Baymak Falke Arıza Kodları 24 HCY/24 BCY

Baymak Falke 24 HCY/24 BCY Hata Kodları

Makalemizde yer alan bilgiler Baymak Falke 24 HCY/24 BCY Arıza Kodları  model kombiler için geçerlidir.

 1. E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme problemi olduğunu anlatmaktadır.
 • Çözüm Kombi bir nedenle ateşleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiremiyor demektir. Brülörde yanma olmadığını belirtir. Falke 24 HCY kombi E01 arızası hakkındaki detayları öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.

Baymak Falke 24 HCY/24 BCY Arıza Kodları

 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat problemi.
 • Çözüm Aşırı ısı limit termostatı ile alakalı bir sorun olabileceğini belirtir. Aşırı ısınma durumu söz konusu olabilir. Arıza durumunda servis öncesi kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmazsa eğer mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Atık gaz sistemi sorunu.
 • Çözüm Hava basınç anahtarı arızası olarak da bilinen arıza durumudur. Baymak Falke 24 HCY model kombiler hermetik olduğu için atık gaz sistemi fan ile olur. Falke E03 hatası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör problemi.
 • Çözüm Arızanın detayını öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Sıcak su sensör problemi olduğunu bildirmekte.
 • Çözüm Kullanım suyu ntc sinin arızalı olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sensörün yani ntc nin bağlı olduğu kablolarda da problem olabilmektedir. Borularda nemlenme durumu da söz konusu olabileceğinden tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük basınç arızası.
 • Çözüm Tesisat su basıncının 1 bar aşağısında olduğunu ifade eder. Falke kombiye su basma linkini tıklayarak işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.
 1. E25/E26 Arıza Kodu Muhtemel pompa blokaj problemi.
 • Çözüm Bu arıza durumunda sorunun temel sebebi devir daim pompası olmaktadır. Yine de detaylı bilgi için Falke 24 HCY E25 arızası çözüm linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşum arızası.
 • Çözüm Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirtir. Gaz kesintisi olmadığından emin olun, “R” düğmesine basarak servis öncesi kombiye reset atın. Arızada yine bir düzelme durumu olmazsa eğer mutlaka servisi arayarak yardım almalısınız.
 1. E96 Arıza Kodu Voltaj düşmesi sebebi ile kapanma durumu olduğunu bildirmekte.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama