Baymak Duo Tec Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Baymak Duo Tec Hata Kodları

Makalemizde sunduğumuz bilgiler Baymak Duo Tec Premix Yoğuşmalı (24-28-33-42-45 kW kapasiteli) kombilerde oluşan arıza kodlarıdır.

 1. E01 Arızası Cihazda başarısız ateşleme kodu olarak bilinir.
 • Çözüm Duo tec kombilerde gaz yokluğu-ateşleme sorunudur. Arıza durumunda servis öncesi işlem yapmak için Duotec E01 arızası çözüm detaylarını öğrenebilirsiniz.
 1. E02 Arızası Hatalı alev oluşumu demektir.
 • Çözüm Bu sorunun birçok sebebi bulunmaktadır. Özellikle de gaz valfinin kapanmayarak ateşlemeye devam etmesi veya anakartta sorun olması gibi durumlarda yaşanır. İyonizasyon elektrodunda da sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

 1. E03 Arızası Aşırı ısınma sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Limit termostat sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Duo Tec E03 hata kodu çözümü için veya arıza hakkında bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arızası Fan geri besleme sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Bu sorun için atık gaz sistem sorunu da diyebiliriz. Duotec E05 hatası ve hatanın çözümü konusundaki bilgileri linki tıklayarak öğrenebilirsiniz.
 1. E08 Arızası Ateşleme devresinde sorun olduğunda bu hata kodu yer alır.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi servis öncesi resetlemeniz gerekir. Birkaç reset işlemine karşın arıza hala devam etmekte ise servis yardımı almalısınız. Arıza durumunda; kart, iyon elektrodu, gaz valfi gibi parçaları kontrol etmek gerekir.
 1. E09 Arızası Gaz grubu geri besleme sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Gaz grubu kombilerde gaz armatörü ya da gaz valfi olarak da isimlendirebileceğimiz bir parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya bir kart arızası olduğunda ekranda bu hata kodu yer alabilmektedir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.
 1. E12 Arızası EEPROM hatası anlamına gelir.
 • Çözüm Yazılım sorunu demektir. Bu durumda direkt olarak Baymak Duo tec Servisi ile görüşmeli, yardım almalısınız. Elektronik sistemin kontrol edilmesi gerekir.
 1. E21 Arızası Elektronik kart sorunu olduğunu bildiren arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda cihaz çalışmaz. Sorunun çözümlenmesi kartın tamir ya da değişim işlemini gerektirir. Bu nedenle de yardımları Baymak Servisi’nden almalısınız.
 1. F13 Arızası Reset kilitlenmesi olarak bilinen arıza kodudur.
 • Çözüm Reset düğmesine uzun süre basılı tuttuğunuzda ya da olması gerekenden fazla bastığınızda bu sorun karşınıza çıkar. Bu durumda Duo tec kombiye gelen elektrik beslemesini kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir. Sorun düzelmez ve yine devam eder ise mutlaka servis çağırmalısınız.
 1. F34 Arızası Düşük besleme gerilim sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Yani bu arıza ile alakalı bir nevi voltaj sorunudur diyebiliriz. Cihaza gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Cihaz bu durumda otomatik resetlenecektir. Bu durumda sorun bir süre beklemeniz sonrasında düzelebilir. Yine de bir düzelme durumu olmaz ise mutlaka servis çağırınız. Bu sorunun düzelmediği durumlarda düşük voltaj sebebi ile genelde karşımıza anakart sorunu çıkmaktadır. Anakart düşük gelen voltaj sebebi ile yanmış veya hasar görmüş olabilir. Bu sorundan kurtulmak adına anakarta müdahale gerekir. Bu nedenle servis yardımı alınız. Anakarta yapılan müdahale sonrasında sorun çözümlenir fakat tekrar da edebilir. Sorunun bir kez daha yaşanılmaması ve müdahale edilen anakartın garantiye girmesi adına KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanmanızı öneririz.
 1. F35 Arızası Merkezi ısıtma sensör sorunudur.
 • Çözüm Bu sorunda kalorifer sensörü arızalı denilebilir. Sensörün yanı sıra sensör kablolarında kopma-kısa devre durumu veya borularda nemlenme olabilmektedir. Tespit ve müdahale için servisi aramanız gerekmektedir.
 1. F37 Arızası Su basıncının düşük olduğu anlamına gelen arıza kodudur.
 • Çözüm Duo tec kombilerde sık karşılaşılan bir arıza durumudur. Bu durumda kullanıcı olarak basıncı 1,5 bara kadar çıkarmalı yani cihaza su basmalısınız. Duotec model kombilerin basınç göstergesi sağ alttadır. Doldurma musluğu da basınç göstergesinin hemen yanında mavi renkte bir parçadır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir. Basıncı takip edin. Yükselmeler olur. 1.5 değerine gelince doldurma musluğunu sağa çevirerek mutlaka kapatın. Ekrandaki F37 Arızası silinecek yerine AP yazısı belirecektir. Duo Tec kombi AP uyarısı için linki tıklayabilirsiniz.
 1. F39 Arızası Dış hava sensör sorunu olduğunu bildirir.
 • Çözüm Dış hava sensörü her kombide bulunmaz. Parçanın görevi ise dışarıdaki ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştırmaktır. Bazen kombilerde dış hava sensörü olmadan da bu arıza durumu yaşanabilmektedir. Bu durumda da muhtemel sebep elektrik ile alakalı olmaktadır. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. F50 Arızası Sıcak su boyler sensöründe sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Kullanıcı olarak hiçbir müdahalede bulunamazsınız. Yardımları da mutlaka Baymak Servisi’nden almalısınız.
 1. F51 Arızası PT1000 sensör sorunu demektir.
 • Çözüm Yardım amacı ile servisi aramanızı tavsiye ederiz.
 1. F52 Arızası Kullanım suyu sensör sorunu olarak anlayabileceğimiz arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda sıcak su alamazsınız ve sorun yaşarsınız. Sorunun tek sebebi sıcak su ntc si de değildir. Bu gibi durumlarda sensör kablolarında; temas durumu, kısa devre veya kopma da olabilmektedir. Ayrıca borularda nemlenme olabilmektedir. Teşhis ve müdahale için mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. F53 Arızası Termal sigortanın kapalı olduğu anlamını taşıyan bir arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (42 Yorum)

