Baymak Falke Fx 24 Fi Arıza Kodları

 1. A01 Arızası Nedir? Ateşleme sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Brülörde yanma olmadığını anlayabileceğimiz ve bu sebeple de cihazın çalışmaması ile karşılaşabileceğimiz bir arıza kodudur. Hemen her bir kullanıcının başına gelebilmektedir. Servis çağırmadan önce kombinize ve dairenize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Bunun için gaz vanalarına bakabilir kapalı ise açabilirsiniz. Ya da doğalgazla çalışan başka bir cihazınız var ise çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden eminseniz eğer cihazı resetlemeyi deneyebilirsiniz. Resetleme işlemini de en fazla 3 kez yapabilirsiniz. 3 reset sonrasında sorununuz eğer düzelmiyorsa; başta anakart olmak üzere, gaz valfi, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir. Bu nedenle de mutlaka uzman bir Baymak Servisi ile görüşerek yardım almalısınız.
 1. A03 Arızası Nedir? Emniyet termostat sorunudur.
 • Çözüm Limit termostatta oluşan arızayı belirtir. Bu durumda net tespit ve çözüm adına mutlaka işi uzmanına bırakmalısınız.
 1. E03 Arızası Nedir? Hava basınç anahtarı sorunudur.
 • Çözüm Atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtir. Hermetik kombilerde atık gaz sisteminde görev alan; anakart, fan ya da prosestat gibi parçalarda problem olabilir. Bacalı kombilerde atık gaz sisteminde görev alan; baca sensöründe sorun olabilir ya da baca tıkalı veya çekmiyor olabilir. Net tespitin yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.
 1. E05 Arızası Nedir? Çıkış suyu sensöründeki arızayı belirtir.
 • Çözüm Çıkış suyu sensörü derken bahsedilen kalorifer ntc sidir. Kalorifer ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarda kopma-kısa devre gibi durumlarda bu sorun yaşanabilmektedir. Genelde kaloriferlerinizin ısınmamasına ya da az ısınmasına yol açan bir arıza durumudur. Bu durumda teknik açıdan tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. E06 Arızası Nedir? Kullanım suyu sensöründeki arızayı belirtir.
 • Çözüm Sıcak su sensörü olarak da adlandırabilmemiz mümkündür. Sıcak su arızası ile karşılaşırsınız. Bu sorunda tek sebep sensör de değildir aslında. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Kablolarda kopma veya kısa devre olabilir. Teknik olarak mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Baymak Falke Fx 24 Fi Arıza Kodları

 1. E10 Arızası Nedir? Tesisat basıncının olması gerekenden düşük olduğunu belirten arıza kodudur.
 • Çözüm Falke Fx 24 Fi model kombide basıncın düşük olduğunu belirtir. Kombinin sağ altına bakarsanız bar göstergesi 1 barın altındadır. Sağ altta bulunan mavi doldurma musluğunu önce aşağı doğru çekip tık sesini duyduktan sonra sola doğru çevirin (zaten aşağıda ise direk sola çevirebilirsiniz) su sesi gelir ve bar göstergesinde yükselme olur. Basınç 1,5 e geldiğinde doldurma musluğunu sağa çevirip kapatabilir ve yeniden yukarı doğru itebilirsiniz. İşlem ardından sorun düzelmezse eğer cihazı resetleyebilir, yine de sonuç alamazsanız servis yardımı alabilirsiniz.
 1. E26 Arızası Nedir? Maksimum sıcaklık uyarıdır.
 • Çözüm Falke Fx 24 Fi model kombilerde çok sık karşımıza çıkan arıza durumudur. Bu sorunun birden çok yaşanma sebebi bulunmaktadır. Mesela en basiti kombinizin su basıncını kontrol etmelisiniz. Su basıncı düşük ise su basmanız gerekir. Bu şekilde uzun süre kullanıldı ise kuru yanma yapmış olabilir. Kombiniz eğer kalorifer konumunda ise bu durumda kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise açmalısınız. En az 3 kalorifer vanası mutlaka açık olmalıdır. Sorun yine de devam ederse eğer bu durumda karşınıza çıkabilecek sorunlar: ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vananın konumunu değiştirmesi, üç yollu vananın ortada kalması, pompanın sıkışması veya pislik tutma görevinde olan kalorifer filtresinin tıkanmasıdır. Bu durumda net tespit ve çözüm için mutlaka Baymak Servisi aranılmalıdır.

Yorumlar (2 Yorum)

 • Sicak su gelmiyor dereceyi yukseltmeme ragmen petekler kapali sadece su acik derece kendiliginle geri dusuyor

  • Merhaba Hülya Hanım… Ekranda görüntülenen derece kombi içindeki suyun sıcaklık derecesidir. Su ısınıyor olsaydı eğer o derece düşmez, yükselirdi. Kombiniz su ısıtmadığı için içindeki su sıcaklığı düşüyor ve ekrana yansıyor. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığından tespit ve müdahale için servisle görüşmelisiniz.

   Kombi Tamircisi

Uzmanına Sor / Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.