444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Eco 5 24 Fi Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Baymak Eco 5 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ateşleme başarısızlığı anlamına gelir.
 • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Ateşleme sorunudur ve her mevsim karşımıza çıkabilir. Eco 5 24 Fi kombiler doğalgazlı olduğu için öncelikle dairenizdeki gaz vanalarına bakmalısınız. Gaz vanalarının açık olması gerekir. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Bu kontrol sonrasında kombinizi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında da baktınız ki sorun çözümlenmiyor bu durumda daha fazla müdahalede bulunmadan mutlaka servisi arayın. Baymak Eco 5 24 Fi model kombinizin anakartı, iyonizasyon ateşleme eelektrodu ya da gaz grubunda sorun olabilir.
 1. A03 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu anlamına gelir.
 • Çözüm Bu arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemenizi tavsiye ederiz. Resetleme uygulaması sonrasında sorun eğer düzelmiyor ise birçok parçada sorun olabilmektedir. Net bir tespit ve müdahale için mutlaka uzman yardımı alınız.
 1. E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtar sorunu anlamına gelir.
 • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombiler hermetiktir. Bu arıza durumunda tık gaz sisteminde sorun vardır. Bu gibi durumların birçok sebebi bulunmaktadır. Fan, anakart, prosestat gibi parçalarda sorun olabilir. Tespit ve sorunun çözümlenmesi amacı ile mutlaka Baymak Servisi ile iletişime geçin.
 1. E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör arızasıdır.
 • Çözüm Kalorifer sisteminde çalışan sensörde sorun olduğunu anlayabileceğimiz arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında kaloriferleriniz çalışmayacaktır ya da az ısı sağlayacaktır. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Sorunun tespiti ve çözümü adına mutlaka servisi aramalısınız.

 1. E06 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızasıdır.
 • Çözüm Suyun sıcaklığını ölçmekte olan ntc sensörde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda genel anlamda sıcak su sorunu yaşarsınız. Sorunun çözümlenmesi adına uzman müdahalesi gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında sensör dışında kablolarda da problem olabilmektedir. Tespit ve çözüm adına mutlaka servis ile iletişime geçiniz.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basınç arızasıdır.
 • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık yaşadığınız arıza durumudur. Tesisat su basıncının azaldığını belirtir. Basınç değerine bakacak olursanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Bu gibi durumlarda cihaza ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir. Eco 5 24 Fi model kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelecek ve basınç yükselecektir. Bar değeri 1,5 e gelene kadar su basmaya devam edin. Basınç yükseldiğinde sorun çözümlenecektir. Fakat arıza durumunda düzelme olmaz ise ya da işlemi yapamadıysanız mutlaka Baymak Servisi’ni arayarak yardım alınız.
 1. E26 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemidir.
 • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde bu hata kodu da sıklıkla yaşanabilmektedir. Limit termostat aşırı ısınmadan dolayı devreye girer ve cihazı bloke eder. Bu nedenle de ekranda bu hata kodu yer alır. Bu gibi durumlarda su basıncı düşük ise cihaza su basmalısınız. Bir de cihaz kalorifer sisteminde ise en azından 3 petek vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Yine de sorun yaşanıyor ise Baymak Servisi ile görüşerek yardım almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının temel sebepleri; üç yollu vananın konum değiştirmesi, üç yollu vananın ortada kalması, pompanın sıkışması, ana eşanjörün kireçlenmesi veya tıkanması, kalorifer filtresinin tıkanması olabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Merhaba. İki hafta önce yeni bir eve çıktım, kiracıyım. Kombide (Baymak Eco 5) şöyle bir sorun var: Petekler çalışıyor sağlam bir şekilde, fakat sıcak su gelmiyor. Su basıncını 2,5’dan 1,5’a getirdim. Sıcak su gene yok. Şartel üzerinden bir kaç defa resetledim, gene sıcak su yok. Çeşmeden suyu akıtarak resetledim, gene sıcak su yok. Resetten sonra mavi led ışığı yanıyor ekranda, sonra gene donuyor ekran. Su sıcaklık 36 derece yazıyor örneğin, o şekilde kalıyor, düğmeyi sağa sola çevirsem de ekranda herhangi bir tepki yok.

   Böyle bir sorunun teşhis ve çözüm hizmetlerinin toplam ücreti ne kadar olur? Ev sahibi kendisi sorunu düzeltemeyince elektrikli şofben takmamı söyledi, fakat öncelikle kombi için bir fiyat alabilirsem ona göre adım atacağım… Kombi yedi senelikmiş bu arada, garantisi yok, yedi yıl içerisinde sadece bir kere bakım yaptırılmış. Manisa, Güzelyurt Mahallesinde oturuyorum.

   1. Merhaba Deniz Bey… Kombinizin ekran kartında, sıcak su ayar düğmesinde veya anakartında sorun olabilir. Çünkü düğmeyi çevirdiğinizde kombi hiçbir tepki vermiyor. Düğme arızalı olduğu için ayarladığınız ısıyı algılamıyor olabilir veya düğmede sorun yoktur, ekran kartı ya da anakart arızası olduğu için hiçbir işlev sağlamıyor olabilir. Bunun için servis ekiplerinin sorunu yerinde görmesi gerekir. Sorunu yerinde görmeden tahmini de olsa fiyat bilgisi vermek doğru olmaz. Biz firma olarak Manisa iline bakmadığımız için o bölgede servis ücretleri ne kadardır veya sorun ne kadara çözümlenir bilemeyiz maalesef. Bölgenize hizmet sunan bi servisle iletişime geçerseniz daha sağlıklı bilgi ve yardımları alabilirsiniz.