Baymak BLYSS BX Kombi Arıza Kodları

Baymak BLYSS BX Kombi Hata Kodları

 1. A01 Arızası Cihazda başarısız ateşleme olarak adlandırdığımız bir hata kodudur.
 • Çözüm Bu durumda BLYSS BX kombi kesinlikle çalışma sağlamaz. Yani hem sıcak su hem de ısınma sorunu ortaya çıkar. Gaz ile çalışan kombinin ateşleme yapmadığı bu durumda kullanıcı olarak dairenizdeki gaz vanalarını kontrol etmelisiniz ve dairenize gazın geldiğinden emin olmalısınız. Dairenizde gaz yok ise yardımları doğalgaz firmasından almalısınız. Gaz olmasına rağmen cihaz yine de çalışmıyor ise 3 kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Bu uygulama sonrasında da düzelme durumu olmuyor ise herhangi bir müdahalede bulunmadan direk olarak Baymak BLYSS BX Kombi Servisi’ni aramalısınız. Cihazın elektronik kartı da dahil olmak üzere, gaz grubunda, iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda sorun olabilir.
 1. A03 Arızası Emniyet termostatının arızalı olduğu anlamına gelen bir hata kodudur.
 • Çözüm Bu arıza durumunda Baymak BLYSS BX kombiyi resetlemelisiniz. Düzelme olmuyorsa da mutlaka Baymak Servis yardımı almalısınız. Kombilerde emniyet termostatı aşırı ısınma durumlarında devreye girerek cihazı bloke etmektedir. Emniyet termostatı olarak adlandırabileceğimiz limit termostat sorununda ekranda bu hata kodu yer almaktadır. Sorunun çözümlenmesi için servis yardımı almalısınız.

 1. E03 Arızası Hava basınç anahtar sorunu olarak bilinen arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda cihaz çalışma sağlamaz. Teknik açıdan yardım almanız gerekmektedir. BLYSS BX kombi E03 hatası çözümü veya bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arızası Çıkış su ntc sorunu anlamındadır.
 • Çözüm Bu sorunda çıkış su ntc diye adlandırılan parça kalorifer sensörüdür. BLYSS BX kombi E05 hatası hakkında bilgi ve yardım almak üzere linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arızası Kullanım suyu ntc problemi olarak bilinir.
 • Çözüm Bu durumda sıcak su kullanımı engellenir. Yardım almak adına Baymak Servisi ile iletişimde kalmanız gerekmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem ya da uygulama da bulunmamaktadır. Sıcak su sensörünün yanı sıra sorun kablolarda da olabilmektedir. Ayrıca düşük ihtimalle de olsa borularda nemlenme olabilir. Net bir teşhis için mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. E10 Arızası Düşük su basınç sorunudur.
 • Çözüm Bu durumda cihaz çalışmaz ve çalışmasını durdurarak bloke olur. Cihazı çalıştırmak ve yeniden çalışmasına yardımcı olmak adına su basmanız gerekmektedir. Yani bar değerini istenilen seviyeye getirmeniz gerekmektedir. BLYSS BS kombiye su basma işlemini uygulayarak servis çağırmadan sorunu çözümlemek adına linki tıklayabilirsiniz.
 1. E26 Arızası Cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu bildiren bir hata kodudur.
 • Çözüm Cihazınız kış konumunda ise en azından 3 petek vanasının açık olması gerekmektedir. Bu kontrolü sağlamalısınız. 3 ten az petek vanası açık ise birkaç petek vanasını açarak bir süre bekleyin ve cihazı resetleyin. Eğer cihaz kış konumunda değilse ve petekler kapalı ise cihazda bir sorun meydana gelmiş demektir. Aşırı ısınma sorunlarında limit termostat devreye girerek cihazı koruma altına almaktadır. Bu nedenle de bloke etmektedir. Bu durumun başlıca sebepleri ise; ana eşanjördeki tıkanma, pompadaki sıkışma, üç yollu vanadaki konum değiştirme, üç yollu vananın ortada kalması ve kalorifer filtresinin tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma durumlarıdır. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama