesini duyduktan sonra sola doğru çevirin (zaten aşağıda ise direk sola çevirebilirsiniz) su sesi gelir ve bar göstergesinde yükselme olur. Basınç 1,5 e geldiğinde doldurma musluğunu sağa çevirip kapatabilir ve yeniden yukarı doğru itebilirsiniz. İşlem ardından sorun düzelmezse eğer cihazı resetleyebilir, yine de sonuç alamazsanız servis yardımı alabilirsiniz.
 1. E26 Arızası Nedir? Maksimum sıcaklık uyarıdır.
 • Çözüm Falke Fx 24 Fi model kombilerde çok sık karşımıza çıkan arıza durumudur. Bu sorunun birden çok yaşanma sebebi bulunmaktadır. Mesela en basiti kombinizin su basıncını kontrol etmelisiniz. Su basıncı düşük ise su basmanız gerekir. Bu şekilde uzun süre kullanıldı ise kuru yanma yapmış olabilir. Kombiniz eğer kalorifer konumunda ise bu durumda kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise açmalısınız. En az 3 kalorifer vanası mutlaka açık olmalıdır. Sorun yine de devam ederse eğer bu durumda karşınıza çıkabilecek sorunlar: ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vananın konumunu değiştirmesi, üç yollu vananın ortada kalması, pompanın sıkışması veya pislik tutma görevinde olan kalorifer filtresinin tıkanmasıdır. Bu durumda net tespit ve çözüm için mutlaka Baymak Servisi aranılmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

  1. Sicak su gelmiyor dereceyi yukseltmeme ragmen petekler kapali sadece su acik derece kendiliginle geri dusuyor

   1. Merhaba Hülya Hanım… Ekranda görüntülenen derece kombi içindeki suyun sıcaklık derecesidir. Su ısınıyor olsaydı eğer o derece düşmez, yükselirdi. Kombiniz su ısıtmadığı için içindeki su sıcaklığı düşüyor ve ekrana yansıyor. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığından tespit ve müdahale için servisle görüşmelisiniz.

  2. Merhabalar, bende su sıcaklığını en sona kadar düşürmeme rağmen kombinin su sıcaklığı değişmiyor ve led ekranda 58-60 derece ayarını gösteriyor ve musluklara gelen su ekranda gösterdiği derece kadar sıcaklık derecesinde. Peteklere giden kısım ise yaz konumunda yani kapalı.

   1. Merhaba Oğuzhan Bey… Baymak Falke Fx 24 Fi model kombilerde sıcak su derecesi min. 35°C, max. 60°C dir. Kombiyi en düşük sıcaklığa ayarlamanıza rağmen ekranda maximum sıcaklık değeri görünüyorsa kombinizde aşırı sıcaklık sorunu olabilir. Tesisatınızda bir tıkanıklık yoksa veya tesisat vanaları açıksa kombi parçalarında sorun olabilir. Net teşhis için tabi sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

  3. merhaba
   kombim baymak FX 24 Fİ Model bu aralar sürekli kapanma yapıyor ve ekranda sürekli bir 27 yanıyor bir çizgi çıkıyor
   açıp kapatıyorum düzelme olmadı
   sıkıntı nedir teşekkürler

   1. Merhaba Murat Bey… Baymak Falke FX 24 Fi model kombilerde 27 arıza kodu yok. Muhtemelen o kombi içerisindeki suyun sıcaklık derecesidir. Bu model kombilerde sıcak su derecesi min. 35°C dir. Muhtemelen kombi suyu ısıtmadığı için ekranda en düşük sıcaklığın bile altında ısı derecesi görüntüleniyor. Bu kombinizde sıcak su arızası olduğunu belirtir. Ancak cihaz bir uyarı kodu vermediği için görmeden tahmini bir bilgi vermek de doğru değildir. Bunun için servis yardımı almanızı öneririz.

  4. Falke Fx 24 Fi kombi iz sıcak su kullanımında yavaş yavaş, kalorifer pozisyonunda ise daha hızlı olacak şekilde basınç artışına neden olmakta ve su rilifinden su akıtmaktadır. Konu hakkında ne yapılması gerekir.
   Saygılarımla…

   1. Merhaba Cihan Bey… Kombi özellikle de kullanım sırasında basıncı yükseltiyorsa genleşme tankının havası eksik ya da tank delik olabilir. Cihaza bir bakım işlemi ya da parça değişim işlemi gerekebilir. Basınç cihaz kullanılsın veya kullanılmasın her şekilde yükseliyorsa eğer eşanjör ve doldurma musluğu gibi parçalarda sorun olabilir. Kullanıcı olarak bu gibi durumlarda yapabileceğiniz hiçbir işlem olmadığı için servis çağırarak cihazı kontrol ettirmelisiniz.

     1. Biz teşekkür ederiz Cihan Bey… Kaydınız alınmış en kısa sürede ekiplerimiz bu sorununuz hakkında size yardımcı olacaktır.

  5. “falke fx 24 fi” kombi kullanıyorum . Kombiyi “yaz” konumuna aldığımda çalışmıyor , yani sağdaki düğmeyi güneş simgesine getirdiğimde kombi duruyor . Bu arıza neyden kaynaklanıyor , çözümü nedir ?

   1. Merhaba İhsan Bey… Kombiyi yaz konumuna getirdiğinizde çalışmıyor yani sıcak su vermiyorsa bu durum birçok sebebe bağlıdır. Kombi ekranda bir hata kodu vermediği sürece net bir bilgi vermek de doğru değildir. Yani birçok sebepten yapabileceği için servis yardımı almanızı öneririz.