Baymak Eco 5 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Eco 5 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ateşleme başarısızlığı anlamına gelir.
 • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Ateşleme sorunudur ve her mevsim karşımıza çıkabilir. Eco 5 24 Fi kombiler doğalgazlı olduğu için öncelikle dairenizdeki gaz vanalarına bakmalısınız. Gaz vanalarının açık olması gerekir. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Bu kontrol sonrasında kombinizi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında da baktınız ki sorun çözümlenmiyor bu durumda daha fazla müdahalede bulunmadan mutlaka servisi arayın. Baymak Eco 5 24 Fi model kombinizin anakartı, iyonizasyon ateşleme eelektrodu ya da gaz grubunda sorun olabilir.
 1. A03 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu anlamına gelir.
 • Çözüm Bu arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemenizi tavsiye ederiz. Resetleme uygulaması sonrasında sorun eğer düzelmiyor ise kalorifer ve tesisat vanalarını inceleyerek açık durumda olduğundan emin olun. Kombi su basıncı düşük durumda ise su basma işlemi uygulayın. Tüm bu işlemlere rağmen hala sorunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız. Emniyet termostatı bozuk olabilir. Harici durumlar da söz konusu olabilir. Hem kombi parçalarını hem de tesisatı kontrol etmek gerekir.
 1. E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtar sorunu anlamına gelir.
 1. E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör arızasıdır.

 1. E06 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızasıdır.
 • Çözüm Suyun sıcaklığını ölçmekte olan ntc sensörde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda genel anlamda sıcak su sorunu yaşarsınız. Sorunun çözümlenmesi adına uzman müdahalesi gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında sensör dışında kablolarda da problem olabilmektedir. Tespit ve çözüm adına mutlaka servis ile iletişime geçiniz.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basınç arızasıdır.
 • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık yaşadığınız arıza durumudur. Tesisat su basıncının azaldığını belirtir. Basınç değerine bakacak olursanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Bu gibi durumlarda cihaza ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir. Eco 5 24 Fi model kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğu ile uygulamayı yapmalısınız. Eco 5 kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi kısa sürede uygulayarak sorunu çözümleyebilirsiniz.
 1. E26 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemidir.
 • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde bu hata kodu sıklıkla yaşanabilmektedir. Limit termostat aşırı ısınmadan dolayı devreye girer ve cihazı bloke eder. Bu nedenle de ekranda bu hata kodu yer alır. Bu gibi durumlarda su basıncı düşük ise cihaza su basmalısınız. Petek vanalarının ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Yine de sorun yaşanıyor ise servis ile görüşerek yardım almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının temel sebepleri; üç yollu vana, pompa, sensör, kart, ana eşanjör, kalorifer filtresinin tıkanması ya da tesisatta tıkanıklık olabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Mehmet Ali SALIK dedi ki:

  Sıcak su açıldığında peteklerde ısınma oluyor sebebini öğrenmek istiyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Sıcak su konumunda tüm petekler ısınıyorsa bu bir arızadır. Arızanın muhtemel sebeplerini https://kombitamircisi.com.tr/kombi/yaz-konumunda-petekler-isiniyor/ linkini inceleyerek öğrenebilirsiniz. Teknik destek almak için de bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 2. AHMET BARIN dedi ki:

  Baymak Eco 5 kombiniz var durduk yere ışığı yanıp üzerinde tamir, ateşleme, petek gibi tüm semboller yandı hala da yanmaya devam ediyor. Ve sıcak su gelmiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Sensör, kart gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir. Kombi ekranda bir hata kodu vermediği için harici bir durum da söz konusu olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

 3. Sadi Yazıcı dedi ki:

  Baymak eco24fi E23 hata kodu sebebi nedir?Çözüm için ne yapılabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sadi Bey… Kombiniz dış hava sensörü arızası veriyor. Kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekiyor. Kart, prosestat, fan gibi parçaların ve ayrıca bacanın kontrol edilmesi gerekir.

 4. derviş eken dedi ki:

  baymak eco 5 24 fi kombi ateşleme yapıyor 10 saniye kadar yanıyor sonra yanma kesiliyor baca fanı çalışmaya devam ediyor 30 saniye kadar sonra oda duruyor arıza neden olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Derviş Bey… Kombi bir arıza kodu vermediği sürece uzaktan, sorunu yerinde görmeden tahmini de olsa bilgi aktarmak çok zor. Hata kodu veriyor olsa daha net bilgiler aktarılabilir. Ancak bu şekilde zor. Bi servis çağırarak yardım almanızı öneririz.

 5. Deniz Demir dedi ki:

  Merhaba. İki hafta önce yeni bir eve çıktım, kiracıyım. Kombide (Baymak Eco 5) şöyle bir sorun var: Petekler çalışıyor sağlam bir şekilde, fakat sıcak su gelmiyor. Su basıncını 2,5’dan 1,5’a getirdim. Sıcak su gene yok. Şartel üzerinden bir kaç defa resetledim, gene sıcak su yok. Çeşmeden suyu akıtarak resetledim, gene sıcak su yok. Resetten sonra mavi led ışığı yanıyor ekranda, sonra gene donuyor ekran. Su sıcaklık 36 derece yazıyor örneğin, o şekilde kalıyor, düğmeyi sağa sola çevirsem de ekranda herhangi bir tepki yok.

  Böyle bir sorunun teşhis ve çözüm hizmetlerinin toplam ücreti ne kadar olur? Ev sahibi kendisi sorunu düzeltemeyince elektrikli şofben takmamı söyledi, fakat öncelikle kombi için bir fiyat alabilirsem ona göre adım atacağım… Kombi yedi senelikmiş bu arada, garantisi yok, yedi yıl içerisinde sadece bir kere bakım yaptırılmış. Manisa, Güzelyurt Mahallesinde oturuyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Deniz Bey… Kombinizin ekran kartında, sıcak su ayar düğmesinde veya anakartında sorun olabilir. Çünkü düğmeyi çevirdiğinizde kombi hiçbir tepki vermiyor. Düğme arızalı olduğu için ayarladığınız ısıyı algılamıyor olabilir veya düğmede sorun yoktur, ekran kartı ya da anakart arızası olduğu için hiçbir işlev sağlamıyor olabilir. Bunun için servis ekiplerinin sorunu yerinde görmesi gerekir. Sorunu yerinde görmeden tahmini de olsa fiyat bilgisi vermek doğru olmaz. Biz firma olarak Manisa iline bakmadığımız için o bölgede servis ücretleri ne kadardır veya sorun ne kadara çözümlenir bilemeyiz maalesef. Bölgenize hizmet sunan bi servisle iletişime geçerseniz daha sağlıklı bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

Petek Yıkama