Baymak Eco 5 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Eco 5 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ateşleme başarısızlığı anlamına gelir.
 • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Ateşleme sorunudur ve her mevsim karşımıza çıkabilir. Eco 5 24 Fi kombiler doğalgazlı olduğu için öncelikle dairenizdeki gaz vanalarına bakmalısınız. Gaz vanalarının açık olması gerekir. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Bu kontrol sonrasında kombinizi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında da baktınız ki sorun çözümlenmiyor bu durumda daha fazla müdahalede bulunmadan mutlaka servisi arayın. Baymak Eco 5 24 Fi model kombinizin anakartı, iyonizasyon ateşleme eelektrodu ya da gaz grubunda sorun olabilir.
 1. A03 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu anlamına gelir.
 • Çözüm Bu arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemenizi tavsiye ederiz. Resetleme uygulaması sonrasında sorun eğer düzelmiyor ise kalorifer ve tesisat vanalarını inceleyerek açık durumda olduğundan emin olun. Kombi su basıncı düşük durumda ise su basma işlemi uygulayın. Tüm bu işlemlere rağmen hala sorunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız. Emniyet termostatı bozuk olabilir. Harici durumlar da söz konusu olabilir. Hem kombi parçalarını hem de tesisatı kontrol etmek gerekir.
 1. E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtar sorunu anlamına gelir.
 1. E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör arızasıdır.

 1. E06 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızasıdır.
 • Çözüm Suyun sıcaklığını ölçmekte olan ntc sensörde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda genel anlamda sıcak su sorunu yaşarsınız. Sorunun çözümlenmesi adına uzman müdahalesi gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında sensör dışında kablolarda da problem olabilmektedir. Tespit ve çözüm adına mutlaka servis ile iletişime geçiniz.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basınç arızasıdır.
 • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık yaşadığınız arıza durumudur. Tesisat su basıncının azaldığını belirtir. Basınç değerine bakacak olursanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Bu gibi durumlarda cihaza ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir. Eco 5 24 Fi model kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğu ile uygulamayı yapmalısınız. Eco 5 kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi kısa sürede uygulayarak sorunu çözümleyebilirsiniz.
 1. E26 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemidir.
 • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde bu hata kodu sıklıkla yaşanabilmektedir. Limit termostat aşırı ısınmadan dolayı devreye girer ve cihazı bloke eder. Bu nedenle de ekranda bu hata kodu yer alır. Bu gibi durumlarda su basıncı düşük ise cihaza su basmalısınız. Petek vanalarının ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Yine de sorun yaşanıyor ise servis ile görüşerek yardım almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının temel sebepleri; üç yollu vana, pompa, sensör, kart, ana eşanjör, kalorifer filtresinin tıkanması ya da tesisatta tıkanıklık olabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

 1. Suna ceranlı dedi ki:

  Kombimin su bar ayarı 1.5 da olmasina rağmen sıcak suyu açınca alttan su püskürtüyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Suna Hanım,
   Fazla su basıldığında, parçalarında kırılma, çatlama ya da delinme meydana geldiğinde, bakımsız kaldığında kombi su akıtabilir.Doldurma musluğu, plaka-ana eşanjör, genleşme tankı, emniyet ventili, pompa, blok gibi parçalarda sorun olabilir. Genleşme tankının havası eksik olabilir, hava prujörünün ağzı tıkalı olabilir. Bağlantılarda gevşeme durumu söz konusu olabilir. Arızanın net teşhis edilmesi için sorunun yerinde görülmesi gerekir. İletişim sayfamızdan çağrı merkezimize ulaşarak kaydınızı bırakabilir, uzman teknik servis ekiplerimizden yardım alabilir.

Petek Yıkama