 1. İsmail Güneş dedi ki:

  Merhabalar. Baymak Duotec 33 kombi ekranında petek işareti sürekli yanıp sönüyor ve alev işareti sürekli birinci kademede duruyor. Çözümü nedir acaba?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Petek sembolünün ara sıra sönmesi gerekir. Sürekli yanıyor olması cihazın devir daim yaptığını belirtir. Yeni sürüm yoğuşmalı cihazlarda cihaz sürekli çalışıyor gibi görünür ancak tüketim her zaman olmaz. Cihaz suyu tesisatta dolaştırmaya devam eder ki yoğuşma yapabilsin. Bize kalırsa bu bir sorun değil gibi görünüyor. Ancak yine de kontrol amaçlı teknik servis yardımı alabilirsiniz.

 2. İsa Atmaca dedi ki:

  Merhaba
  Dou-tec 42 markalı kombimiz petek ler açıkken sıcak su veriyor.
  Petekler kapalı iken yani yaz konumunda iken sıcak su vermiyor ve sıcak su ısısını artırma eksiltme tuşuna basınca ekran ışıgı yanıyor fakat rakamlar gözükmüyor.
  Ekranda ise hiç bir arıza rakamı yazmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar İsa Bey,
   Üç yollu vanada sorun olabilir. Ekran kartında sorun olabilir.Bu arıza durumunda sorunun yerinde görülmesi gerekir. İletişim sayafamızdan çağrı merkezimize ulaşarak kaydınızı bırakabilir, uzman teknik servisten yardım alabilirsiniz.

 3. Necdet Taylan dedi ki:

  Baymak Duo-tec 33 kombi kullanıyorum. Herhangi bir arıza kodu yazmamasına rağmen zaman zaman ufak patlama sesleri alıyorum . Birkaç patlama sonrasında kombi normal çalışıyor. Bu patlamalar tehlikeli olabilir mi, ya da servis çağırmadan elimine etmenin yolu var mıdır ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Necdet Bey… Cihaz bir sebeple çalışırken zorlandığında patlamalı yanma sesleri çıkarır. Bu gibi sorunlar önemsenmelidir. Elektronik sistemde, baca sisteminde veya ateşleme sisteminde sorun olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için bu konuda servis yardımı almalısınız.

 4. Kaan Gürdoğan dedi ki:

  Merhabalar

  Baymak Duo tec compack Kombim F37 Arızasını sadece musluğa sıcak su açma esnasında çıkıyor. Petekler de yapmıyor. Fakat basınç göstergesi 1, 5 barda düşmemiş görünüyor. Bende öncelikle evden her hangi musluk açıp kombinin altından giden suyu kesip basıncı geri veriyorum. Sonra suyu musluğa gönderip basıncı tekrar yükseltiyorum. Ap yanıp söndükten sonra düzene giriyor. Bir kaç saat sonra tekrar kullanmak istediğimde yine aynı tekraları yapıp kullanıyorum. Baymak bayisi çağırdım. Sadece 10 Dakika takip etti. Sorun yok deyip gitti. Yaklasık 1 ile 2 saat sonra tekralanıyor dedim. Olursa birdaha çağırın dedim. Bayinin bana göre 10 dakika bekletip gitmemesi gerekir. Herhangi cihaz içi kontrol sağlamıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kaan Bey… Kombi basıncı ideal değerde olmasına rağmen cihaz düşük basınç uyarısı veriyorsa; ya basıncı yanlış ölçüyor ya da yanlış gösteriyor olabilir. Yani bu aşamada manometre, basınç sensörü gibi cihazları kontrol etmek gerekir.

 5. Reha ozcelik dedi ki:

  Merhabalar
  Ankara batikentte oturuyoruz baymak duetec yogunlasmali kombimiz mevcut surekli E18 hatasi veriyor.ısı sensorunu degistirdik kimbinin temizlik bakimi yapildi yigenim biraz kombiden anlar geldi temizligi vs leri yapti halen kombi e18 hatasi veriyor surekli resete basinca duzeliyor kisa sure sonra tekrar e18 hatasi geliyor
  Ustam bu sorunumuzu cozerseniz memnun oluruz.
  İsmim Reha ozcelik
  İyi calismalar saygilar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Reha Bey… Baymak Duotec model kombilerde E18 arızası sensör test sorunudur. Sensör haricinde bağlantılarda veya harici parçalarda da sorun olabilir. Sorunu çözmemizi rica etmişsiniz ancak bunun için çağrı merkezimize arıza kaydı bırakmanız gerekiyor. Size uzaktan yaptırabileceğimiz bir işlem yok maalesef. 0850 811 88 22 numaramızdan bize ulaşabilir, kayıt oluşturarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

Petek Yıkama