Baymak BLYSS BX Kombi Arıza Kodları

Baymak BLYSS BX Kombi Hata Kodları

 1. A01 Arızası Cihazda başarısız ateşleme olarak adlandırdığımız bir hata kodudur.
 • Çözüm Bu durumda BLYSS BX kombi kesinlikle çalışma sağlamaz. Yani hem sıcak su hem de ısınma sorunu ortaya çıkar. Gaz ile çalışan kombinin ateşleme yapmadığı bu durumda kullanıcı olarak dairenizdeki gaz vanalarını kontrol etmelisiniz ve dairenize gazın geldiğinden emin olmalısınız. Dairenizde gaz yok ise yardımları doğalgaz firmasından almalısınız. Gaz olmasına rağmen cihaz yine de çalışmıyor ise 3 kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Bu uygulama sonrasında da düzelme durumu olmuyor ise herhangi bir müdahalede bulunmadan direk olarak Baymak BLYSS BX Kombi Servisi’ni aramalısınız. Cihazın elektronik kartı da dahil olmak üzere, gaz grubunda, iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda sorun olabilir.
 1. A03 Arızası Emniyet termostatının arızalı olduğu anlamına gelen bir hata kodudur.
 • Çözüm Arıza durumunda önce kombiyi resetlemeyi deneyin. Petek ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Ancak işlemlere karşın hala sorun düzelmezse; emniyet termostatı arızalı olabilir. Bu durumun yanı sıra; kart, pompa, eşanjör, üç yollu vana arızası olabilir. Filtre ve tesisatı da kontrol etmek gerekir.

 1. E03 Arızası Hava basınç anahtar sorunu olarak bilinen arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda cihaz çalışma sağlamaz. Teknik açıdan yardım almanız gerekmektedir. BLYSS BX kombi E03 hatası çözümü veya bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arızası Çıkış su ntc sorunu anlamındadır.
 • Çözüm Bu sorunda çıkış su ntc diye adlandırılan parça kalorifer sensörüdür. BLYSS BX kombi E05 hatası hakkında bilgi ve yardım almak üzere linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arızası Kullanım suyu ntc problemi olarak bilinir.
 • Çözüm Bu durumda sıcak su kullanımı engellenir. Yardım almak adına Baymak Servisi ile iletişimde kalmanız gerekmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem ya da uygulama da bulunmamaktadır. Sıcak su sensörünün yanı sıra sorun kablolarda da olabilmektedir. Ayrıca düşük ihtimalle de olsa borularda nemlenme olabilir. Net bir teşhis için mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. E10 Arızası Düşük su basınç sorunudur.
 • Çözüm Bu durumda cihaz çalışmaz ve çalışmasını durdurarak bloke olur. Cihazı çalıştırmak ve yeniden çalışmasına yardımcı olmak adına su basmanız gerekmektedir. Yani bar değerini istenilen seviyeye getirmeniz gerekmektedir. BLYSS BS kombiye su basma işlemini uygulayarak servis çağırmadan sorunu çözümlemek adına linki tıklayabilirsiniz.
 1. E26 Arızası Cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu bildiren bir hata kodudur.
 • Çözüm Dairenizde en azından 3 petek vanasının açık olması gerekmektedir. Bu kontrolü sağlamalısınız. 3 ten az petek vanası açık ise birkaç petek vanasını açarak bir süre bekleyin ve cihazı resetleyin. Kombi su basıncı düşük durumda ise su basarak basıncı yükseltmeniz gerekir. Yine de düzelme durumu olmaz ise; aşırı ısınma sorunlarında limit termostat devreye girerek cihazı koruma altına almaktadır. Bu nedenle de bloke etmektedir. Bu durumun başlıca sebepleri ise; ana eşanjördeki tıkanma, sensör arızası, kart problemi, pompadaki sıkışma, üç yollu vanadaki konum değiştirme, üç yollu vananın ortada kalması, kalorifer filtresinin tıkanması ve kalorifer tesisatında tıkanma durumlarıdır. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (14 Yorum)

 1. Merve Bingül dedi ki:

  Mrb bylss kombi e 16 arızası veriyor neden olabilir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Merve Hanım… Daha öncesinde karşılaştığımız bir hata kodu değil ve cihazın kullanım kılavuzunda da yer almıyor. Cihazı resetleyin. Düzelmezse teknik destek almalısınız.

 2. Muslim beko dedi ki:

  Merhaba blyss bx 4a fi marka kombi 23 ve 3 gösteriyor sorun nedir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muslim Bey… Cihazınız büyük ihtimalle e23 hatası veriyor. Bu hata kodu baca sistemine bağlıdır. Arıza öncesi baca ile alakalı herhangi bir işlem yapılmadıysa kombide fan ve ana kart gibi parçaları ve baca sistemini kontrol etmemiz gerekiyor.

Petek Yıkama